Ekonomist Nouriel Roubini: "Koronavirüs Büyümeyi Düşürecek!" Nouriel Roubini Kimdir
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ekonomist Nouriel Roubini: “Koronavirüs Büyümeyi Düşürecek!” Nouriel Roubini Kimdir

İŞ

5 Mart 2020 Perşembe 15:11:55

Ekonomist Nouriel Roubini: “Koronavirüs Büyümeyi Düşürecek!” Nouriel Roubini Kimdir

Dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini, koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Roubini, “Virüs salgını büyümeyi düşürecek, maliyetleri ve enflasyonu artıracak negatif bir arz şokudur. Para politikaları bu sorunu çözemez” dedi.

Dünyaca ünlü Amerikalı ekonomist Nouriel Roubini, koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Roubini, “Virüs salgını büyümeyi düşürecek, maliyetleri ve enflasyonu artıracak negatif bir arz şokudur. Para politikaları bu sorunu çözemez” dedi.

Roubini, borsalarda yaşanan düşüşe rağmen piyasaların coronavirüs salgınının şiddeti konusunda kendini kandırdığını ve ‘en kötüsünün daha yaşanmadığını’ ifade etti.

Roubini “Koronavirüs salgını büyümeyi düşürecek, maliyetleri ve enflasyonu artıracak negatif bir arz şokudur. Para politikaları bu sorunu çözemez” dedi.

Ünlü Amerikalı ekonomist kahini  “Bu sebeple merkez bankaları destekleyici kararların sinyalini verdiğinde piyasalardan geçici bir olumlu tepki gelmesini beklemelisiniz. Ancak bu tepki virüs yayıldıkça ve ekonomik etkileri yayıldıkça kaybolacaktır” değerlendirmelerinde bulundu.

Nouriel Roubini Kimdir?

Nouriel Roubini, Amerikalı ekonomist ve mevcut IMF danışmanı ve IMF’nin Türkiye şefi başkanıdır.

1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Prof. Dr. Nouriel Roubini, aslen İran Yahudisi olan ailesi ile birlikte iki yaşındayken Tahran’a taşındı. Daha sonra, ailesi ile yaşamını İsrail ve İtalya’da sürdürdü.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı