Evlenenlere geri ödemesiz 10 bin TL ödeme yapılıyor! Hemen bu formu doldurun!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Evlenenlere geri ödemesiz 10 bin TL ödeme yapılıyor! Hemen bu formu doldurun!

İŞ

10 Eylül 2020 Perşembe 20:55:48

Evlenenlere geri ödemesiz 10 bin TL ödeme yapılıyor! Hemen bu formu doldurun!

Ülkemizde evlilik oranı her yıl artmaktadır. Zira geçtiğimiz sene toplam evlilik sayısı 117 bin iken 2020 yılında Korona virüs salgını olmasına rağmen 120 bin çift oldu. Bu da insanlarımızın ne kadar evlenmek için heyecan dolu olduğunun en büyük göstergesidir ancak önemli olan nokta ise evlilik için gerekli olan paradır.

Ülkemizde evlilik oranı her yıl artmaktadır. Zira geçtiğimiz sene toplam evlilik sayısı 117 bin iken 2020 yılında Korona virüs salgını olmasına rağmen 120 bin çift oldu. Bu da insanlarımızın ne kadar evlenmek için heyecan dolu olduğunun en büyük göstergesidir ancak önemli olan nokta ise evlilik için gerekli olan paradır. Para, olmadan evlilik olmayacağını çok iyi bilen devletimiz, yeni evlenecek olan çiftlerimiz için her bir çifte 10 bin TL destek ödemesi yapıyor. Yapılacak olan bu destek ödemesi tamamı ile geri ödemesiz olacak yani devletten karşılıksız destek ödemesi alınacak. Ancak her başvuru yapan çift değil sadece sizin için aşama aşama kaydettiğimiz şartları karşılayan kişiler 10 bin TL geri ödemesiz destek ödemesini hak edebilecek. 2020 yılında evlenmek isteyen çiftler için her zaman farklı destek ödemeleri yapıldı. Örneğin, yetim maaşı alan genç kızlarımızın evlenebilmesi için çeyiz parası ödemesi, gelinlik desteği, bel kuşağı desteği ve benzeri gelin adayına ödeme destekleri verildi. Ancak ilk defa bu kadar yüksek meblağ şeklinde ödeme yapılacağı açıklandı. Zira devletimizin yeni evlenen gençlere bu zamana kadar toplam ödediği miktar sadece yetim maaşı ödemesi yapmaktaydı o da 239 TL olan yetim maaşının 10 katı kadar yani 2 bin 399 TL şeklinde.

Ancak ülkemizde gelin adaylarının eksikliklerini tamamlayabilmesi ve rahat bir şekilde düğün geçirebilmeleri için ödemeler yapılıyor. Yapılacak olan ödemeler tamamı ile karşılıksız oluyor. 10 bin TL evlenme desteği ödemesinin yapılabilmesi için evlenecek olan çiftlerimizin mutlak surette en az 5 şartı yerine getirmesi gerekiyor. Ancak ondan önce evlenecek olan çiftlerin mutlaka ilgili formu doldurarak başvurularını göndermeleri gerekiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, pek çok evlilik çağındaki kızın çeyiz dizememesi büyük problemlere yol açabilmektedir. Her kızın hayalinde olan çeyiz dizmek için vatandaşlarımızın gerçek manada paraya ihtiyacı vardır. Ancak elde olmayan sebeplerden ötürü pek çok evlilik çağındaki kız çeyiz parası biriktirememektedir. Tam olarak bu nedenden ötürü vatandaşlarımızın kolay bir şekilde çeyizlerini dizebilmeleri ya da düğünlerine istinaden en temel ihtiyaçlarını giderebilmek amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile 10 bin TL geri ödemesiz düğün desteği ödemesi yapılacak.

DÜĞÜN DESTEĞİ ÖDEMESİ İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Düğün desteği ödemesinden faydalanmak isteyen evlenmek üzere olan çiftlerin öncelikli olarak TC kimlik belgeleri ile beraber en yakın SYDV kurumuna gitmeleri gerekmektedir. SYDV; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışır. Açılımı ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıdır. Bu vakıf, her ilçede mutlaka kaymakamlık binası ya da çevresinde bulunur. Eğer ilçenizde nerede olduğunu bilmiyorsanız internetten kısa bir araştırma yaparak iletişim numarası ya da adresini alabilirsiniz. Eğer iletişim bilgilerine ya da adresine ulaşamıyorsanız kaymakamlığınızı arayarak öğrenebilirsiniz.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER VE ŞARTLAR

SYDV’lerin yaptığı açıklamaya göre en az beş şart gerekiyor ancak SYDV’ler bu konuda herhangi bir bilgi vermiyor. Bu konuda hangi belgelerin gerektiğini hemen en yakın SYDV’ye giderek rahat bir şekilde öğrenebilir, belgeleri temin ettikten sonra ise gerekli başvurunuzu başlatabilirsiniz. Ödemelerin hızlı bir şekilde yapıldığı beyan ediliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı