Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İslami şartlara uygun kredi veren 3 kamu ve 3 özel banka yeni kampanyaları

İŞ

14 Haziran 2020 Pazar 23:10:55

İslami şartlara uygun kredi veren 3 kamu ve 3 özel banka yeni kampanyaları

İslami şartlara uygun kredi veren bankalar hangileridir? İslami şartlara uygun kredi veren bankalar ve şartları nelerdir? İslami şartlara uygun olarak helal kredi nasıl alınır? Sizlere bu yazımızda herkesin merak ettiği faizsiz kredi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

İslami şartlara uygun kredi veren bankalar hangileridir? İslami şartlara uygun kredi veren bankalar ve şartları nelerdir? İslami şartlara uygun olarak helal kredi nasıl alınır? Sizlere bu yazımızda herkesin merak ettiği faizsiz kredi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Ülkemizde bankalardan aldığınız tüm ürünlerin bir bedeli olmaktadır. Bu bedel bankalarda faiz olarak bizlere yansıyacaktır. Sizde eğer dinimize göre faizsiz kredi almak istiyorsanız, islami şartlara uygun olan bankalardan kredi işlemleri yapabilirsiniz. Bu bankalar katılım bankası olarak hizmet veriyor. 3 kamu 3 özel banka olarak toplamda 6 adet katılım bankası bulunmaktadır. Bankalar yaptıkları tüm işlemlerde islami usullere göre işlem yapmaktadır. Bu sebeple de özellikle kredi ve kredi kartı ödemelerinde bu bankadan faiz ödemesi yapmazsınız. Bankalar sizlere kar payı adı altında bir işlem uygulayacaklardır. Bu bankanın para kazanması için yapılmış bir sistemdir. Bankaya gittiğinizde faizler nasıl diye sorarsanız, bu bankaların faizsiz işlem yaptığını size söyleyeceklerdir. Sizde eğer bu şekilde kredi almak istiyorsanız, bazı bankaların kredi kampanyalarına başvurunuzu yapabilirsiniz. İşte sizlere kredi veren katılım bankaları.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Kredi Başvuruları

Bankanın en çok tercih edilen kredi türü ihtiyaç kredisidir. Banka ihtiyaç kredisi için 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli uygun kar payı oranları ile sizlere hizmet vermektedir. Kredi başvurusunu banka evraklarınız ile birlikte en yakın şubeden yapabilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım bankası ihtiyaç finansman desteği kredisi haricinde ayrıca konut kredisi ve taşıt kredilerinde de müşterilerine anında faizsiz kredi desteği vermektedir. Aldığınız kredilerde faiz olmayacağı için masraf da ödemezsiniz. Kuveyt Türk katılım bankası şubelerinden ve eğer bu bankanın müşterisi iseniz internet bankacılığından işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Kredi Başvuruları

Ziraat Katılım Bankası üzerinden de 100.000 TL’ye kadar faizsiz helal ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Banka şubelerinden yapacağınız bu kredi başvurularında diğer bankalarda olduğu gibi 60 ay vadeli olarak işlem yapılmaktadır. Ziraat Katılım Bankası ayrıca emekli olan kişilere emekli maaşlarını bu bankaya taşıdıklarında kredi sicillerine göre de emekli kredisi vermektedir. Emekli kredilerinde maaş taşıması şartı vardır. Ev kredisi, arsa kredisi, tarla kredisi, çiftçi kredisi, taşıt ve araba kredisi gibi diğer tüm kredi çeşitlerinde bankadan faizsiz işlem yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası Kredi Başvuruları

Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden de diğer bankalarda olduğu gibi 100.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka şubelerinden ve internet bankacılığı üzerinden müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası ihtiyaç kredisi haricinde müşterilerine uygun faizsiz kar payı oranları ile ayrıca konut kredisi ve taşıt kredisi desteği de vermektedir. Banka şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Evraklarınız ile yaptığınız başvuru değerlendirildikten sonra sizlere hemen sonuç verilecektir. Bu banka ve diğer tüm katılım bankalarından kullandığınız krediler islami şartlara uygun kredi veren bankalardır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı