Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Koronavirüs Pandemi Yardımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! 1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonucu Sorgulama Ekranı!

İŞ

5 Eylül 2020 Cumartesi 07:00:46

Son Güncelleme: 05/09/2020 03:17:57

Koronavirüs Pandemi Yardımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! 1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonucu Sorgulama Ekranı!

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Devlet tarafından “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” açıklanmıştı. Bu paket doğrultusunda Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL Pandemi sosyal yardım – nakit ödemesi gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Devlet tarafından “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” açıklanmıştı. Bu paket doğrultusunda Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL Pandemi sosyal yardım – nakit ödemesi gerçekleştirilmeye devam ediyor. Vatandaşlar da Pandemi 1000 TL sosyal yardım ödemesiyle ilgili araştırmalara hız verdi. 1000 TL sosyal yardım başvuruları hala daha devam ediyor mu? 1000 TL pandemi yardım başvuru sonuçları açıklandı mı? Başvuru sonucu nasıl öğrenilir? Tüm detaylarıyla sizler için hazırladık…

Koronavirüs salgınına karşı Devlet tarafından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 3. faz sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Devlet, Koronavirüs sürecinden ekonomik olarak olumsuz etkilenen ihtiyaç sahibi ailelere birinci ve ikinci faz sosyal yardımlar kapsamında toplamda 4 milyar 400 milyon TL nakit destek ödemesi gerçekleştirmişti. Şimdi de halen daha devam eden başvuru süreciyle birlikte milyonlarca aileye daha. 3 faz Pandemi Sosyal yardımları kapsamında 1000 TL ödemeler yapılmaya deam ediyor. Peki 1000 TL Pandemi sosyal destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir? E-Devlet 1000 TL Pandemi 3. faz yardım başvurusu sorgulama ekranı!

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Devlet tarafından verilen Pandemi sosyal destekleri için başvuru aşaması tüm hızıyla sürüyor. 3. Faz 1000 TL Pandemi sosyal destek başvuruları nasıl yapılır? Başvuru sonucu nasıl öğrenilir? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen 1. ve 2. faz sosyal yardım ödemelerinin ardından şimdi de 3. faz sosyal yardımlar için başvurular E-Devlet üzerinden alınmaya devam ediyor. Vatandaşlar, T.C Kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ile sosyal destek başvurusu yapabiliyorlar. Birkaç adımda tamamlanan E-Devlet 1000 TL Pandemi yardımının ardından şimdi de başvuru sonuçları merak ediliyor.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU (1000 TL) YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ! 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? KİMLER 1000 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ ALACAK?

– Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
– 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
– 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
– Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
– İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,
– İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

Şartları taşıyan vatandaşlara, Koronavirüs salgını nedeniyle 1000 TL nakdi ödeme gerçekleştiriliyor. Ancak E-Devlet platformunda yoğunluk yaşanmaması adına başvuruların hafta içi günlerinde, vatandaşların T.C Kimlik numaralarının son hanesindeki rakama göre alınması, hafta sonu ise hiçbir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşların başvuru yapabilmesi kararlaştırıldı. Bu çerçevede hala daha başvuru yapmayan vatandaşlar E-Devlet üzerinden 1000 TL sosyal Pandemi yardım başvurusunda bulunabilecekler.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU ÖĞRENME

SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Koronavirüs pandemisi sosyal yardım desteği olarak bilinen 1000 TL Nakit yardımı için başvurularını tamamlayan vatandaşlar, Pandemi sosyal yardım başvuru sorgulama ekranını araştırıyor. Başvuru yapıp halen daha 1000 TL sosyal yardım ödemesi alamayan vatandaşlar başvuru sonuçlarını öğrenmek istiyor. Yukarıdaki linkten öğrenerek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı