Milyonlarca kişiye 914 TL ödeme yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Milyonlarca kişiye 914 TL ödeme yapılacak

İŞ

5 Ekim 2020 Pazartesi 11:49:00

Milyonlarca kişiye 914 TL ödeme yapılacak

Devletten destek ödemesi yardımları mı geliyor? Devlet tarafından yararlanılacak destek ödemelerinden kimler faydalanabilecek? Destek ödemelerinden faydalanmak için vatandaşlarımızın hangi şartlara sahip olması gerekiyor? Vatandaşlarımız için destek ödemeleri ne zaman başlayacak? Destek ödemesinden faydalanmak için yapılacak olan işlemler neler? Destek ödemelerinden faydalanmak için sosyal güvence bulunmaması mı gerekir?

Devletten destek ödemesi yardımları mı geliyor? Devlet tarafından yararlanılacak destek ödemelerinden kimler faydalanabilecek? Destek ödemelerinden faydalanmak için vatandaşlarımızın hangi şartlara sahip olması gerekiyor? Vatandaşlarımız için destek ödemeleri ne zaman başlayacak? Destek ödemesinden faydalanmak için yapılacak olan işlemler neler? Destek ödemelerinden faydalanmak için sosyal güvence bulunmaması mı gerekir? Destek ödemelerinden faydalanabilmek için yaş sınırlaması var mıdır? Destek ödemelerinden faydalanmak için gelir durumuna bakılacak mıdır? Destek ödemeleri tutarı ne kadar olacaktır? Destek ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için meraklı bekleyiş başladı.

Vatandaşlarımız korona virüs sebebiyle içine girdikleri ekonomik sıkıntılardan kurtulma yolunda çaba sarf ediyor. Korona virüs hem dünya hem de ülke çapında hızla yayılmaya başladı. Bununla birlikte de özellikle bu sürecin uzamaya başlamasıyla vatandaşlarımız bu süre içerisinde ekonomik sıkıntılardan oldukça yıprandı. Vatandaşlarımız çareyi devletten gelecek olan yardımlarda arıyor. Devletimiz sosyal devlet anlayışına sahip bir devlet olduğu için bu ekonomik krizlerin daha kolay atlatılabilmesi için vatandaşlarımıza destek veriyor. Bu süreç zamanla uzadıkça devlet tarafından yapılan yardımlar da hızla artmaya ve çeşitlenmeye devam ediyor. Bu yardım sadece ihtiyaç sahiplerine fakirlik aylığı adı altında veriliyor.

FAKİRLİK AYLIĞI ALMAK İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKLİ?

Vatandaşlarımız fakirlik aylığından yararlanmak istiyorlar korona virüs ile birlikte gelen olumsuzluklar özellikle maddi durumu kötü olan vatandaşlarımız için beraberinde pek çok sıkıntıyı getirmiştir. Bununla birlikte vatandaşlarımız her türlü yardım fırsatından yararlanmak istiyor. Peki, fakirlik aylığından yararlanmak için gerekli olan belgeler nelerdir? Fakirlik aylığından faydalanmak için hangi şatlara sahip olmak gerekiyor? Gibi soruların cevaplarını sizlerle haber kaynağımızda paylaştık. İşte fakirlik aylığı almak için gerekli şartlar:

 • SGK kurumlarında güvence olmaması
 • Düzenli bir gelir ya da aylıkların yer almaması
 • Mahkeme kararı ile ya da kanun ile bir bakım altına alınmamış olma şartları
 • Gelir getirici olarak taşıt ya da gayrimenkul yer almaması
 • Kişilerin hane içine giren gelirde kişi başı düşen ücretin asgari ücretin üçte birinin altına olması şartları ile başvurular geçerli olacak.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Fakirlik maaşı başvuruları VGM içerisinde istenirse web siteleri aracılığıyla ya da şahsi olarak yapılan başvurular ile gerçekleştirilebilecektir.  Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız için sahip olması gereken belgeler aşağıda verildiği gibidir.

 • TC kimlik numaralarının yer aldığı kimlik kartı ya da nüfus suret fotokopisi
 • Hane halkında yer alan herkesin TC kimlik numaralarının da yazılı olduğu kimlik kart ya da nüfus suretleri
 • Güncel olarak yer alan ikamet adresi
 • Muhtarlık tarafından onaylı olarak verilen muhtaçlık belgesi
 • Engelli olan vatandaşların engelli olduklarını gösteren sağlık raporu
 • Aylık net geliri gösteren onaylı gelir belgesi
 • SGK ya ait olarak yer alan hizmet dökümleri
 • Muhtaçlık maaşı için gerekli başvuru formlarının yer alması gerekir.

Fakirlik maaşı ödemesi ne kadar yapılacaktır?

Fakirlik maaşından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular alındıktan sonra başvurular arasında gerekli şartların taşınıp taşınmadığı incelenecektir. Bununla birlikte gerekli şartları taşıyan vatandaşlarımız için 914 TL tutarında bir ödeme yapılacaktır. Vatandaşlara ödeme kamu bankası olan ziraat bankası hesapları üzerinden yapılacaktır. Bununla birlikte de vatandaşlarımıza eğer ziraat hesabı yok PTT hesapları üzerinden ödeme gerçekleştirilecektir.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı