Kredi notu düşük olanlara kredi verilecek haberi sevindirdi! Bu Bankalar rekor kırıyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kredi notu düşük olanlara kredi verilecek haberi sevindirdi! Bu Bankalar rekor kırıyor

İŞ

24 Ağustos 2020 Pazartesi 17:00:24

Son Güncelleme: 24/08/2020 13:48:54

Kredi notu düşük olanlara kredi verilecek haberi sevindirdi! Bu Bankalar rekor kırıyor

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında pek çok banka bulunuyor ancak her kredi notu düşük olana kredi verilmiyor. Öncelikli olarak kredi notunuzun düşüklüğünden faydalanarak kredi alabilmeniz için aktif olarak yani sigortalı olarak çalışmanız gerekiyor. Ancak sigortalı olarak çalışmanız da pek bir durumu değiştirmiyor. İkinci aranan şart ise kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların getirmiş olduğu en önemli şartlardan bir tanesi 1 TL dahi olsa borcun 90 günden fazla gecikmeye girmemiş olmasıdır.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında pek çok banka bulunuyor ancak her kredi notu düşük olana kredi verilmiyor. Öncelikli olarak kredi notunuzun düşüklüğünden faydalanarak kredi alabilmeniz için aktif olarak yani sigortalı olarak çalışmanız gerekiyor. Ancak sigortalı olarak çalışmanız da pek bir durumu değiştirmiyor. İkinci aranan şart ise kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların getirmiş olduğu en önemli şartlardan bir tanesi 1 TL dahi olsa borcun 90 günden fazla gecikmeye girmemiş olmasıdır. Herhangi bir bankadaki 1 TL borcun dahi 90 günden fazla gecikmeye girmesi ile beraber Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na bildirilen negatif puan ile beraber herhangi bir kredi başvurunuzda hemen reddedilme ihtimaliniz yüksek. O nedenle kredi başvurusu yapacak olan kişilerin mutlaka bu iki ayrıntıya çok fazla dikkat etmesi gerekiyor. Eğer geçmiş dönemde 90 günü geçmiş olan ödenmemiş borçlarınız var ise mutlaka üzerinden 5 yıl gibi bir sürenin geçmiş olması ve diğer ödemelerinizin net bir şekilde zamanında ödenmiş olması gerekiyor. Vatandaşlarımızın kredi kullanabilmesi için geçmiş dönemde yaşadığı olumsuz puanların telafi edilerek pozitif kredi notu alınmış olması gerekiyor. Aksi takdirde yapılacak olan her işlem ile beraber vatandaşlarımızın kredi notu daha fazla düşecektir. Kredi notunuzun düşmemesi adına sadece bu bankalardan kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Eğer herhangi bir bankadan kredi başvurusu yaparsanız ve kredi başvurunuz olumsuz etkilenirse bu durumdan negatif olarak yorum alırsınız. Bu da yorum olarak size negatif kredi puanı bildirimi olarak düşer. FİNDEKS kredi notu sorgulama sistemi ile beraber kredi notunuzun en az 1,300 seviyelerinde olması gerekiyor. 1,100 ve 1,200 gibi kredi notlarında da kredi kullanılabilmektedir. Ancak en garanti yöntem 1,300 ve üzeri kredi notuna sahip olanların kredi başvurusu yapmasından geçmektedir. Eğer FİNDEKS kredi notunuz 1300 ve aşağısındaysa gereksiz yere kredi başvurusu yaparak kredi notunuzun düşürülmesine gerek yoktur. Öncelikli olarak 15 TL karşılığında FİNDEKS kredi notunuzu sorgulamanız gerekiyor.

FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL SORGULANIR?

FİNDEKS kredi notu sorgulaması yapabilmek için öncelikli olarak https://www.findeks.com/urunler/findeks-kredi-notu adresine giriş yapmanız gerekiyor. Eğer daha önce üyeliğiniz yok ise üye olmanız ve hesabınızı aktif duruma getirmeniz gerekiyor. Hesabınızı aktif hale getirdikten kısa bir süre sonra FİNDEKS kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama esnasında 12 TL + KDV ödemeniz gerekli. Bu durumda ödemenizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kredi notunuz oluşturulacaktır. PDF dosyasına ulaştıktan sonra kredi notunuz direkt olarak karşınızda olacak.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar 2020 yılında çok daha fazla vatandaşımıza yardımcı olmaktadır. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında işsiz kalan, ücretsiz izine gönderilen kişilere yönelik verilen kredi destek paketleri ile beraber milyonlarca vatandaşımızın kredi notu düşürüldü. Kredi notunun düşürülmesi ile beraber vatandaşlarımızın kredi kullanabilmesi neredeyse imkânsız hale gelmiştir ancak bu bankalar aracılığı ile hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilir ve kredi notunuz düşük olsa dahi kredi kullanabilirsiniz.

  • Alternatif Bank
  • HSBC
  • QNB Finansbank
  • com
  • Senin Bankan
  • Kuveyt Türk
  • N Kolay

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı