e-Devlet üzerinden başvuru yapılıyor! Her ay düzenli 960 TL ödeme alınıyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

e-Devlet üzerinden başvuru yapılıyor! Her ay düzenli 960 TL ödeme alınıyor!

İŞ

21 Ağustos 2020 Cuma 20:00:15

Son Güncelleme: 21/08/2020 19:43:29

e-Devlet üzerinden başvuru yapılıyor! Her ay düzenli 960 TL ödeme alınıyor!

Pandemi süreci içerisinde geçim güçlüğü çeken pek çok vatandaşımız için devlet ve devletin alt kurum ve kuruluşları aracılığı ile destek ödemeleri sürdürülmeye devam ediyor. Bu zorlu süreç içerisinde en çok etkilenen kesimler arasında kiracı olan bireyler bulunmasıyla beraber hem borçlarını hem de kiralarını ödemekte güçlük çekerek gündemimizde ki yerini almaktadır.

Pandemi süreci içerisinde geçim güçlüğü çeken pek çok vatandaşımız için devlet ve devletin alt kurum ve kuruluşları aracılığı ile destek ödemeleri sürdürülmeye devam ediyor. Bu zorlu süreç içerisinde en çok etkilenen kesimler arasında kiracı olan bireyler bulunmasıyla beraber hem borçlarını hem de kiralarını ödemekte güçlük çekerek gündemimizde ki yerini almaktadır. Böylelikle hem kiracılar hem de ev sahipleri güçlük çektikleri için devlet tarafından el uzatılarak bu süre zarfında nasıl bir destek sağlanacağı açıklandı.

Devlet tarafından kira yardımı yapıldığı bildirilmesiyle beraber pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek için başvuru işlemlerini gerçekleştirmek istemektedir. Kira yardım başvuruları e Devlet üzerinden yapılacağı açıklanması ile beraber pek çok vatandaşımız bu zorlu süreç içerisinde ne yapacağını ve başvurularını e Devletten nasıl yapacağını merak ederek araştırmaktadır. Kira yardımından yararlanmak isteyen bireyler aynı zamanda en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden de başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu zorlu süreci kolay bir şekilde atlatmak istemektedir. Bu zorlu süreç içerisinde yapılan bu fırsatlar dahilinde pek çok vatandaşımız yararlanarak en azından kiralarını kolay bir şekilde ödeme fırsatını bulabilmektedir.

KİRA YARDIMLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Devlet tarafından yapılan açıklamalar kapsamında pek çok vatandaşımız kira destek ödemelerinden yararlanmak istemektedir. Bu zorlu süreç içerisinde artış gösteren sosyal yardımlar pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olmasıyla beraber kira yardımından nasıl yararlanılır? Kira yardımlarından kimler yararlanabilir? gibi pek çok soru ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

Kira yardımlarından yararlanmak isteyen bireylerin öncelikle T.C. vatandaşı olması zorunlu olmaktadır. T.C. vatandaşı olan bireyler kira destek ödemelerinden yararlanabilmektedir. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi olan ve bunu fakirlik belgesi ile kanıtlamak da önemli unsurlar arasında bulunması ile beraber ön plana çıkmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi üzerine pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirmek istemektedir. Günümüzde pandemi süreci içerisinde olunması sebebiyle kiralarını ödemek de güçlük çeken bireyler için sevindirici haber verilerek e Devlet kapısı üzerinden başvuru işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

EN DÜŞÜK ÖDENEN KİRA YARDIM MİKTARI 595 TL. 

Kilis, Artvin, Karabük, Bilecik, Yalova, Bingöl, Iğdır, Bolu, Ardahan, Çankırı, Bartın, Erzincan, Kırıkkale, Gümüşhane, Karaman, Hakkari, Bayburt, Nevşehir, Tunceli illerine verilmektedir. Bu illerimizde ikamet eden kiracılar 1 defa 1.190 TL. sınırlı ayni hak sahipleri ise 2.975 TL. alabilirler.

675 TL KİRA YARDIMI ALAN İLLER AÇIKLANDI!

Amasya, Düzce, Rize, Bitlis, Osmaniye, Edirne, Kırıkkale, Şırnak, Giresun, Aksaray, Isparta, Yozgat, Kars, Uşak, Muş, Siirt, Kastamonu, Niğde illerimizde ise 1 defa 350 TL. verilirken ev sahibi vatandaşa ise 3.375 TL. ödenecek.

755 TL KİRA YARDIMI ALAN İLLER!

Çanakkale, Sivas, Adıyaman, Afyon, Batman, Ağrı, Zonguldak, Çorum, Elazığ, Tokat, Kütahya, Ordu illerimizde ikamet eden kiracılara bir defaya mahsus 510 TL., ev sahiplerine ise 3.775 TL. para ödemesi yapılacak.

660 TL KİRA YARDIMI YAPILACAK İLLER!

Aydın, Urfa, Balıkesir, Van, Deniz, Trabzon, Erzurum, Tekirdağ, Diyarbakır, Samsun, Denizli, Sakarya, Eskişehir, Muğla, Antep, Kocaeli, Maraş, Hatay, Manisa, Kayseri, Malatya illerine 830 TL. oldu. 1 defa kiracılara 660 TL, hak sahibi vatandaşa ise 4.150 TL. ödeme yapılacak.

Konya, Bursa,  Antalya ve Adana illerimizde ise bir defaya mahsus 810 TL. ödenirken, hak sahiplerine 4.525 TL. verilecek.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı