Erkekler 46, kadınlar 39 yaşında emekli olacak! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Erkekler 46, kadınlar 39 yaşında emekli olacak! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması

İŞ

19 Eylül 2020 Cumartesi 13:15:35

Erkekler 46, kadınlar 39 yaşında emekli olacak! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması

EYT’liler son zamanlar da sık sık araştırma yapmasının ardından emekli bireyler için erken emeklilik müjdesi sonunda geldi. Hem kadınlar için hem de erkekler için yapılan düzenlemeler ile birlikte yaş indirimi uygulanmaya başlayacak. EYT’liler için sunulan son dakika gelişmeleri kapsamında pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirme fırsatını elde edebilecektir. EYT’liler emeklilik fırsatını elde edememesinin ardından ne zaman emekli olabilirim? Sorusu ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

EYT’liler son zamanlar da sık sık araştırma yapmasının ardından emekli bireyler için erken emeklilik müjdesi sonunda geldi. Hem kadınlar için hem de erkekler için yapılan düzenlemeler ile birlikte yaş indirimi uygulanmaya başlayacak. EYT’liler için sunulan son dakika gelişmeleri kapsamında pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirme fırsatını elde edebilecektir. EYT’liler emeklilik fırsatını elde edememesinin ardından ne zaman emekli olabilirim? Sorusu ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Bu düzenlemelerin hayata geçirilmesinin ardından kadınlar 39 erkekler ise 46 yaşından erkenden emekli olma olanağına sahip olabilecek. Yapılan son dakika araştırmaları kapsamında EYT’nin çıkması durumunda kimler emekli olabilecek? Sorusu merak edilerek araştırılmaya devam etmektedir.

Emeklilik sistemi için önemli fırsatların sunulmaya başlamasının ardından uzun zamandır gündemde bulunan EYT’li bireyler prim gün sayısı yeterli olması ancak yaş şartını yerine getiremediklerinden dolayı emeklilik hakkını elde edememektedirler. EYT mağdurları için sunulan bu fırsatlar niteliğinde pek çok vatandaşımız tarafından merak edilen tüm detayları haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz. EYT konusu ile ilgili merak edilen tüm detayları sizlere aktararak bilgilendirmek isteriz.

EYT ÇIKARSA KİMLER YARARLANABİLECEK?

EYT’nin çıkmasını bekleyen milyonlarca vatandaşımız tarafından sürekli olarak araştırmaların sürdürülmesi ile meclisten müjdeli haberin gelmesi beklenmektedir. Bu konu ile alakalı olarak komisyonların kurulmaya başlaması ile beraber meclis gündeminde yer alması beklenmektedir. Genel kurul onayı alınması ile birlikte 8 Eylül 1999 tarihinden önce işe giren bireyler bu fırsatlardan yararlanma fırsatını elde edebileceklerdir. Böylelikle milyonlarca vatandaşımız tarafından beklenen bu fırsatlar karşısında müjdeli haberin gelmesi an meselesi olabilmektedir. Milyonlarca vatandaşımız bu olanakları değerlendirmek için gerekli araştırmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

EYT YASASININ ÇIKMASI İLE ALAKALI SON DAKİKA GELİŞMELER!

4447 Sayılı kanunlar kapsamında emeklilik yaşı kadınlar için 58 erkekler için ise 60 olarak belirlenmesi ile büyük fırsatlar sunulmaya devam etmektedir. Milyonlarca emekli olmak isteyen bireyler için gerekli çalışmaların sürdürülmesi ile büyük fırsatlar sunulmaktadır. EYT yasasının çıkmasının ardından milyonlarca vatandaşımız emekli olma fırsatını erken süre zarfında yakalayabileceği açıklanmıştır. Bu kapsam doğrultusunda merak içerisinde meclis tarafından gelmesi beklenen müjdeli haber pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendirecektir.

EYT YASASI GELECEK Mİ?

Yapılan araştırmalar kapsamında pek çok vatandaşımızın umut içerisinde olmasıyla beraber 2020 bütçeleri ile birlikte EYT konusun da bir hayli heyecanlı bekleyişler sürdürülmeye devam ediyor. Aynı zamanda alternatif yolların gelmesi beklenmesinin ardından milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren EYT yasasına dair arayışlar devam etmektedir. Komisyonlar kapsamında görüşülmesi ön görülen yasalar kapsamında milyonlarca vatandaşımı için yasa ile ilgili gerekli açıklamaların yapılması ön görülmektedir. Eğer bu yasa hayata geçirilir bu durumunda 8 Eylül 1999 tarihinden önce işe giriş yapmış olan bireyler erken emekli olma fırsatını elde edebilecektir.

 

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı