Kredi Kartı Sahiplerini İlgilendiren Haber! Kredi Kartında Bonus Puanlar Silinecek mi?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kredi Kartı Sahiplerini İlgilendiren Haber! Kredi Kartında Bonus Puanlar Silinecek mi?

İŞ

18 Aralık 2020 Cuma 22:43:18

Kredi Kartı Sahiplerini İlgilendiren Haber! Kredi Kartında Bonus Puanlar Silinecek mi?

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kredi kartıyla alışveriş yapanlar, alışverişleri sonucunda bankalarının kredi kartları için sunduğu bonus puanları da beraberinde kazanıyorlar. Alışverişlerde para yerine kullanılabilen bu puanlar ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. 2021 yılbaşında kredi kartı bonus puanları silinecek mi? Yılbaşı itibariyle kredi kartı puanları kullanılamayacak mı? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde sizlerle…

Milyonlarca vatandaşın cebinde bir hatta birden fazla kredi kartı bulunuyor. Kredi kartı kullanan milyonlarca vatandaş, bankaların özel kredi kartı imkanlarından da yararlanıyor. Bu imkanlardan biri de kredi kartı ile alışverişlerde para yerine geçen bonus puanlar elde edebilmektir. Para puan veya Bonus puan olarak adlandırılan bu puanlar, akaryakıt, giyim ve yiyecek gibi pek çok alışveriş esnasında kredi kartınıza bir promosyon olarak yansıyor. Bir sonraki alışverişlerinizde para yerine kredi kartında biriken puanlarınızı da kullanabiliyorsunuz.

KREDİ KARTI BONUS PUANLARI YILBAŞINDA SİLİNİYOR MU?

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, 2021 yılbaşı itibariyle kredi kartı bonus puanlarının silinip silinmeyeceği ile ilgili güncel bilgileri tüketicilerle paylaştı. Yılbaşından bu yana kredi kartlarında bonus puan biriktiren milyonlarca kişinin merak ettiği sorunun yanıtı bizzat Ağaoğlu tarafından yanıtlandı! Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, vatandaşın kredi kartında biriken puanlarının 2021 yılbaşında silinmeyeceğini ve 2020’de biriken puanların 2021 yılında da kullanılmaya devam edeceğini ifade etti.

2020 yılında biriken tüm kredi kartı puanları 2021 yılına aktarılacak. Böylece kredi kartı sahipleri, geçmiş yıldan kalan puanlarının üzerine puan biriktirmeye devam edecek ve 2020’de kazandıkları para puanları 2021 yılında harcayabilecekler. Geçmiş yıllarda ise bu durumun tersi uygulamalar söz konusu olmuştu. Yani bir önceki yılda elde edilen puanlar yılbaşı itibariyle silinmekte ve böylece kredi kartı sahiplerinin birikmiş puanları yılbaşında boşa gitmiş oluyordu.

KREDİ KARTI PUANLARI SİLİNENLER NE YAPABİLİR?

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, daha önce silinen ve ilerleyen dönemde silinecek para puanlarla ilgili önemli açıklamalarda da bulundu. Kredi kartında biriktirdiği para puanları silinen vatandaşlar, kazanılmış hakları çerçevesinde silinen puanları için itiraz edebilecekler. Kredi kartı puanlarının silinmesine dair bir hukuki dayanak olmadığını belirten Ağaoğlu, tüketicilerin konunun üzerine düşmeleri gerektiğini belirtti.

Kredi kartı puanlarının silinmesi durumunda öncelikle kredi kartının ait olduğu banka ile iletişime geçmek, buradan bir sonuç çıkmaması durumunda da Tüketici Hakem Heyetlerine başvuruda bulunmak izlenecek en mantıklı yol olmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı