Ev Kiraları İçin Zam Oranı Belli Oldu! Ev Kiralarına Zam Geliyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ev Kiraları İçin Zam Oranı Belli Oldu! Ev Kiralarına Zam Geliyor

İŞ

28 Ekim 2020 Çarşamba 17:35:40

Ev Kiraları İçin Zam Oranı Belli Oldu! Ev Kiralarına Zam Geliyor

Kiracılar için üzücü haber gelmesi ile beraber pek çok vatandaşımız kira zam oranlarını araştırmaya başlamış bulunmaktadır. On binlerce vatandaşımız kiralarını ödemekte zorluk çekmesinin ardından Kasım ayı içerisinde yapılması ön görülen ev kira zam oranları açıklanması ile üzücü haberi aldılar. Kiracılar böylesine bir zorlu süreç içerisinde kiralarını ödeyemedikleri için sıkıntı çekmeleri sebebiyle devlet tarafından destek ödemelerine taleplerini oluşturmaktadır.

Kiracılar için üzücü haber gelmesi ile beraber pek çok vatandaşımız kira zam oranlarını araştırmaya başlamış bulunmaktadır. On binlerce vatandaşımız kiralarını ödemekte zorluk çekmesinin ardından Kasım ayı içerisinde yapılması ön görülen ev kira zam oranları açıklanması ile üzücü haberi aldılar. Kiracılar böylesine bir zorlu süreç içerisinde kiralarını ödeyemedikleri için sıkıntı çekmeleri sebebiyle devlet tarafından destek ödemelerine taleplerini oluşturmaktadır. Ancak yapılan son dakika bu açıklamalar ile ev kiraları için zam oranları açıklandı. Son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almasın ardından on binlerce vatandaşımız yapmış olduğu açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Kiracılar için yapılan bu son dakika gelişmeler doğrultusunda kira ödemeleri için zam yapılması Kasım ayı içerisinde ön görülmeye başlandı. Alınan kararlar sonrasında ev sahipleri isterlerse Kasım ayında kiralarına zam yapma hakkına sahip olabilecektir. Aksi takdir de kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarımız bu haberi almasının ardından üzülmesi ile ön plana çıkmaktadır. Kasım ayı içerisinde kira sözleşmelerini yenilemeye başlayacak olan vatandaşlarımız için kira zam oranları uygulanmaya başlayacağı açıklanmasıyla beraber pek çok vatandaşımız Kira zam oranı kaç oldu? Ev kiraları için ne kadar zam gelecek? Gibi sorular ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

KİRA ÖDEMELERİNDE ARTIŞ MEYDANA GELECEK!

Kira ödemelerinde artış meydana geleceği açıklanması ile beraber alınan kararlar doğrultusun da kasım ayında kira sözleşmelerini yenileyecek olan vatandaşlarımız kiralarına zam alma olasılığı ile karşı karşıya kalacaktır. Ev sahipleri isterler ise bu durumda kira sözleşmelerini yenilerken kiralarına zam yapma fırsatını bulabilecektir. Kira zam oranlarının nasıl belirlendiğine değinmek gerekir ise siz kısaca özet geçmek isteriz. Kira zam oranları 12 aylık enflasyon oranları kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bu kapsam doğrultusunda 12 aylık enflasyon oranı yaklaşık 11.51 olarak belirlenmesinin ardından kira zamları için yapılacak oran da bu şekilde belirlenmiştir.

KİRACILAR İÇİN ÜZÜCÜ HABER!

Kiracılar Kasım ayı içerisinde zam geleceğine dair duyumlara sahip olmasının ardından içlerine kurt düşmeye başlamış bulunmaktadır. Korona günlerinde kiralarını ödemek de güçlük çeken vatandaşlarımız bir de zam alarak ödemeleri git gide zorlaşmaya başlamıştır. Kira sözleşmeleri ile ilgili yapılan bu son dakika gelişmeler pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olurken dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki, Kira zam oranları uygulanacak mı? Kira destek ödemeleri devam ediyor mu? Gibi pek çok soru sorulmasıyla beraber vatandaşlarımız yeni bir çözüm arayışına girmiş bulunmaktadır.

Kiracılar için gelen bu son dakika üzücü haber sonrasında on binlerce vatandaşımız bu Fırsatları değerlendirebilmek için araştırmalarını yapmaya başlamış bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda kiracılar için üzücü haberin gelmesinin hemen ardından vatandaşlarımız bu zorlu süreç içerisinde bu zammın yapılmaması ya da ertelenmesi yönünde taleplerini oluşturmaktadır. Ancak ev sahipleri de bu talepleri reddederek kira sözleşmesi biten vatandaşlarımız için zam uygulanması gerektiğine dair taleplerini gündemimize getirmektedir.

KİRA ZAM ORANLARI BELİRLENDİ!

Yapılan açıklamalar doğrultusunda enflasyon oranlarına göre belirlenen kira ödemeleri böylesine bir zorlu süreç içerisinde vatandaşlarımız için 12 aylık enflasyon oranları doğrultusunda yüzde 11,51 olarak gerçekleştirileceğine dair açıklamalar da bulunmaktadır. On binlerce vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek için yapmış olduğu açıklamalar ile gündemimizde bulunması ile beraber üzücü haberi aldı. Bu orana göre 1000 lira kira ödeyen bir kişi, enflasyon zammı ile birlikte 1115 lira, 1100 lira kira ödeyen biri kişi 1226 lira, 1500 lira kira ödeyen bir kişi ise 1672 lira kira ödeyecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı