Halkbank’tan Esnafa 60 Ay Vadeli Destek Kredisi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Halkbank’tan Esnafa 60 Ay Vadeli Destek Kredisi

İŞ

17 Ekim 2020 Cumartesi 20:19:30

Halkbank’tan Esnafa 60 Ay Vadeli Destek Kredisi

Esnaf ve sanatkârlar bu ülkenin ekonomik direkleridir. Özellikle Korona virüs salgını ortasında direnmeye çalışan ve bir türlü ekonomik sıkıntının içinden çıkamayan esnafımıza Halkbank’tan müjdeli haber nihayet geldi. Vatandaşlarımızın büyük bir müjde olarak duyurulan 60 ay vadeli destek kredi paketi ile beraber on binlerce vatandaşımızın yani esnafımızın ekonomik sıkıntıları son bulabilecek.

Esnaf ve sanatkârlar bu ülkenin ekonomik direkleridir. Özellikle Korona virüs salgını ortasında direnmeye çalışan ve bir türlü ekonomik sıkıntının içinden çıkamayan esnafımıza Halkbank’tan müjdeli haber nihayet geldi. Vatandaşlarımızın büyük bir müjde olarak duyurulan 60 ay vadeli destek kredi paketi ile beraber on binlerce vatandaşımızın yani esnafımızın ekonomik sıkıntıları son bulabilecek. Özellikle uzun zamandır kredi bulamayan ve kamu bankaları ya da özel bankalardan hiçbir şekilde kredi alamayan esnaf ve sanatkârlarımızın Halkbank sayesinde hızlı bir şekilde kredi kullanabileceği değerlendiriliyor. Büyük bir oranda mağduriyet yaşayan ve herhangi bir şekilde devletten destek bulamayan esnaflarımızın imdadına yetişmeye çalışan Halkbank, gelecek dönemde daha fazla esnafa ulaşabilmek adına önemli adımlar attı. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında maddi destek bulamayan tüm esnafa ve sanatkârlar hedeflendi. Halkbank Kurumsal tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, bugüne kadar toplam 200 bin esnaf ve sanatkâra destek verildi. Ancak hala destek sağlanmamış, el uzatılmamış olan 700 bin esnaf ve sanatkâr var.

Tüm esnafımıza ve sanatkârımıza ulaşana kadar durmak bilmeyecek olan Halkbank’ın bu aşamadan sonra yapılacak olan tüm başvurulara hızlıca yanıt verilebileceğini işaret ediyor. Bu sayede ihtiyaç sahibi olan tüm esnaf ve sanatkârımıza çok daha kolay ulaşılabileceği ifade ediliyor. Esnaf ve sanatkârlar odasına kayıtlı olan tüm esnaflarımızın hızlı bir şekilde başvuru yapması ve bu kredi paketinden kolay bir şekilde yararlanabilmesi amaçlanıyor. Vatandaşlarımızın daha kolay kredi alabilmesi için ise çok çeşitli paket programlar hazırlanıyor.

HALKBANK ESNAF KREDİSİ AYRINTILARI!

Esnaf ve sanatkârlarımıza özel işletme kredileri uzun vade, uygun ödeme koşulları ve cazip faiz oranı ile Halkbank’ta. Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarınızın karşılanması için İşletme Kredisi: 60 aya kadar vadeli (aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme seçenekleriyle) Bağlı bulunan ESKKK’nın risk grubuna göre azami 125.000-TL, 150.000-TL, 175.000-TL veya 225.000-TL limitli kredinin tamamı kullanılabilecek. Bu sayede özel işletme ya da kurum fark etmeksizin tüm bu programdan faydalanabilecek. Korona virüs salgını sonrasında ihtiyaç sahibi olan tüm esnaf ve sanatkârlarımızın bu yardım programından yararlanabilmesi için ise aşağıdaki tüm ayrıntıları yerine getirmesi gerekiyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • Ortağı olduğu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin kefaletiyle;
  • Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na ve Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı,
  • En az 3 aylık faaliyet süresini tamamlayan,
  • İş veya ikametgâhının bulunduğu ilçede faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ortak olan,
  • Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip gerçek kişiler

Halkbank avantajlarıyla bu kredilerden faydalanabilir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Eğer bir Kooperatife ortak iseniz, Kimlik Belgesi, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisini ileterek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kooperatifçe kefalet verilen kredi talebinin Bankamızca değerlendirilerek onaylanması ve gerekli teminat koşullarının sağlanması halinde kredi kullandırımı gerçekleştirilecektir. Eğer bir Kooperatife ortağı değilseniz, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu ve Kooperatifin Kuruluş Ana sözleşmesi uyarınca en yakın ESKKK kooperatifine ortak olunması gerekmektedir.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı