Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emekliler Kredi Şartları Değişti! Emekliler Ne kadar ve Nasıl Kredi Alabilirler

İŞ

28 Mart 2020 Cumartesi 15:56:02

Emekliler Kredi Şartları Değişti! Emekliler Ne kadar ve Nasıl Kredi Alabilirler

Emekli bir vatandaşın kredi alıp alamayacağındaki en önemli faktörler, yaşı ve aldığı maaş miktarıdır. Sicili bozuk olmayan bir emekli maaşını aldığı bankadan kredi başvurusu yapabilir. Kredi başvurusu genellikle kabul edilir. Kredinin geri ödemesi, emekli maaşından otomatik olarak kesilir. Her bankanın emeklilere kredi paketleri bulunmaktadır.

Emekli bir vatandaşın kredi alıp alamayacağındaki en önemli faktörler, yaşı ve aldığı maaş miktarıdır. Sicili bozuk olmayan bir emekli maaşını aldığı bankadan kredi başvurusu yapabilir. Kredi başvurusu genellikle kabul edilir. Kredinin geri ödemesi, emekli maaşından otomatik olarak kesilir. Her bankanın emeklilere kredi paketleri bulunmaktadır.

Kredi Almak İsteyen Emeklilerde Aranan Şartlar

Emekli vatandaşlar ekonomik sorunlar, nakit ihtiyaç ve geçim şartları nedeniyle kredi almak isteyebilir. Emeklilerin kredi başvurusu yapmak için en doğru seçenek, maaş aldığı bankanın ihtiyaç kredilerinden faydalanmaktır.

 • Geçmiş yıllarda banka işlemlerinde bir sorun yaşamamış olmak. (kara lise, sicil, geç ödeme)
 • Yasal takip sürecine takılmamış olmak.
 • Başka bir kredi ve ya ödenmemiş fatura borcu olmaması.
 • Emekli maaşının farklı nedenlerden dolayı kesintiye uğramamış olmak
 • 75-80 yaş aralığında olmak (bankalara göre değişir) Ziraat Bankası için bu kriter sadece hayat sigortası oranının yükselemsine neden oluyor. Ama krediyi her halükarda veriyor.
 • Tedavisi devam eden bir hastalığınızın olup olmadığı hayat sigortası miktarında belirleyicidir.

Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

Emekli bir vatandaşın kredi alabilmesi için aranan şartları taşıyor olması gerekmektedir. Emekli vatandaş maaşının yarısı kadar taksit ödeyecek şekilde kredi alabilir. Örneğin: 2.000 TL maaş alan emekli, aylık 1.000 TL taksit ödemesi yapabilecek krediye başvuru yapabilir.

Hangi Bankalar Emeklilere Kredi Verir?

Emekli vatandaşlar istedikleri bankalara giderek kredi başvurusu yapabilir. Maaş aldığı bankaya kredi başvurusunda bulunulduğunda genellikle kabul edilir. Hemen kabul edilmesinin sebebi, o bankadan maaş alıyor olması ve ödemelerin maaşından otomatik olarak kesileceğidir.

Diğer bankaların da farklı kredi teklifleri bulunur. Bunlardan bir tanesi, maaşını diğer bankaya taşıyan emeklilere cazip kredi paketleri sunmalarıdır.

Halkbank Emekli Mini Kredi

Maaşını Halk Bankasından alan ve maaşını taşıyan emekliler emekli mini krediden faydalanabilir. 0,98 faiz oranı ve 60 ay vade seçeneklerinden faydalanarak 5.000 TL’ye kadar kredi alabilirler. Kredi geri ödemelerini aylık, artan taksitli, azaltan taksitli, 3 ayda bir ve serbest ödeme olarak yapabilirler.

Halkbank Emekli Mini Kredi SMS Başvuru

SMS ile başvuru yapabileceğiniz gibi müşteri hizmetleri ve Halkbank şubelerinden de başvuru yapabilirsiniz.

TC kimlik numarası, gelir belgesi ve almak istediğiniz kredi miktarını yazıp, 3452’ye SMS göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

0,98 faiz oranı ve 60 ay vade imkânından faydalanarak 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Kredi geri ödemelerini aylık, artan taksitli, azaltan taksitli, 3 ayda bir ve serbest ödeme olarak yapabilmek olasılık dahilindedir.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası emeklinin artısı kredi paketi altında tüketici ve konut kredisi veriyor. Nakit ihtiyaçlarını avantajlı koşullarla karşılamak isteyen emekliler, Ziraat Bankasından 20.000 TL’ye kadar tüketici kredisi, 100.000 TL’ye kadar da konut kredisi alabilir. Kredi başvurusunu internet üzerinden ve banka şubelerinden yapabilirler.

Yapı Kredi Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli olup maaşını Yapı Kredi Bankasından maaş alan emekliler 36 ay vade seçeneği, esnek ödeme planı ve uygun faiz oranlarından faydalanarak kredi alabilirler. Kredi taksitlerini aylık ödeyebileceği gibi 3 aylık esnek ödeme planlarından faydalanarak da ödeyebilir.

Türkiye İş Bankası

5.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi almak mümkün. Uygun faiz oranı ve 48 aya kadar vade seçeneğinden faydalanarak kredinin geri ödemesini yapılabilir. Kredi başvurusunu internet bankacılığı, ATM, müşteri hizmetleri ve şubelerden yapılabilinir.

Akbank

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketleri bulunmaktadır. 60 ay vade seçeneği ve uygun faiz oranı uygulanır. 10.000 TL’ye kadar alınan kredilerde dosya masrafı çıkmaz. Vade süresini 12 ay ile sınırlandırılırsa, faiz oranı düşer. Kredi başvurusunu banka şubelerinden yapabilmek mümkündür.

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

 1. Vedat YÜCE

  29 Mart 2020 at 20:02

  Emekli lerden neden sicil aranıyor nasıl olsa maaşı ndan otomotik. Çekiliyor kredi borcu zorlaştırıyor lar

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı