İŞKUR’dan Destek Geldi! 95 TL Cep Harçlığı Başvuruları başladı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İŞKUR’dan Destek Geldi! 95 TL Cep Harçlığı Başvuruları başladı

İŞ

30 Ekim 2020 Cuma 11:58:01

İŞKUR’dan Destek Geldi! 95 TL Cep Harçlığı Başvuruları başladı

Son dönemlerde hem ülkemizde hem de dünya genelinde görülen korona virüs salgını sonrasında ekonomik olarak büyük değişimler yaşanmaya başlandı. Birçok kişinin maaşlarının yetersizleşmesi ve ülkemizdeki işsizlik oranlarının artması ekonomik olarak yardım bekleyen kişilerin de artmasına neden oldu. Salgın sonrasında ilan edilen pandemi süresinde ülkemizde birçok işyeri zorunlu olarak kapatıldı.

Son dönemlerde hem ülkemizde hem de dünya genelinde görülen korona virüs salgını sonrasında ekonomik olarak büyük değişimler yaşanmaya başlandı. Birçok kişinin maaşlarının yetersizleşmesi ve ülkemizdeki işsizlik oranlarının artması ekonomik olarak yardım bekleyen kişilerin de artmasına neden oldu. Salgın sonrasında ilan edilen pandemi süresinde ülkemizde birçok işyeri zorunlu olarak kapatıldı. Bununla birlikte gelirlerde büyük miktarda azalmalar gerçekleşirken çoğu işveren çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldı. İşte tam da bu dönemden sonra vatandaşlar müjdeli haber beklemeye başladılar. Ekonomik anlamda yaşanan sorunların azalması için İŞKUR’dan günlük olarak 95 TL cep harçlığı desteği geldi. Yapılan açıklamalardan sonra birçok kişi bu konu hakkında detaylı bilgi almak üzere araştırmalara başladı. Başvuru şartları, başvuru süre, kimlerin yararlanabileceği gibi pek çok konuda detaylı bilgi almak isteyen kişiler için haberimizin devamında güncel bilgiler yer almaktadır…

GÜNLÜK 95 TL CEP HARÇLIĞI FIRSATI

İŞKUR tarafından sağlanan yardımlara bir yenisi daha eklendi. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların en aza indirilebilmesi için İŞKUR tarafından pek çok destek sağlandı. Bunlardan bir tanesi ise ekonomik durumu yetersiz olan ve paraya ihtiyacı olan kişiler için günlük 95 TL cep harçlığı desteği oldu.

İŞKUR işi olmayan ve geçim sıkıntısı yaşayan kişiler için hem yeni bir meslek edinmek hem de bu meslek ile ilgili yeterli bilgiye ulaşmak için eğitim kursları sağlıyor. Kurslara katılan kişiler için ise belirli koşullara ve şartlara göre günlük olarak 30 TL ile 95 TL arasında harçlık yardımı yapılacağı açıklandı.

GÜNLÜK 95 TL CEP HARÇLIĞI İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle pek çok kişi büyük sorunlar yaşıyor. Ülkemizdeki alım gücünün düşmesi ile birlikte hem gelirler yetersiz olmaya başladı hem de birçok işveren işçilerinin maaşını ödeyemez hale gelerek işçi çıkarmak zorunda kaldı. Bununla birlikte son 7 aylık süreçte ülkemizde görülen korona virüs salgını sonrasında ilan edilen pandemi döneminde de üretim durdurularak ekonomik anlamda çok daha büyük sorunlar yaşanmaya başlandı. Bu noktada vatandaşlar işsizlik ile baş etmeye çalışırken İŞKUUR tarafından bu konuda sürekli destekler geldi. Bu desteklerden biri olan günlük 95 TL cep harçlığı için ise başvuru yapabilmeniz ve bu imkandan yararlanabilmeniz için belirli şartlar ve koşullar bulunuyor.

Günlük olarak 95 TL cep harçlığı desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin başvuru yapabilmesi için gerekli olan şartlarından en önemli olanı 15 yaşını doldurmuş bir birey olmasıdır. Aynı zamanda bu imkandan yararlanmak isteyen kişilerin İŞKUR üzerinde mutlaka işsiz olarak gözükmesi gerekir ve emekli bir birey olmamalıdır. Tüm bu şartları tamamlamış olsanız bile aynı zamanda iş ve danışmanlık hizmetlerinden de beklenen düzeyde faydalanmış olmanız gerekir. bu şartlara uymanız durumunda başvurunuz değerlendirilir ve uygun bulunması durumunda İŞKUR tarafından sağlanan bu destekten faydalanabilirsiniz.

BAŞVURU SÜRECİ NASILDIR? BAŞVURULAR NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Ekonomik olarak zor zamanlar yaşayan ve işsiz olarak görünen kişilerin uygun şartları ve koşulları tamamladıktan sonra ülkemizde 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine veya hizmet merkezlerine giderek kolay bir şekilde başvurularını yapabilecekleri açıklandı. Başvuru talebinizi gerçekleştirdikten sonra başvurunuz yetkili kişiler ve kurumlar tarafından incelemeye alınarak değerlendirilir. Koşullara uygun iseniz başvurunuz onaylanır ve bu haktan faydalanabilirsiniz.

Sizlerde ekonomik anlamda sorunlar yaşıyorsanız ve işsizlik ile baş etmek istiyorsanız mutlaka İŞKUR tarafından sağlanan iş desteklerinden faydalanmalısınız.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı