KOSGEB’den Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi! Bu Son Fırsat Olabilir
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

KOSGEB’den Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi! Bu Son Fırsat Olabilir

İŞ

24 Ekim 2020 Cumartesi 12:51:14

KOSGEB’den Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi! Bu Son Fırsat Olabilir

Vatandaşlarımızın büyük bir bölümünün hibe destek almaya çalışması ancak uygun koşulları sağlayamadığı için hibe destek kredisi alamadığı bilinen bir gerçektir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği bilgilere göre o işi yapan kişilerin tamamına 50 bin TL hibe kredi verilebilecek. Bu sayede ülkemizde iç pazarın daha hızlı bir şekilde hareketlenmesi sağlanmış olacak. Eğer siz de gerekli başvurularınızı yapacak olursanız hızlı bir şekilde 50 bin TL hibe destek kredisi alabileceksiniz.

Vatandaşlarımızın büyük bir bölümünün hibe destek almaya çalışması ancak uygun koşulları sağlayamadığı için hibe destek kredisi alamadığı bilinen bir gerçektir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği bilgilere göre o işi yapan kişilerin tamamına 50 bin TL hibe kredi verilebilecek. Bu sayede ülkemizde iç pazarın daha hızlı bir şekilde hareketlenmesi sağlanmış olacak. Eğer siz de gerekli başvurularınızı yapacak olursanız hızlı bir şekilde 50 bin TL hibe destek kredisi alabileceksiniz. Alınacak olan bu toplam hibe destek kredisi ile beraber sektörlerin daha hızlı hareketlenmesi ve iş gücünün daha sağlam atılabilmesi hedeflenecek. Öncelik olarak sadece tarım sektörüne yatırım yapılacak. 50 bin TL hibe destek kredisi tarıma ait en temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için ödenecek. Tüm ödeme yapılan yerlerin faturaları hibe desteğin alınacağı kredi kuruluşuna fotokopileri teslim edilecek. Bu sayede tarım ya da farklı sektörler fark etmeksizin tüm harcamaların yapıldığı kaynaklar ortaya çıkartılacak. Eğer proje amaçlandığı gibi ilerleyecek olursa tüm sektörlerde ve özellikle tarım sektöründe düzenli olarak hibe kredi desteği verilecek. Başlangıç aşamasında sadece tarım sektörüne verilecek ancak sadece tarım işi ile uğraşan çiftçilere değil aynı zamanda tarım malzemeleri satışı yapan şirketlere de aynı şekilde 50 bin TL hibe destek kredisi verilecek.

Öncelik olarak vatandaşlarımızın ilk aşamada gerekli belgelerle hibe destek kredisi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapmayacak olan kişiler ise bu hibe destek kredisi paketinden hiçbir şekilde yararlanamayacak. Tek başvuru alınacak o nedenle gerekli belgelerini sağlayabilecek olan herkesin başvurularını yapmaları öneriliyor. 50 bin TL hibe kredi paketinden yararlanabilmek için öncelikli tüm gerekli belgelerini sağlamaları gerekmektedir. Öncelik olarak tarım işi ile uğraşan çiftçilerin çiftçilik belgeleri ile beraber KOSGEB’e başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında tüm ödemelerin faturalarını kuruma ibraz edilmesi gerektiği sözleşmenin imzalanması gerekiyor. Bu sözleşme imzalandıktan sonra fatura fotokopilerini teslim etmeyen kişiler hakkında idari yaptırımlar uygulanacak. Bu yaptırımlar sonrasında vatandaşlarımızın en düşük 50 bin TL en fazla ise 75 bin TL idari para cezası ödemek zorunda olacaklar. O nedenle bu sözleşmeyi imzaladıktan sonra mutlak surette tüm harcamaların faturalandırılması ve bu faturaların fotokopilerinin kuruma teslim edilmesi gerekiyor.

50 BİN TL HİBE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

50 bin TL hibe kredi için öncelikli olarak belgelerinizin hazır olmuş olması gerekiyor. Tarım işi ile uğraşan çiftçilerin ise hazırlaması ve teslim etmesi gereken belgeler ise şu şekildedir:

  • C. nüfus cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi,
  • Başvuru sahibinin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi,
  • Kredi tutarına göre ipotek edilen gayrimenkulün güvence belgesi,
  • Vergi belgesi,
  • Başvuru sahibinin bağlı olduğu ticaret odasına kayıt olma belgesi,
  • Mevcut durumda sahip olduğu bahçe veya tarlaya ait tapu belgesi,
  • Tarım alanında ekim biçim yaptığını gösterir 3 yıllık gelir tablosu

HİBE KREDİ İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

Hibe kredi alabilmek için en yakın KOSGEB Kurumuna başvuru yapmanız gerekiyor. Yapılacak olan başvurular sonucunda hızlı bir şekilde 50 bin TL hibe destek kredisi programına alımınız yapılacak. Ödemelerin tam olarak ne zaman yapılacağı bilinmiyor.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı