EYT Bekleyenler İşte Sevineceğiniz Haber! 3600 İle Emeklilik Fırsatı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

EYT Bekleyenler İşte Sevineceğiniz Haber! 3600 İle Emeklilik Fırsatı

İŞ

2 Kasım 2020 Pazartesi 15:43:33

EYT Bekleyenler İşte Sevineceğiniz Haber! 3600 İle Emeklilik Fırsatı

EYT bekleyen vatandaşlara EYT kıvamında destek. Emekli olmak isteyen vatandaşlara 3600 günden emeklilik fırsatı geliyor. Peki 3600 günden emekli nasıl olunur? EYT bekleyen vatandaşlar için yeni kanun ve bilgileri sizler için hazırladık.

Vatandaşlarımız tarafından emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi! Emekli olmak için bekleyen vatandaşlarımız için sevindirici haber geldi! Vatandaşlarımız emekli olmak için yıllarca emek veriyorlar. Vatandaşlarımız emekli olabilmek için yıllarca prim biriktiriyorlar ama bu emekli olmaları için yeterli olmuyor. Vatandaşlarımızın emekli olabilmeleri için bir de primlerini biriktirmenin yanında yaş şartını da sağlamaları gerekmektedirler. Vatandaşlarımız yaş şartını sağlamak için yıllarca beklemesinler diye emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımıza müjde geldi! Vatandaşlarımız tarafından erken emekli olmak için ne yapabiliriz? Erken emekli olabilmek için kimlere hak tanınacak? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız korona virüs sürecinden oldukça fazla etkilendiler. Vatandaşlarımız tarafından emekli olmak zaten yıllarca emek veren vatandaşlarımız için önemliydi. Korona virüs sürecinin de etkileriyle birlikte emekli olmak vatandaşlarımız için oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız emekli olmak için devletten yaşa takılanlar için destek bekliyor. Vatandaşlarımız için yapılan müjde ile ilgili vatandaşlarımız oldukça araştırma yapılıyor. Yapılan yeni açıklamaya göre vatandaşlarımızın daha erken emekli olması şansı vatandaşlarımıza veriliyor. Vatandaşlarımız da erken emekli olarak bir maaşa bağlanmak ve kendilerini şu zor korona virüs günlerinde bir nebze olsun ekonomik anlamda rahatlatmak istiyorlar. Vatandaşlarımız için yapılan araştırmalar devam ederken biz de sizler için ayrıntıları haberimizde derledik.

emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!

Vatandaşlarımız için emekli olmak kadar erken emekli olmak da oldukça önemlidir.  Emekli olmak için yıllarca çaba gösteren vatandaşlarımız prim biriktiriyor ve primleri dolunca da yaş şartını sağlayamadıkları için emekli olamıyorlar. Korona virüs günlerinde de ekonomik anlamda oldukça sıkıntılı günler yaşayan vatandaşlarımız da bu süreci daha kolay atlatabilmek için gözlerini erken emeklilik ile ilgili yapılacak olan bir açıklamaya dikmiş durumdadırlar. Vatandaşlarımız bu konu ile ilgili araştırmalarını devam ettiriyorlarken devletimiz de her daim vatandaşımızın yanında olmaya ve lehine kararlar almaya devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan araştırmaları devam ederken biz de sizler için emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için güncel açıklamaları haberimizde paylaştık.

Vatandaşlarımız için yapılan açıklama geldi. Vatandaşlarımız merakla yapılan açıklamayı bekliyordu. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımız için beklenen haber geldi. Yapılan açıklamaya göre erken emeklilik bekleyen tüm bireyler 39 yaşında emekli olabilecekler. Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2020 yılında yapılan hesaplanan bütçe içerisinde kendilerine bir yer bulamadılar. Fakat eğer vatandaşlarımızın prim gün süreleri dolmuş ise ama yaştan dolayı emekli olamıyorlarsa müjde onlar için geldi! Vatandaşlarımız gelen bu açıklamadan sonra gündemlerine bu haberi alarak durumları yakından takip etmeye başladı. Vatandaşlarımız eğer primlerini doldurmuş ama yaşı bekliyorlarsa 39 yaşında emekli olabilecekler.

Erken emeklilik fırsatından siz de yararlanın!

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımız için müjde geldi. Emekli olmak için primlerini doldurmuş ama yaş şartını bekleyen vatandaşlarımız 39 yaşında emekli olabilecekler.  Erken emeklilik bekleyen vatandaşlarımız işe giriş tarihleri eğer 8 Eylül 1999 ve öncesi ise bu kapsamda mağdur olurken işe giriş tarihi 8 Eylül 1999 sonrası olan vatandaşlarımız bu kapsamdan yararlanabilecekler. 1475 sayılı iş kanunu içerisinde bulunan 14. Maddenin 1. Fıkrasının 5. Bendine göre verilen karar ile birlikte Yargıtay Hukuk Genel Kurulu yeni emsal bir karar yayınladı. Yapılan açıklamalara göre eğer 15 yıllık olarak belirlenen sigorta süreleri 3600 prim gün ödemeleri ile birlikte tam olsa dahi vatandaşlarımız için emekliliğin yaş sınırının belirlenmesi adına engellenmesine karar verildi. Bu durumda da emekli olmak olamayan vatandaşlarımız eğer başka bir işte çalışacaklarsa da bu işi bıraksalar bile kıdem tazminatı alabilecekler.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı