Dul Ve Yetim Aylığı Alan Vatandaşların 2021 Yılı Zamlı Maaş Tablosu! Ne Kadar Maaş Alacaklar?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Dul Ve Yetim Aylığı Alan Vatandaşların 2021 Yılı Zamlı Maaş Tablosu! Ne Kadar Maaş Alacaklar?

İŞ

2 Ocak 2021 Cumartesi 18:27:38

Dul Ve Yetim Aylığı Alan Vatandaşların 2021 Yılı Zamlı Maaş Tablosu! Ne Kadar Maaş Alacaklar?

2021 tarihinde dul ve yetim maaşı alacak olan vatandaşlara ödenen miktarlar da değişecek. Emekli maaş oranlarına göre zam elde edecek olan vatandaşlar için muhtemel zamlı ödeme tutarları ise aşağıda belirttiğimiz gibi olacak. 2021 yılında Dul ve yetim aylığı alan vatandaşlara ne kadar zam geldi? 2021 dul ve yetim aylığı kaç TL oldu? 2021 yılı dul ve yetim aylıklarında son durum detayları haberimizde sizlerle…

Emekli vatandaşların maaşlarına uygulanacak olan zamlar, dul ve yetim maaşı alan kişilerin de maaşlarının yükselmesine olanak sağlayacak. Yeni dönemde dul ve yetim maaşı alacak olan kişilerin yeni dönem maaşlarına dair yeni veriler duyuruldu.

2021 Dul Ve Yetim Maaşlarına Uygulanacak Zam Oranı

Dul ve yetim maaşları, emeklilerin maaşlarına uygulanacak zam oranlarına göre belirlenecek. Emekli vatandaşların maaşlarına uygulanacak zam oranı ise enflasyon oranlarına göre belli olacak. TÜİK 2020 tarihinin son enflasyon oranını 4 Ocak Pazartesi günü açıklayacak. Aralık ayı enflasyon oranlarının da vatandaşlara duyurulmasıyla emekliler ile dul ve yetimlerin maaşları da netlik kazanacak.

Emeklilerin maaş zam oranları ise emeklilik türüne göre farklılaşacak. SGK, Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar son 6 ayın enflasyon oranları kadar maaş zammı elde edecekler. Emekli sandığı yani memur emeklisi vatandaşlar ise %3 zam ve bu zamma ilave olarak ise enflasyon oranının %4’ü kadar üzerinde olan bölüm fark zammı elde edecekler.

Son Beklenti Rakamları Tablosu

Açıklanan son beklenti rakamlarına göre işçi, esnaf, çiftçi emeklisi vatandaşların aldığı maaşa 2020 tarihinde %8 oranında zam uygulanacak. Memur emeklileri için beklenen zam oranı ise %7 olarak kaydedildi. Dul ve yetim maaşı ödemesi alan kişiler de emeklilik türü ve beklentilerine göre %8 zam elde edebilecekler.

– 1.000 TL dul ya da yetim maaşı alan bir kişi %8 zam uygulanması halinde 2020 tarihinde 1.080 TL maaş zammı elde edecek.
– 1.200 TL dul ya da yetim maaşı alan bir kişi %8 zam uygulanması halinde 2020 tarihinde 1.096 TL maaş zammı elde edecek.
– 1.400 TL dul ya da yetim maaşı alan bir kişi %8 zam uygulanması halinde 2020 tarihinde 1.512 TL maaş zammı elde edecek.
– 1.500 TL dul ya da yetim maaşı alan bir kişi %8 zam uygulanması halinde 2020 tarihinde 1.620 TL maaş zammı elde edecek.
– 1.800 TL dul ya da yetim maaşı alan bir kişi %8 zam uygulanması halinde 2020 tarihinde 1.944 TL maaş zammı elde edecek.

Maaş Zam Oranı Kesin Olarak Hangi Tarihte Belli Olacak?

Emeklilerin maaş zam oranları Aralık ayı 2020 yılı enflasyon oranlarının duyurulmasıyla netlik kazanacak. TÜİK her ayın 3’ünde bir önceki ayın enflasyon oranlarını duyuruyor. Ocak ayının 3.günü Pazar gününe geldiğinden 4 Ocak tarihinde enflasyon verileri duyurulacak ve maaş zam oranı da belirlenecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı