Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Polisan, Kiğılı, THY, Twigy, Madame Coco, Polat Ronesans, Klimasani Günaydın Et, Hyatt Regency Elaman Çıkarmaya Başladı!

İŞ

3 Nisan 2020 Cuma 15:58:19

Son Güncelleme: 07/05/2020 21:06:00

Polisan, Kiğılı, THY, Twigy, Madame Coco, Polat Ronesans, Klimasani Günaydın Et, Hyatt Regency Elaman Çıkarmaya Başladı!

Koronavirüs nedeniyle büyük şirketler eleman çıkartmaya başladı. Gelen haberlere göre Kiğılı, Türk Hava Yolları, Twigy, Madame Coco, Polat Ronesans, Klimasani Günaydın Et, Hyatt Regency eleman çıkartmaya başladı. Bunların yanında çok daha büyük şirketlerin de eleman çıkarttığı ancak PR şirketleri tarafından basına yansıtılmadığı iddia edildi.

Koronavirüs nedeniyle büyük şirketler eleman çıkartmaya başladı. Gelen haberlere göre Polisan, Kiğılı, Türk Hava Yolları, Twigy, Madame Coco, Polat Ronesans, Klimasani Günaydın Et, Hyatt Regency eleman çıkartmaya başladı. Bunların yanında çok daha büyük şirketlerin de eleman çıkarttığı ancak PR şirketleri tarafından basına yansıtılmadığı iddia edildi.

Kamu bankaları ve özel bankalar şirketlere koronavirüs ekonomik destek paketlerini açıklamasının ardından şirketlerin eleman çıkartmayacağı umulmuştu. Ancak umulan olmadı. Şirketler Çin’in tüm dünyaya yaydığı  COVİD 19 salgını nedeniyle elemanlarını zorunlu izne çıkarttığı basına yansıdı.

İddialara göre Polisan, Kiğılı, Türk Hava Yolları, Twigy, Madame Coco, Polat Ronesans, Klimasani Günaydın Et, Hyatt Regency eleman çıkartmaya başladı. Bunların yanında çok daha büyük şirketlerin de eleman çıkarttığı ancak PR şirketleri tarafından basına yansıtılmadığı iddia edildi.

DEVLET DESTEK OLACAĞIZ DEMİŞTİ

Şirketler yaşanan coronavirüs krizi nedeniyle ilk iş olarak eleman sayısında azaltmaya gitti. Devletin bankalar aracılığıyla şirketlere destek paketleri açıklaması işe yaramadı. Bankaların destek paketlerinde ki faiz oranları ayrı bir tartışma konusu oldu.

İşten çıkarılanların sayısının gelecek günlerde dahada artacağı bekleniyor. Peki şimdi neler olacak? Koronavirüs krizi nasıl atlatılacak?

Şitketlerin büyük bir bölümü kendi branşları dışında internet siteleri üzerinden gıda, dezenfektan, kişisel bakım gibi market ürünleri satarak koronavirüs krizinden faydalanmaya çalışmıştı. Son olarak Kiğılı internet üzerinden market ürünleri sattığını duyurmuş tepki ve şaşkınla karşılanmıştı.

THY yüzlerce pilotu ücretsiz izne gönderdi!

Koronavirüs nedeniyle Türk Hava Yolları’nın (THY) yüzlerce pilotu zorunlu ücretsiz izne gönderdiği de ortaya çıktı.

THY’nin ücretsiz izne gönderilen pilot sayısının binin üzerinde olduğu iddia edildi. THY izine gönderilenlerin İçişleri Bakanlığı’nın kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkma yasağını kapsamında izine gönderildiklerini gerekçe olarak gösterdi.

THY’de ücretsiz izne çıkarttırılan pilotlar, maaşlarının yanı sıra tüm özlük haklarından da mahrum kalacak. Kalanlar ise “Kısa Çalışma Ödeneği”nden yararlanacak.

Kalanların maaşları, 3 gün THY, 27 gün İŞKUR tarafından ödenecek. Kalanlar Toplam 4 bin 971 lira maaş alacak. THY’nin kasasından her bir personeli için 1029 TL para ödenecek.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı