Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

İŞ

24 Şubat 2020 Pazartesi 15:23:24

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

İhtiyaç Kredisi nasıl alınır? İhtiyaç kredisi almak için şartlar nelerdir? Kredi başvurusu yapacağınız bankalar ve başvuru şartlarının ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyarak bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi nasıl alınır? İhtiyaç kredisi almak için şartlar nelerdir? Kredi başvurusu yapacağınız bankalar ve başvuru şartlarının ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyarak bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişiler genellikle yanlış yönlendirmeler sonucu sürekli olarak bankalara başvurular yapmaktadırlar. Bu sürekli olarak yapılan başvurular bankalarda sıkıntıya yol açar. Eğer kredi onayı alamadıysanız bankalara başvuru yapmayı hemen bırakmanız ve neden kredi alamadığınızı sorgulamanız gerekmektedir. Çünkü sürekli olarak kredi başvurusu yaparsanız olumsuz yanıt alırsınız ve her aldığınız olumsuz yanıtta size geri dönüşü olumsuz kredi sicili olacaktır. Kredi sicili kötü olan ve bankalarda icralık olanlar zaten kredi alamadığı gibi kredi notunuz düşük olduğu için bu başvuruları yaparsanız kredi ve kart almanız uzunca bir süre ertelenecektir. Şimdi sizlere ihtiyaç kredisi nasıl alınır, düşük kredi notunuz olduğunda ne yapılır bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için öncelikle banka şartlarına uygun, kredi puanı yüksek, sicilinde takıntı olmayan müşteri olmanız gerekiyor. Gün geçtikçe bu tarz müşterilerin bulunması da azalmaktadır. Çünkü müşteriler bilinçsizce başvurular yaparak kredi notunu düşürmektedirler. Başvuru sayısı fazla olana bankalar kredi ve kredi kartı vermezler. Bu sebeple ilk olarak başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz gerekiyor.

Kredi notu findeks.com sitesi üzerinden öğrenilebildiği gibi ayrıca internet bankacılığı üzerinden de öğrenilmektedir. Bankalardan kredi notu öğrenmek ücretlidir. Bu sistemin ücretsiz bir durumu yoktur. 10 TL civarında bir işlem ücreti alınmaktadır. Ülkemizin sistemi olan e-devlet sisteminden ücretsiz olarak risk raporu alabilirsiniz. Burada kredi skoru yazmaz. Sadece banka çalışmalarınızı nasıl yaptığınız yazacaktır. Bunun için eğer kredi skorunuzu bilmiyorsanız bu yöntemler ile öğrenmeniz gerekiyor.

Bankalardan Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olacak?

İşlemleri yaparak kredi notunuzu öğrendiğinizde eğer skorunuz 1100 ve altındaysa kredi başvurusu yapmayınız. Hemen ilk işiniz bu skorun altında ise nasıl yükseltirim olacaktır. Borçlarınızı düzene sokup 1-2 ay düzenli gününde ödeme yaparsanız bu kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz. Ayrıca burada bildirmek istediğimiz bir konu vardır. Sürekli olarak her gün kredi notu sorgulaması yapmayınız.

Kredi skoru 1100 üzerinde olanlar ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Eğer bankalardan online kredi, bankaya gitmeden gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız 1300-1400 üzerinde bir kredi notunuzun olması gerektiğini söylemek isteriz.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizdeki her bankanın ihtiyaç kredisi kampanyası vardır. Bu bankalar kamu bankaları, katılım bankaları ve özel bankalardır. Bankalar müşterilerine göre de özel kredi kampanyaları hazırlarlar. Örneğin emekli olan müşteri için uygun faizlerle emekli kredisi verilmektedir. Eğer faizsiz kredi alacaksanız da faizsiz ihtiyaç kredisi başvurusu için katılım bankalarına gidebilirsiniz. Ülkemizde en çok tercih edilen ve başvuru yapılan bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankası olarak bilinmektedir. Bu bankalardan uygun faiz oranları ile kredi almanız mümkündür. Ayrıca bu bankalardan devlet destekli kredilerde alabilirsiniz.

Düşük Kredi Notum Var, Hangi Banka Kredi Veriyor?

Kredi notu düşük olanlar için bazı bankalar yüksek faiz şartıyla kredi başvurusu yaptırmaktadır. Kredi başvurusu yapan kişiler Aktifbank ve Fibabanka üzerinden belirli limitlerde ihtiyaç kredisi alabilirler. Özellikle Aktifbank ihtiyaç kredisi vereceği müşterilere kredi kampanyaları yaparken düşük kredi notunu dert etme sloganı ile kredi vermektedir. Başvuruları internet üzerinden 40.000 TL’ye kadar yapabilir ve onay almanız durumunda adresinizde kredinizi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi alacak olan kişilerin ayrıca ipotekleri varsa bu ipotekleri ile de kredi kullanımı yapabilirler.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı