Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! 31 Aralık son tarih!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! 31 Aralık son tarih!

İŞ

26 Aralık 2020 Cumartesi 22:32:13

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! 31 Aralık son tarih!

Yıl sonunun gelmesiyle birlikte bankacılık sektöründe yine kart puanları gündem maddesini oluşturuyor. Yeni yılın ilk saatleri ile birlikte kredi kartı ve banka kartları puanları sıfırlanıyor. 2020’inin bitmesine çok az bir süre kala vatandaşların kredi kartı ve banka kartı kullanımından hak kazandıkları puanlarının silinmeden kullanmaları konusunda uzmanlar uyarılarda bulunuyor

Özellikle pandemi sürecinde kredi kartı kullanımının artması vatandaşların kartlarında ciddi puanlar birikmesini sağladı. Bu puanların kaybedilmeden kullanılması için son tarih 31 Aralık 2020. Bu tarihten önce kredi kartlarındaki puanların kullanılması gerekiyordu ancak yeni düzenlemeyle bu değişti.

Türkiye, kredi kartı kullanımı konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında bulunuyor. On milyonlarca kredi kartı kullanıcısının bulunduğu Türkiye’de yılın bitimine az bir süre kala kredi kartı puanları gündeme taşınıyor. Özellikle yıl boyunca yaptığı alışverişler sayesinde kredi kartında biriken puanlarının yeni yılla birlikte silinip, silinmeyeceği vatandaşın en çok merak ettiği konulardan birisi oluyor. Bankacılık sektöründe tüm kuruluşlar, vatandaşın kredi kartı kullanımıyla biriktirdikleri puanları yeni yıla devretme şeklinde bir tutum sergileyecek. Üstelik bu konuda uzmanlar kamu veya özel banka gibi bir ayrımın söz konusu olmadan istisnasız tüm kredi kartı kullanıcılarının bu haktan faydalanabileceğini belirtiyor.

Kredi Kartı Puanları 2021’ye Devredilecek Mi?

Pandemi süreci ile birlikte artan kredi kartı kullanımı, bankacılık sektöründe kredi kartları için ciddi bir puan birikimine yol açtı. Bu sebeple bankalar tarafından alınan yeni bir karar ile vatandaşın kredi kartında biriken puanları gelecek yıla da devredecek. Böylelikle 2020 sonu itibari ile kullanılmayan kredi kartı puanları silinmeyecek.

Silinen Puanlara İtiraz Hakkı

Vatandaşlar yıl sonu itibariyle kredi kartı puanları silinirse itiraz edebilecek. Bankaya yapılan başvurulardan sonuç alınamaması durumunda Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapılması gerekiyor.

Yıl Sonunda Kredi Kartı Puanlarını Silmeyeceğini Açıklayan Bankalar

Bankacılık sektöründe alınan karar ile birlikte kredi kartı puanları silinmeyecek, vatandaş 2020 boyunca biriktirdiği puanlarını 2021’de de kullanmaya devam edebilecek. Bu gelişme üzerine bankalardan da tek tek açıklamalar gelmeye başladı. Bu konuda ilk olarak kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından açıklama yapıldı. Ayrıca Türkiye Ekonomi Bankası, İNG Bank cephesinden de kredi kartı puanlarının silinmeyeceğine dair açıklama geldi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı