Dolardaki Artış Şaşırtıyor! En Yüksek Faiz Veren Bankalar
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Dolardaki Artış Şaşırtıyor! En Yüksek Faiz Veren Bankalar

İŞ

14 Kasım 2020 Cumartesi 12:30:06

Dolardaki Artış Şaşırtıyor! En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Pek çok kişi ekonomik anlamda sorunlar yaşarken son dönemlerde yaşanan korona virüs salgını sonrasında ekonomik sorunlar yaşayan kişilerde de ciddi artışlar gözlendi. Korona virüs döneminde ilan edilen pandemi sürecinde birçok kişi dükkânlarını uzun süre kapatmak zorunda kaldı ve işçi çıkarmaları ciddi oranda arttı.

Bu nedenle işsizlik ile başa çıkmaya çalışan vatandaşlar; bir yandan da dolardaki ciddi artış nedeniyle alım gücünün de düştüğünü görüyor. Bu noktada dolardaki artışın nedenleri ve ne zaman düşüşe geçeceği de en çok merak edilen ve sorulan sorular arasında yer alıyor.

DOLAR NE ZAMAN DÜŞÜŞ YAŞAYACAK?

Ekonomik anlamda zor ve farklı bir dönem yaşanmasıyla vatandaşların aldıkları maaşlar da doların artmasıyla birlikte yetersiz hale gelmeye başladı. Alım gücünün düşmesi ve yurt dışından alınan ürünlerin ülkemize çok yüksek maliyetlerle geliyor olması yurtiçindeki alımlarda da vatandaşın büyük sorunlar yaşamasına neden oldu. Bu noktada vatandaşların en çok sorduğu soru ise; dolar ne zaman düşüş yaşayacak? Oldu. Ancak dolarda bir düşüş yaşanıp yaşanmayacağı henüz bilinmezken yüksek oranda bir düşüşün yaşanmayacağı düşünülüyor. Bunun nedeni ise Korona virüs salgının tüm dünya genelinde büyük oranda artması ve aynı zamanda ülkeler arasında yaşanan gerginlik olarak görülüyor.

DOLARDA YAŞANAN ARTIŞIN NEDENİ

Dolar; tüm dünya genelinde kullanılan ve geçerliliği diğer pek çok para birimine göre oldukça fazla olan bir para birimidir. Bu nedenle dolarda yaşanan artışlar veya azalışlar diğer ülkeleri ve aynı zamanda bizi de ciddi oranda etkiler. Dolardaki ani ve hızlı artışın temel nedeni tüm dünyada yaşanan korona virüs salgını dönemi ve ülkeler arasında yaşanan ilişkilerde ki bazı problemler olarak görülüyor. Bu nedenle dolarda da artışların duracağı veya azalıp azalmayacağı hakkında net bir bilgi verilemiyor.

DOLAR ARTIŞINDA BANKALARDAN ŞAŞIRTAN FAİZ DESTEĞİ

Doların artması ve ülkedeki işsizlik oranlarındaki ciddi yükselişin yaşanmasının ardından ülkemizde ki bazı bankaların vatandaşlara destek olmak ve bu dönemi daha kolay bir şekilde atlatmasını sağlamak için faiz desteği sunduğu açıklandı. Bu haberi duyan vatandaşlar ise müjdeli haberin ardından kimlerin bu faizlerden yararlanabileceği, başvuru süreci ve en çok faiz oranı fırsatı tanıyan bankların hangi bankalar olduğu hakkında da araştırmalar yapmaya başladılar.

BANKALAR VE SAĞLADIKLARI FAİZ ORANLARI

32 günlük vadeli mevduat hesabı açtırma işlemi gerçekleştirerek elinde bulunan parayı en kolay şekilde değerlendirmek isteyen kişiler için; birçok banka yüksek faiz oranı ile parasını değerlendirme imkânı sağlıyor. Bu bankalar ve faiz oranları ise pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Bu haberimizde sizler ile bankalar ve uyguladıkları faiz oranlarını paylaşıyoruz. Burgan bank %14 faiz uygularken, Alternatif Bank; %15, QNB Finansbank %13.75, Garanti Bankası; %12.50, CEPTETEB %14, İNG bank %15 seviyesinde faiz oranları ile vatandaşlara faiz imkânları vermeye devam ediyor.

FAİZ İMKÂNLARINDAN NASIL YARARLANILIR?

Geçirilen zor zamanlardan sonra bankalar tarafından destek amacıyla sağlanan faiz imkânlarından faydalanmak isteyen pek ok kişi bulunuyor. Bu nedenle nasıl yararlanılabileceği hakkında pek çok kişi büyük bir merak yaşıyor. Ancak bu imkândan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey bankaları ve sağladıkları faiz oranlarını değerlendirmek ve kendinize en uygun olan banka ile iletişime geçmek oluyor. İletişime geçtikten sonra ise banka tarafından gerekli bilgilendirmeler sağlanır ve faiz imkânından kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Sizlerde bankaların sağladığı bu imkândan faydalanmak isterseniz bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı