Kaymakamlıklar ve Valiliklerden 400 Lira 500 Lira ve 600 Lira Nakit Para Yardımı güncellemesi geldi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kaymakamlıklar ve Valiliklerden 400 Lira 500 Lira ve 600 Lira Nakit Para Yardımı güncellemesi geldi!

İŞ

14 Aralık 2020 Pazartesi 23:02:41

Son Güncelleme: 14/12/2020 23:02:26

Kaymakamlıklar ve Valiliklerden 400 Lira 500 Lira ve 600 Lira Nakit Para Yardımı güncellemesi geldi!

Koronavirüs salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahiplerine yardımlar büyüyerek sürüyor. Devletin tüm kurumları Koronavirüse karşı teyakkuza geçerken, vatandaşlara yardımlar da sürdürülüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dışında özellikle Büyükşehirlerde Belediyeler de yardımlarla vatandaşa destek sağlıyor. Diğer taraftan Kaymakamlıklar da hiç geliri olmayan ihtiyaç sahiplerine nakit para yardımı yapıyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahiplerine yardımlar büyüyerek sürüyor. Devletin tüm kurumları Koronavirüse karşı teyakkuza geçerken, vatandaşlara yardımlar da sürdürülüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dışında özellikle Büyükşehirlerde Belediyeler de yardımlarla vatandaşa destek sağlıyor. Diğer taraftan Kaymakamlıklar da hiç geliri olmayan ihtiyaç sahiplerine nakit para yardımı yapıyor. Kaymakamlıklardan nakit para yardımı nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır? Zor günlerden geçtiğimiz Koronavirüs salgını sürecinde, ekonomik anlamda her türlü tedbir alınarak, salgının ekonomik etkileri önlenmeye çalışılıyor.

Hiç geliri olmayan vatandaşa Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında destekler artarak devam ediyor. Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde Devlet, ilgili kurumları vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce açıkladığı ekonomik tedbir paketinde 2 milyon 100 bin aile için 1000 TL’lik nakit para yardımı yapılacağını duyurmuş ardından bu yardımların 2. fazında 2 milyon 300 bin aileye daha destek sağlanacağı açıklanmıştı. Nakit para yardımlarının yanı sıra Belediyeler ve diğer kurumlardan gıda-erzak ve diğer ayni yardımlar da sürdürülüyor. Öte yandan Kaymakamlıklardan da hiç geliri olmayan vatandaşlara nakit para yardımı yapılıyor. Muhtaç durumda bulunan tüm vatandaşlara Devlet destekleri, hiçbir banka şubesine veya ATM’ye uğramaksızın doğrudan evlerinde-ikametgahlarında elden ödeme ile gerçekleştiriliyor.

Devlet’in Koronavirüsle mücadele kapsamında yaptığı yardım ve desteklerden yararlanmak için belli başlı şartlar da aranıyor. Gerçek ihtiyaç sahibi ve muhtaç durumda olunduğunu gösteren bu şartların bulunması halinde vatandaşa nakit para – gıda/erzak – diğer ayni yardımlar veriliyor. İhtiyaç sahibi olanlar ve muhtaç konumda bulunan vatandaşlar bulundukları yerdeki Kaymakamlık veya Valilik makamlarına başvuruda bulunarak yardım talep edebiliyorlar. Koronavirüsle mücadele kapsamında Devlet, her ihtiyaç sahibi vatandaşına karşılıksız koşulsuz destek ve yardım sağlıyor. Valilik ve Kaymakamlıklara başvurular değerlendirilerek ihtiyaç sahiplerine gereken yardım hızla sağlanıyor.

Kaymakamlık Yardımları Sürüyor

2020 yılında özellikle Koronavirüs salgınının yaşandığı şu zor günlerde Kaymakamlık bünyesinde verilen yardımlar da sürüyor. Bu kapsamda Kaymakamlıklar tarafından:

Doğum Yardımı, Muhtaç Asker Ailesi Yardımı, Dul Maaşı, Kaymakamlık Bursu, Şartlı Gebelik Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı,Ö ğrenci Para Yardımı, Bayram Yardımı ve kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına özel 15 bin TL 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi kolaylığı sunuluyor.

Kaymakamlık yardımlarından faydalanabilmek için ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayabilecek vatandaşların Kaymakamlığa müracaat etmesi ve orada ilgili birime başvuruda bulunması gerekmektedir. Kaymakamlık yardımları 2020 yılında artarak sürüyor. Özellikle de koronavirüs salgını sürecinde Sosyal Devlet anlayışıyla, ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve erzak yardımı, bunun yanı sıra nakit para yardımları da hızla gerçekleştiriliyor. Nakit Para ödemeleri 400 – 600 TL arasında yapılacak. Telefonla Kaymakamlık ve valilere ulaşabilirsiniz.

Kaymakamlık Yardım Ödeneği Nasıl Alınır?

Kaymakamlıklardan yardım alabilmek için başvuruda bulunacak kişinin; T.C Kimliği, Muhtarlıklardan alınmış Muhtaçlık belgesi ve Yardım için hazırlanmış bir dilekçe ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Kaymakamlık tarafından başvurular ivedi bir şekilde sonuçlandırılacak ve şartları taşımanız halinde yardım ödeneğiniz onaylanacaktır. Kaymakamlık yardımları, Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşların ikametlerinde elden ödenmekte ve evde teslim edilmektedir.

Devamını Oku
3 Yorum yapıldı

3 Yorum

 1. Ali

  8 Nisan 2020 at 14:34

  Günlük çalışanim işsizim sgk yararlanmak istiyorum

 2. Fuat

  8 Nisan 2020 at 19:14

  Çok merak ediyorum gerçekten ne zaman devlete sahip çıkacaksınız isteyen isteyene böyle bir günde devlete verin be

  • Emre

   16 Aralık 2020 at 00:43

   ihtiyaç sahipleri sana mı soracak ne yapacağını millet aç tabi senin tuzun kuru

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı