Kolay Emeklilik Sistemi Detayları Yayınlandı! Paranı Öde Emekli Ol!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kolay Emeklilik Sistemi Detayları Yayınlandı! Paranı Öde Emekli Ol!

İŞ

27 Eylül 2020 Pazar 16:14:10

Son Güncelleme: 27/09/2020 16:15:16

Kolay Emeklilik Sistemi Detayları Yayınlandı! Paranı Öde Emekli Ol!

Milyonlarca çalışan yıllarca çalıştıktan sonra hakları olan emekliliği almak istiyor. Ancak yıllardır uğraşan vatandaşlar için bu o kadar da kolay değil. Neyse ki erken emeklilik için kolay emeklilik yöntemleri var. Toplu para yatırarak emekli olmak gibi.

Milyonlarca çalışan yıllarca çalıştıktan sonra hakları olan emekliliği almak istiyor. Ancak yıllardır uğraşan vatandaşlar için bu o kadar da kolay değil. Neyse ki erken emeklilik için kolay emeklilik yöntemleri var. Toplu para yatırarak emekli olmak gibi. Prim ödeyerek nasıl emekli olunur?

Vatandaşlar emekli olmak için gün sayıyor. Erken emekli nasıl olunur sorusu en çok aranan sorulardan biri. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni emeklilik sistemini açıklasa da henüz sistemin uygulanmasına çok var. Peki prim ile emekli nasıl olunur? Toplu para yatırarak emekli olmak için şartlar neler?

Erken emeklilik için en çok tercih edilen yöntemlerden biri toplu parayı yatırmak. Prim ödeyerek emekli olabilirsiniz.

Yıllarca çalışıp didindikten sonra her vatandaşın hayalidir emekli olmak. Ülkemizde emekli olmak için sigortalı 4A 4B ve 4C çalışanlar belirli şartları sağladığı takdirde erken emekli olabiliyor. Prim ödeyerek ve yaşını dolduran vatandaş emeklilik hayaline kavuşuyor.

Bağ-Kur’lu vatandaşlar da yine belirli şartları sağladığında 3600 gün üzerinden emekli olabiliyor. Yani 08.09.1999 tarihinden önce sigorta girişi olan vatandaşlar 3600 gün ve 10 senelik sigorta süresinin tamamlanmasından sonra emekli olabilir.

GEÇMİŞE DÖNÜK ÖDEME YAPARAK EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ

Emekli olmak isteyen ancak, eksik sigorta günü bulunanlar, geçmiş yıllarda çalışılmayan dönemler için geriye dönük ödeme yaparak emekli olabilirler. Bu durum özellikle ev hanımları ve bağımsız çalışan vatandaşlar yararlanmak için kurulmuştur.

Yaşınız doldurulmuş, fakat eksik prim gününüz var ise ödeme yaparak emekli olabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı