Kısa Çalışma Ödeneği Ne Kadar Daha Uzatıldı? Kısa Çalışma Ödeneği Başvuruları Ne Zaman Sonlanacak? Başvurular Nasıl ve Nereye Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kısa Çalışma Ödeneği Ne Kadar Daha Uzatıldı? Kısa Çalışma Ödeneği Başvuruları Ne Zaman Sonlanacak? Başvurular Nasıl ve Nereye Yapılır?

İŞ

12 Ocak 2021 Salı 11:15:53

Kısa Çalışma Ödeneği Ne Kadar Daha Uzatıldı? Kısa Çalışma Ödeneği Başvuruları Ne Zaman Sonlanacak? Başvurular Nasıl ve Nereye Yapılır?

Pandemiyle beraber devreye alınan Kısa Çalışma Ödeneği başvuru ve ödemeleri tekrardan kabul edilmeye başladı. Geçen ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Aralık 2020 tarihinden itibaren yeniden başlayan yeni başvuruların son başvuru tarihinde farklılık yapıldığı açıklaması gelmişti. Kısa Çalışma Ödeneği ne kadar uzadı? Kısa Çalışma Ödeneği başvuruları ne zaman sonlanacak? Kısa Çalışma Ödeneği başvuru nasıl yapılır? Detaylar haberimizde sizlerle…

Covid-19 salgını ile birlikte devreye dahil edilen ekonomik destekler içerisinde kısa çalışma ödeneği de bulunuyor. Bu ödenekten yararlanan kişiler bveya başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ayrıntıları yoğun bir ilgiyle takip ediyor. Kısa Çalışma başvuruları ise e-Devlet üzerinden 31 Ocak 2021 tarihine kadar kolaylıkla gerçekleştirilebilecek. Peki Kısa Çalışma Ödeneği ne kadar uzadı? Kısa Çalışma Ödeneği başvuruları hangi tarihte sonlanacak? İşte o ayrıntılar…

Kısa Çalışma Ödeneğine Başvuru Yapmak!

Ödenek için gerçekleştirilen başvurular e-Devlet aracılığıyla alınıyor. Aşağıdaki link üzerinden T.C. kimlik ve e-Devlet şifrenizi girerek kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

Kısa Çalışma Ödeneği’nin Süresi Ne Kadar Daha Uzadı?

Cumhurbaşkanlığı kararı ile 31 Aralık öncesinde başvuru yapmayan işyerlerinin de başvuru gerçekleştirebilme yollarının açıldığını ifade eden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Koronavirüs salgını sebebiyle 31 Aralık tarihine kadar kısa çalışma ödeneğine başvuru yapmayan işyerlerimiz 31 Ocak 2021 tarihine kadar e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları halinde 1 Ocak 2021 tarihi sonrasındaki dönem için 3 ay süreye kadar kısa çalışma ödeneğinden faydalanabilecekler” ifadelerini kullandı.

Ek Çalışan İçin Kısa Çalışma Ödeneği Talebi Gerçekleştirebilecekler…

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada daha önce ödenekten faydalanan işyerlerinin durumlarına da dikkat çekti. 31 Aralık tarihine kadar covid-19 salgını sebebiyle zorlayıcı neden kaynaklı kısa çalışma başvurusu yapan işyerlerinin ek işçileri için de kısa çalışma ödeneği isteğinde bulunabileceklerini söyleyen Selçuk; “Bu işyerlerimiz daha önce kısa çalışma uygulamasından faydalanmayan çalışanlarını da bildirerek başvuru gerçekleştirebilecek” ifadelerini de kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği olarak ödemesi yapılan sürelerin çalışanın işsizlik ödeneklerinden mahsup edilemeyeceğini de anımsattı.

Başvurular e-Devlet Aracılığıyla Alınıyor

Kısa Çalışma Ödeneği başvurularının e-Devlet aracılığıyla 31 Ocak 2021 tarihine kadar gerçekleştirileceğini açıklayan Bakan Selçuk, 1 Ocak 2021 tarihinden sonra gerçekleştirilecek başvurular için Kısa Çalışma Ödeneği başlama tarihinin 1 Ocak 2021 tarihi ya da sonrası olarak bildirileceğini ifade etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı