Emeklilere Müjde 2 promosyon yolda! Müracaatlar Böyle Yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emeklilere Müjde 2 promosyon yolda! Müracaatlar Böyle Yapılacak

İŞ

4 Ekim 2020 Pazar 14:56:22

Emeklilere Müjde 2 promosyon yolda! Müracaatlar Böyle Yapılacak

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre emekliler için ikinci promosyon ödemesi yapılacak.  Peki, bu promosyonu  alma şartı nedir?  Bu ödeme nasıl alınır?

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre emekliler için ikinci promosyon ödemesi yapılacak.  Peki, bu promosyonu  alma şartı nedir?  Bu ödeme nasıl alınır?

Emekliler için bir müjde tarafımıza ulaştırıldı. Emekliler artık 21 promosyon daha alacak.  Bu dönemden önce emeklilerin sadece senede bir defa promosyon alma hakları bulunuyordu.  Yeni uygulamaya göre emekliler artık 2 promosyon alacak

Her banka kendi kurumu ile bir anlaşmaya varırlar.  Bu sebeple anlaşmaya vardıkları miktar her banka için değişik olmaktadır.  Böylelikle de promosyon değişmektedir.  Promosyon birçok kişiye verilir.  emekliler senede bir defa promosyon alıyorlardı ve yapılan uygulamayı ile birlikte artık senede 2 defa promosyon alabilecekler. Haberimiz ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız haberimizin devamını mutlaka okumanız tavsiye edilir.

2 promosyon müracaatı nasıl yapılır?

İkinci promosyon  olacağını duyan vatandaşlar 2 promosyon müracaatı nasıl yapılır konusu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyor. 2. promosyonu almak için öncelikle mutlaka emekli olma şartı bulunmaktadır.  Emekli olan kişiler 2 promosyon için müracaat edebileceklerdir.  Emekli olan kişiler istediği bankayı seçme hakkına sahiptirler.  Bu  sebeple emekliler belediye bankayı seçip aylık olarak maaşını o bankadan çekebilmek dediler.

Her banka emeklilerin kendi bankasından maaşlarını aylık olarak çekmelerine istemektedirler.  Bu sebeple de transfer ücreti olmaktadır.  Sizlere toplamda 650 civarı bir ücret verilir.  Bu ücretin bir zamanı vardır ve bu zaman içerisinde kişilere teslim edilir.

Taahhüt süresi bitmeden transfer gerçekleşir mi?

Her emekli istediği bankadan maaşını çekmek de özgürdür.  Bu  sebeple  öncelikle bankayı belirlemesi gerekmektedir.  Bankayı belirlediğin de imza karşılığında sizlere ödeme gerçekleşecektir. Bankalar sizlere bu belirli bankada kalmanız için bir süre verecek ve bu sürenin siz mutlaka dolmasını bekleyeceksiniz.  Eğer bankanızı değiştirmek istiyorsanız bu sürede olduktan sonra bankanızı değiştirme hakkına sahip olabileceksiniz.

Kaç sene bankada kalmak gerekli?

Her bankanın kendi kuralı ve şartı bulunur.  Fakat genel olarak bankalarda 3 yıl sözleşme yapılmaktadır.  Bu sebeple bir bankayı seçtiyseniz ortalama 3 sene boyunca o bankada kalmanız mecburidir.  3 senenin sonunda istediğiniz bankaya geçiş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  3 sene dolmadan hiçbir şekilde bankanızı değiştirmeyecek siniz.  Bu sebeple bir bankaya kayıt olurken iyi  araştırma yapmalı ve ona göre kayıt işlemlerini halledip sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Eğer sözleşmeyi imzaladıktan sonra banka değiştirmeye karar verirseniz bu işlemde iptal olmayacak ve aynı bankada kalacaksınız.

Ödemeler her bankanın şartlarına göre değişiklik göstermektedir.  Eğer banka ile uzun süre kalma konusunda anlaşmaya varır iseniz sizlere daha fazla ödeme yapacak vardır.  Eğer banka ile birkaç seneliğine anlaşmaya vardığı insanız bu miktar biraz daha düşük olacaktır.   Burada önemli olan bankayı iyi araştırmak ve iyi seçip sözleşme imzalamak tır.  Eğer  bankaya iyi araştırıp sözleşme imzalamaya karar verdiyseniz daha fazla süre bankada kalacağınıza dair belge imzalayıp daha fazla ücret alabilirsiniz.  Emeklilere ortalama en az 3 sene anlaşma sağlama imkânı bütün bankalar vermektedir.  Daha düşükse ne için sözleşme imzalama yoktur.  Ortalama bütün bankalar için en az sözleşme senesi 3 senedir.  Bu aslında emekliler için ek bir gelirdir.  Birçok banka müşterileri elinden tutmak ve onları memnun etmek için uygulamalar yapmaktadır.  Bu uygulamaları yakından takip ederek sizde hep kazanç elde edebilir ve maaşınızı zamlı bir şekilde alabilirsiniz.  Bunun için    bilindik bankaların kampanyalarına ve uygulamalarını düzenli bir şekilde göz gezdirmenin ve şartlarını iyi okumanız tavsiye edilir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı