Ev Alacakları Üzen Kredi Haberi! Konut Kredisinde Güncel Faiz Oranları
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ev Alacakları Üzen Kredi Haberi! Konut Kredisinde Güncel Faiz Oranları

İŞ

2 Aralık 2020 Çarşamba 10:29:37

Ev Alacakları Üzen Kredi Haberi! Konut Kredisinde Güncel Faiz Oranları

Koronavirüs pandemisinin yaşandığı dönemde 3 Büyük Kamu Bankası Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan %1’den düşük faizli konut kredisi kampanyaları nihayetinde sona erdi. 2020 Aralık ayı itibariyle ev almak isteyen vatandaşlara yüksek faizli konut kredisi dönemi başladı.

Son güncellemeler ve Merkez Bankası’ndan gelen 475 baz puanlık faiz artışının ardından konut ve tüketici kredilerinde artış yaşandı. Peki konut kredisinde faiz oranları ne kadar yükseldi? Hangi banka ne kadar faizle konut kredisi veriyor? Son ve güncel faiz oranlarıyla ev sahibi olmak isteyenler için tüm bilgileri haberimizde sizler için derledik…

Son dönemde kredi çekerek ev sahibi olmak isteyenlere üzücü haber geldi! Naci Ağbal’ın Merkez Bankası Başkanlığı’na, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na da Lütfi Elvan’ın getirilmesinin ardından Kasım ayı PPK toplantısında 475 baz puan faiz artışına giden Merkez Bankası, faizlerde artışı resmileştirdi. Böylece Koronavirüs pandemisinin başlangıcından itibaren Özellikle 3 büyük kamu bankası tarafından vatandaşlara sunulan düşük faizli kredi dönemi de sona ermiş oldu. Konut kredilerinde %1’in altında tarihi faiz oranlarıyla ev sahibi olanlar büyük fırsattan yararlanırken şimdi  Aralık ayı itibariyle ev sahibi olmak için konut kredisi kullanmayı düşünen vatandaşları yüksek faiz oranları bekliyor. Vatandaş, ev sahibi olmak için bankaların konut kredilerindeki güncel faiz oranlarını araştırmaya başladı. Peki konut kredisi kampanyalarının sona ermesinin ardından bankalar yüzde kaç faizle konut kredisi kullandırıyor? Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

ZİRAAT BANKASI – VAKIFBANK – HALKBANK KONUT KREDİSİNDE FAİZ ORANLARI ARTTI

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana vatandaşa %1’in altında %0,99 ve hatta %0,64’e kadar faiz oranlarıyla konut kredisi sunan 3 kamu Bankası Ziraat – Vakıfbank ve Halkbank’ta konut kredisi kampanyaları sona erdi.

Ziraat Bankası konut kredisinde faiz oranlarını %1,25’e çıkarırken yine Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Akbank’ta da konut kredisi faiz oranları %1,25 olarak açıklandı. Özellikle pandemi sürecinde inşaat sektörünü ve konut satışlarını desteklemek adına hazırlanan kampanyaların sona ermesiyle birlikte vatandaşa faiz konusunda kötü haberler gelmeye başladı. Vatandaş da böylece konut kredisi faiz oranlarını araştırmaya başladı.

2020 ARALIK AYI GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Vakıf Katılım Bankası konut finansman oranı % 1.25
Halkbank hesaplı evim konut kredisi faiz oranı % 1.25
Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi faiz oranı % 1.25
Akbank konut kredisi faiz oranı % 1.25
ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi faiz oranı % 1.30
İş Bankası ev kredisi hayat sigortalı faiz oranı % 1.35
TEB konut kredisi faiz oranı % 1.37
ING Bank konut kredisi faiz oranı % 1.39
Denizbank konut kredisi faiz oranı % 1.43
Fibabanka konut kredisi faiz oranı % 1.43

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı