E-Devlet Pandemi desteği! 1000TL yardım başvuru ekranı yeniden açıldı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

E-Devlet Pandemi desteği! 1000TL yardım başvuru ekranı yeniden açıldı

İŞ

2 Ekim 2020 Cuma 11:32:58

E-Devlet Pandemi desteği! 1000TL yardım başvuru ekranı yeniden açıldı

Tüm dünyayı etkisi altına almış olan koronavirüs deneniyle Pandemi döneminde işçi, öğrenci, emekli ve toplumun çok büyük bir kısmı olumsuz etkilenerek zorluklar yaşadı. Bu zorlu ve ekonomik anlamda da yıpratıcı olan dönemde devlet tarafından 3 dönem olmak üzere 1000 TL nakit para yardımı yapılacağı duyuruldu.

Tüm dünyayı etkisi altına almış olan koronavirüs deneniyle Pandemi döneminde işçi, öğrenci, emekli ve toplumun çok büyük bir kısmı olumsuz etkilenerek zorluklar yaşadı. Bu zorlu ve ekonomik anlamda da yıpratıcı olan dönemde devlet tarafından 3 dönem olmak üzere 1000 TL nakit para yardımı yapılacağı duyuruldu. E-devlet üzerinden kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde başvurular alınmaya devam ediliyor. Bu sosyal yardım vatandaşlar için müjde niteliğinde bir haber oldu. Haberi duyan vatandaşlar başvuru yapmak üzere kolları sıvadı. Başvuruların E-devlet üzerinden yapılacak olması ise açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru yapma günleri TC kimlik numarasının son hanesine göre belirleniyor. TC kimlik numarasının son hanesi 0 olan kişiler pazartesi günleri, 2 olanlar Salı günleri, 4 olanlar Çarşamba günleri, 6 olanlar Perşembe günleri ve 8 olanlar ise Cuma günleri başvuru yapma hakkı kazanırlar. Başvuru yapmak isteyen kişiler kendileri için belirlenen günde başvurularını kolaylıkla sıra bekleme derdi olmadan tamamlayabilirler. Başvuran kişiyle ilgili bilgiler almaya yönelik bazı sorular yöneltilir. Bu sorular iş durumu, sosyal durumu, aylık geliri, kaç çocuğa sahip olduğu, evinin kira olup olmadığı, banka birikim bilgileri ve eve en son gelen su, gaz ve elektrik faturasının bilgileri ve ödenecek bedelleri şeklindedir. Bu sorulara gerekli cevapları vererek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında gelirle alakalı herhangi bir kıstas da bulunmuyor. Ayrıca başvurular devam ettiği sürece sizlerde başvurularınızı E-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Toplamda 6 milyon aileye 1000 er TL yardım yapılacak. Devlet tarafından 6 milyar değerinde sosyal yardım ödemesi yapılacak.

BAŞVURUSU REDDEDİLEN VATANDAŞLAR NE YAPMALI?

1000 TL yardım ödemesi için başvuru yapan kişilerin başvurusunun reddedilmesi durumunda yaşadıkları zorluk ve mağduriyet için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurarak hak ettiklerini düşündükleri ve iddia ettikleri 1000 TL yardım ödemesini gerçekten ihtiyaçları olduğunu kanıtlayarak elde edebilirler. Bu sayede yardım ödemesinden kolay bir şekilde faydalanma imkanı yakalarlar. Başvuru yapan milyonlarca kişinin birçoğunun gereken şartların dışında kalması nedeniyle başvuruların yaklaşık olarak yüzde 60 lık bir kısmının en başta şartlara uygun olmaması nedeniyle değerlendirilmeye bile alınmadığı belirtiliyor. Bu nedenle şartları detaylı bir şekilde inceleyerek uygun olmanız durumunda yapmanız daha iyi olacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE BAŞVURUYU KİMLER YAPABİLİR?

1000 TL yardım ödemesini almak için her geçen gün pek çok başvuru gerçekleşiyor. Ancak bu yardımlar arasından hepsine değil 6 milyon kişiye yardım sağlanacağı için bazı elemeler gerçekleştiriliyor. Bu imkandan faydalanmak isteyen kişilerin kesinlikle hanesinde kamu işçisi olanlar, memur olarak çalışanlar, işsizlik ödeneğinden faydalanma imkanı olanlar ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmış olan kişiler arasından seçilmeyeceği belirtildi. Bu kategorilere giren kişilerin başvuru yapması durumunda değerlendirmeye bile alınmayacağı ve eleneceği belirtilmiştir. Tüm bu kişiler başvurular arasından çıkarıldığında başvuru yapan kişilerin yaklaşık olarak yüzde 60 a yakın kısmının elenmiş olduğu görülüyor. Bu duruma bakıldığında geriye kalan kişilerin başvurularının da 1003 tane bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gönderildiği ve değerlendirildiği belirtildi. Gerekli şartlara ve durumlara uygun kişiler arasından seçilen 6 milyon insana yapılacak olan 1000 TL değerindeki sosyal yardım ödemesi sayesinde Pandemi döneminden ekonomik anlamda olumsuz olarak etkilenmiş ve sonrasında da geçim sıkıntısı yaşamış olan kişiler destek sağlanmıştır. Başvuruları devam eden yardım ödemesi için sizlerde geç kalmadan şartları hakkında bilgi edinerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı