Kredi Kartı Almak İsteyen Kredi Puanı Düşük Olanlara Sevindirici Haber Geldi! Milyonlarca Vatandaş Düşük Kredi Puanıyla da Kredi Kartı Alabilecek
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kredi Kartı Almak İsteyen Kredi Puanı Düşük Olanlara Sevindirici Haber Geldi! Milyonlarca Vatandaş Düşük Kredi Puanıyla da Kredi Kartı Alabilecek

İŞ

8 Ocak 2021 Cuma 17:18:10

Son Güncelleme: 08/01/2021 17:17:47

Kredi Kartı Almak İsteyen Kredi Puanı Düşük Olanlara Sevindirici Haber Geldi! Milyonlarca Vatandaş Düşük Kredi Puanıyla da Kredi Kartı Alabilecek

Kredi sicili bozuk olduğundan korona virüs sürecinde bankaların sunduğu düşük faizli ve 1 yıla kadar geri ödemesiz kredi kampanyalarından pek çok vatandaş yararlanamıyordu. Bu vatandaşlar için sevindirici bir haber geldi. Kredi sicil affı konusunun gündemde olduğu bu süreçte bankalardan bir sevindiren haber daha geldi. Bu habere göre artık kredi puanı kredi kartı alırken dikkate alınmayacak. Bu şekilde KKB puanı düşük olsa dahi vatandaşlar bankadan kredi kartı alabilecek.

Pandemi sürecinde vatandaşa maddi destek sağlamak maksadı ile hem kamu hem de özel bankalar tarafından açıklanan düşük faizli ve 6 ay ile 1 yıla kadar geri ödemesiz kredi kampanyalarından pek çok vatandaş yararlanamıyordu. Daha önceki kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyememesinden dolayı kredi puanı düşen milyonlarca vatandaş bu süreçte kredi kartlarına yoğun talep gösteriyor. Ancak kredi puanı düşük olduğu için kredi kartı başvurusu da bankalar tarafından onay almıyordu. Bu konuda sıcak bir gelişme yaşandı. Bankalar artık kredi alamayan vatandaşlar için düşük kredi puanı olmasına rağmen kredi kartı vermeye başladı.

Düşük Krediyle Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alınabilecek?

Kredi Kayıt Bürosu(KKB) bankacılık sektöründe vatandaşların sicilini oluşturuyor. Vatandaşın gelir durumu, kullandığı kredi ve kredi kartı ürünleri ile birlikte bu borçlarına ilişkin ödeme alışkanlıkları üzerinden bir puanlama uygulanıyor. Bu puanlama üzerinden de vatandaşın risk durumu bankalarca belirlenerek, belirli limitin altında kredi puanı olan vatandaşlar için kredi ve kredi kartı verilmiyordu. Bu nedenle de sicili bozuk olan milyonlarca vatandaş korona virüs sürecindeki bankaların kredi ve kredi kartı kampanyalarından yararlanamıyordu. Ancak son alınan karar ile birlikte bu kural değişti. Böylelikle milyonlarca vatandaş artık sicili bozuk olsa bile bankadan kredi kartı başvurusu yapabilecek.

Kredi puanı düşük olan vatandaşlar için kredi kartı veren bankalar arasında Aktifbank öne çıkıyor. Aktifbank tarafından duyurulan bu kampanya sayesinde kredi puanı düşük olup, kredi kartı alamayan vatandaşlar da artık Aktifbank kredi başvurusu yapabilecek ve bu başvuruları kredi puanlarına bakılmaksızın onaylanacak.

Yakında Diğer Bankalarda Bu Uygulamaya Geçecek!

Kredi puanına bakılmadan kredi kartı başvurusu onaylama süreci şu an için sadece Aktifbank tarafından açıklandı. Diğer kamu bankaları ve özel bankalar tarafından henüz bu konuda bir duyuru gelmedi. Ancak piyasa uzmanlarına göre Aktifbank kredi kartı kampanyası ile ilgili olarak diğer bankalardan da benzer bir adım gelecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı