Kredi Borçlarına Erteleme Açıklandı! Hemen Başvuru Yapabilirsiniz
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kredi Borçlarına Erteleme Açıklandı! Hemen Başvuru Yapabilirsiniz

İŞ

3 Ocak 2021 Pazar 00:14:20

Son Güncelleme: 03/01/2021 00:14:17

Kredi Borçlarına Erteleme Açıklandı! Hemen Başvuru Yapabilirsiniz

Kredi borcu olanlara müjdeli haber geldi. Bankalara kredi borcu olanlar hemen başvurdukları takdirde kredi borçlarına yapılandırma şansınsa sahip olacak. Kredi borçlarınızı erteleyebilirsiniz. İşte tüm kredi borçlarının ertelenmesi için tüm detaylar..

Kredi borcu olanlara müjdeli haber geldi. Bankalara kredi borcu olanlar hemen başvurdukları takdirde kredi borçlarına yapılandırma şansınsa sahip olacak. Kredi borçlarınızı erteleyebilirsiniz. İşte tüm kredi borçlarının ertelenmesi için tüm detaylar..Koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günler yaşayan vatandaşlar bankalara borçlandı. Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar bankalardan ihtiyaç kredisi aldı. Ancak pek çok iş yerinin koronavirüs pandemisi nedeniyle kapalı olması vatandaşları zor durumda bıraktı ve vatandaşlar kredi borçlarını ödeyemez hale geldi.

Bankalara borçlanan vatandaşlar için muhalif partiler mecliste borçlarının yapılandırılmasını talep etmişti.. Bankalara kredi borcu olan vatandaşların gözü kulağı çıkacak olan karardaydı. Vatandaşlar hükümetin bu konuda düzenleme yapmasını bekliyordu. Bankalara kredi borcu bulunan vatandaşlar çıkacak olan yapılandırma kararını bekliyordu.

İnternet Vergi Dairesi üzerinden başvuruda bulunan vatandaşların borçları 18 taksite bölünebiliyor. 2 ayda bir gerçekleştirilecek ödemelerle borçlar 36 ayda geri ödenebiliyor. Borcunu ilk taksitte ödeyen vatandaşların ise düzenleme kapsamında faizlerinin %90’ı siliniyor. İlk taksitte ödeme gerçekleştirilen vatandaşların ise borçlarının faizlerinin %50’si siliniyor. Diğer taraftan yapılandırma kapsamına sokulmayan çiftçi borçları için de düzenlemelerin yapılacağı öğrenildi.

6 AY UZATILDI!

Koronavirüs pandemisinde ikinci dalganın da başlamasıyla vatandaşlar iyice zor durumda düştü. Ardı ardına geçinemeyen vatandaşlardan intihar haberleri gelirken, pek çok vatandaş seslerini duyurmaya çalışıyor. Koronavirüs nedeniyle kapanan iş yerleri vatandaşları iyice geçim sıkıntısına soktu.

Vatandaşlar bu süreçte çareyi bankalardan kredi çekmekte buldu. Ancak o kredileri geriye ödeyemedi. Vatandaşların seslerini duyan hükümet düzenlemeleri güncelledi.

Vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan aldığı ihtiyaç kredileri, taşıt krediler, konut krediler ve tüketici kredileri ile bütün ticari kredilerde ödemesiz süre 6 ay uzatıldı.

BDDK, takip süresini 90 günden 180 güne yükseltmiş  ve kredi kartı için ise ödemesiz dönem başlatılmıştı. Bu desteğin süresi 6 ay daha uzatıldı.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı