Emekliyi SGK SSK ve BAĞ-KUR'luyu yakından ilgilendiren gelişme yaşanıyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emekliyi SGK SSK ve BAĞ-KUR’luyu yakından ilgilendiren gelişme yaşanıyor!

İŞ

17 Aralık 2020 Perşembe 22:34:39

Son Güncelleme: 17/12/2020 22:34:03

Emekliyi SGK SSK ve BAĞ-KUR’luyu yakından ilgilendiren gelişme yaşanıyor!

Elimize ulaşan son dakika haberi emekli işçi esnaf memur ve engellileri ilgilendiriyor.  Birçok kişi Bu konu hakkında detaylı bir şekilde   Araştırmalar yapıyordu ve bu konu çok merak ediliyordu.  Sonunda  beklenen açıklama geldi.  Vatandaşların kafasında birçok konu var ve bu konu hakkında vatandaşlar bilgi sahibi olmak istiyor.  20 yıllık boşluğum var ve ödemesini yaparak onu satın alabilir miyim?

Elimize ulaşan son dakika haberi emekli işçi esnaf memur ve engellileri ilgilendiriyor.  Birçok kişi Bu konu hakkında detaylı bir şekilde   Araştırmalar yapıyordu ve bu konu çok merak ediliyordu.  Sonunda  beklenen açıklama geldi.  Vatandaşların kafasında birçok konu var ve bu konu hakkında vatandaşlar bilgi sahibi olmak istiyor.  20 yıllık boşluğum var ve ödemesini yaparak onu satın alabilir miyim?  Engelli çocuklar vefat eden babasından kalan maaşı alabilir mi?  yetim olan Çocuklar kaç yaşına kadar aylık alır? Bu konular haklı iş ve sosyal güvenlik uzmanı tarafına açıklama yapıldı. Bu konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız

BAĞ-KUR SSK SGK ya sahip olan kişiler son zamanlarda sıkıntı çekmeye başladılar.  Bunun sebebi ise salgındır. salgın sebebi ile bir çok vatandaş olumsuz bir şekilde etkilendiği için yapılacak olan yardımlar ve maaşlara yansıyacak olan miktarlar onlar için büyük önem taşımaktadır. Bunun iççin bir çok konu hakkında vatandaşlar merak etmektedir ve ona göre araştırmalar yapmaktadır. Şimdi sizlere bu konular hakkında açıklama yapalım.

Bir çay fabrikasında işçi olarak görev yapıyorum.  Burada olan görevimi tamamladıktan sonra paketleme firmasında sigortalı olarak görev yapıyorum.  Yani 2 İşten de ayrı ayrı sigorta kapsamında çalışma sağlıyorum.  Her ay farklı işyerinden iki farklı Sigortam olur ise bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Bu gayet doğal ve yasal bir uygulamadır.  Yani  iki ayrı işyerinde sigortalı olarak görev yapabilirsiniz.  Emekliye ayrılacağını zaman her iki yerden yatan pirimler önemli olacak ve ona göre hesaplama yapılacaktır.

Engelli bir çocuk vefat eden babasından kalan maaşı alabilir mi?

Bu konu çok fazla araştırılmakta ve merak edilmektedir. Hemen bu konu hakkında sizleri bilgilendirelim. Engelli olan bir çocuk vefat eden babasının maaşını elbette ki alabilir. Fakat engelli olan çocuğun annesi olmaması durumunda bu maaşı alma hakkı vardır. Annesi var ise vefat eden babanın maaşını annesi alı. Annesi olmayan engelli kişilerin maaşı çocuğa verilebilir.

Yetim olan çocuklar kaç yaşına kadar aylık alır?

Yetim olan çocuklar düzenli bir şekilde yardım kapsamında tutulur. Yani bu kişilere her ay düzenli bir şekilde yardım sağlanır ve para verilir. Peki, yetim olan çocuklar kaç yaşına kadar aylık alır diye soracak olursanız hemen açıklayalım. Yetim olan çocuklar 18 yaşına kadar düzenli bir şekilde aylık almaktadır.  18 yaşını geçtikten sonra devlet yine yardım sağlamaktadır. Fakat düzenli bir şekilde para yardımı 18 yaşına kadar olmaktadır.  Bu yazımızda sizlere yetim olan çocuklar kaç yaşına kadar aylık alır konusundan bahsettik. Şimdi ise eyt çıkması durumunda 1999 senesinde işe başlayan kişiler erken emekli olabilecek mi konusundan bahsedeceğiz. o halde yazımızın devamını mutlaka okumalısınız

EYT çıkarsa 1999 öncesi sigorta başlangıcı olanlar emekliye ayrılabilecek mi?

Birçok vatandaş erken emekli olmanın hayalini kuruyor. Bu sebeple bu kişilerde sürekli araştırma yaparak gelecek olan haberlere bakıyorlar. Kişinin sigorta başlangıcı eğer 1999 öncesine dayanıyor ise erken emekliliğe ayrılabilecektir. Eğer kişinin ilk işe başladığı tarih ve en önemlisi sigortasının başladığı tarih 1999 senesinden sonra ise bu kişiler erken emekliliğe ayrılamazlar. Erken emeklilik yasasından faydalanmak için mutlaka 1999 senesinden evvel iş hayatına başlamış olmak gerekmektedir. 1999 senesinden evvel iş hayatına başlamış kişiler bir kaç sene evvelinden erken emekliliğe ayrılabilecekler.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı