Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Maaşlarda Yeni Dönem! AGİ Tablosuna Göre Yeni Ay da Ne Kadar Maaş Yatacak?

İŞ

3 Nisan 2020 Cuma 19:51:41

Maaşlarda Yeni Dönem! AGİ Tablosuna Göre Yeni Ay da Ne Kadar Maaş Yatacak?

AGİ tablosu her yıl yeni zamlarla beraber değişiklik göstermektedir. Buna göre 2020 Nisan ayında alınacak olan AGİ ödemelerinin ne kadar olacağını ve AGİ net – brüt zam oranı kaç TL, bunu araştırdık. Hemen aşağıda AGİ tablosunda yeni zamlarla beraber ödenecek olan toplam miktarı inceleyebilirsiniz.

AGİ tablosu her yıl yeni zamlarla beraber değişiklik göstermektedir. Buna göre 2020 Nisan ayında alınacak olan AGİ ödemelerinin ne kadar olacağını ve AGİ net – brüt zam oranı kaç TL, bunu araştırdık. Hemen aşağıda AGİ tablosunda yeni zamlarla beraber ödenecek olan toplam miktarı inceleyebilirsiniz.

Milyonlarca sigortalı çalışanın her ay ek ödenek aldığı ve ödenmesi yasal zorunluluk hale getirilen AGİ ödemeleri, bu yıl da her yıl olduğu gibi zamlandı. Zamlı maaşlarının ödenmesini bekleyen çalışanlar ise AGİ ne kadar oldu? AGİ ödemeleri tablosu gibi aramaları yapıyor. Bilindiği gibi AGİ tablosunda bekar çalışan, evli, çocuksuz ve eşi çalışmayan, evli, eşi çalışmayan ve bir çocuğu olan gibi ek tablolar var. Buna göre her bir kişinin ne kadar asgari geçim indirimi alacağı belirleniyor. Peki, 2020 Nisan ayında AGİ ödemeleri ne kadar oldu? Gelin hep beraber AGİ tablosunda ödemelerin ne kadar olduğunu inceleyelim.

Aralık ayının son günlerinde açıklanan AGİ tablosu, Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. 2020 yılı için geçerli olan asgari geçim indirimi geçtiğimiz Aralık ayında belirlenmişti. Ancak Nisan ayı için herhangi bir AGİ zamlanması var mı yok mu bunu inceledik. AGİ tablosunda yeni miktarları öğrenmek için aşağıdaki raporu inceleyin.

Asgari Geçim İndirimi Nisan 2020 Yeni Tablo

2020 Nisan ayında henüz belirlenmiş bir zam bulunmamaktadır. Ancak hala asgari ücretle geçinen kişilerin ne kadar asgari geçim indirimi alacağı bilinmeyebiliyor. Bu duruma karşın asgari ücret brüt olarak 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira olarak belirlenmiş olan zamlı maaşlar ile Nisan ayında ne kadar AGİ ödemesi alınacağı aşağıdaki tabloda.

2020 AGİ TABLOSU ÜCRETLER
Bekar 220,73 TL
Evli, eşi çalışmayan 264,82 TL
Evli,eşi çalışmayan, 1 çocuklu 297,92 TL
Evli, eşi çalışmayan, 2 çocuklu 331,03 TL
Evli, eşi çalışmayan, 3 çocuklu 375,17 TL
Evli, eşi çalışan 220,68 TL
Evli, eşi çalışan, 1 çocuklu 253,79 TL
Evli, eşi çalışan, 2 çocuklu 286,89 TL
Evli, eşi çalışan, 3 çocuklu 331,03 TL
Evli, eşi çalışan, 4 çocuklu 353,09 TL
Evli, eşi çalışan, 5 çocuklu 375,17 TL

 

2020 Yılı Brüt ve Net Asgari Ücret Zammı Ne Kadar?

2020 yılının gelmesi ile beraber gelen asgari ücret zamları, vatandaşı sevindirdi. İşveren ve hükümetimizin oyları ile beraber belirlenen 2 bin 943 lira brüt, 2 bin 324 lira net asgari ücret zammı ile beraber asgari ücretle çalışan kişiler için yapılacak olan asgari geçim indirim zammı ise en düşük tablodan başladı. En düşük tabloda ise bekar işçi var. Bekâr işçi Nisan 2020 itibari ile alacağı AGİ ödemesi 220 lira 73 kuruş olarak belirlenmişti.

Milyonlarca çalışanın büyük bir merakla beklediği asgari geçim indirimi, bu şekildeydi. Ancak yeni aya göre alınacak olan AGİ ödemelerinde net bir bilgi yoktu. Haberimiz bu konuyu ele almış ve vatandaşlarımızı bilgilendirmiştir. Bu duruma göre yeni ayda alınacak olan AGİ ödemelerinde herhangi bir zam bulunmazken, hükümetimizin Coronavirüs salgını sebebi ile yapacağı yardımlar ayrıca sizlere bildirilecektir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama itibari ile yüzde 15,03’lük artış sonucu brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira olan asgari ücrete gelen AGİ ödemeleri ise en düşük 220 lira 73 kuruş olarak belirlendi.

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

  1. Durmuşali

    3 Nisan 2020 at 21:06

    Ben sigortalı çalışıyorum evliyim 2 çocuğum var eşim çalışmıyor ama bana neden vermiyorlar iş makinası operatörü yüm 6.7 kişi personel var çalıştığım yerde bu bizim hakkımızı almazsak ne oluyor patronlarmı cebe indiriyor

  2. Durmuşali

    3 Nisan 2020 at 21:09

    Ben şimdi agi istesem beni belki işten çıkaracak bunun için çalışandan sigortalı çalışandan hesap numarası istense devlet direk bu şahsa yatırsa olmuyormu acaba.ben şimdi ne yapcam.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı