Dikkat! Bu 15 yöntem emeklilik tarihini öne çekiyor! Pek çok kişi hala bilmiyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Dikkat! Bu 15 yöntem emeklilik tarihini öne çekiyor! Pek çok kişi hala bilmiyor

İŞ

26 Eylül 2020 Cumartesi 11:35:25

Dikkat! Bu 15 yöntem emeklilik tarihini öne çekiyor! Pek çok kişi hala bilmiyor

Günümüzde on binlerce vatandaşımız uzun yıllar boyunca çalışma hayatına atılması ile beraber emeklilik hakkına sahip olabilmektedir. Emeklilik fırsatlarını yakalayabilmek için belli başlı unsurlar bulunmaktadır. Devlet tarafından belirlenen şartlara uyum sağlayan bireyler emekli olarak yaşlılık sürecini çok daha rahat geçindirme olanağına sahip olabilmektedir.

Günümüzde on binlerce vatandaşımız uzun yıllar boyunca çalışma hayatına atılması ile beraber emeklilik hakkına sahip olabilmektedir. Emeklilik fırsatlarını yakalayabilmek için belli başlı unsurlar bulunmaktadır. Devlet tarafından belirlenen şartlara uyum sağlayan bireyler emekli olarak yaşlılık sürecini çok daha rahat geçindirme olanağına sahip olabilmektedir. Milyonlarca vatandaşımız için yapılan son dakika açıklamaları kapsamında milyonlarca vatandaşımız için emeklilik gününüzü erkene çıkma fırsatını bulabileceğiniz bildirilmektedir. Emekliliğe dair tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenebilir ve inceleyebilirsiniz. İşte ayrıntılar…

Emeklilik düzenlemelerinin yapılmasıyla beraber on binlerce vatandaşımız için son dakika gelişmeleri bulunmasıyla beraber birbirinden farklı yöntemler ile emeklilik tarihinizi erken çekme olanağına sahip olabileceksiniz. Emeklilik olanakları için sunulan fırsatlar karşısında gerekli sorgulama işlemlerinin yapılması ile beraber maaş almak isteyen bireyler için erken emeklilik olanakları sunulmaya başlandı. İşte erken emekli olmanın yöntemleri ile alakalı tüm ayrıntıları haber adresimiz de bulabilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EMEKLİLİKTE SON NOKTA! ERKEN EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ!

Sosyal Devlet anlayışı kapsamında emeklilik fırsatı ile karşı karşıya kalan ve uzun yıllar boyunca çalışan vatandaşlarımız 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortaları kapsamında belli başlı şartlara uyum sağlaması doğrultusunda emeklilik hakkına sahip olabileceklerdir. Emeklilik fırsatlarından yararlanmak isteyen bireyler devlet tarafından belirlenen bu şartlara uyum sağlaması doğrultusunda emeklilik hakkına sahip olabileceklerdir. Ancak unutulmamalıdır ki emeklilik ile ilgili yapılan açıklamalar kapsamında belli başlı şartlar cinsiyet, prim miktarı ve yaş gibi önemli unsurlara göre farklılık göstermektedir.

Emeklilik maaşı almak isteyen vatandaşlarımız her geçen gün erken emeklilik konusuna dair ayrıntıları araştırması ile gündemimizde ki yerini almasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Erken emeklilik ile ilgili belli başlı yöntemler bulunmasıyla beraber kadınlar için erken emeklilik fırsatı doğum borçlanması, erkekler için ise askerlik borçlanması gibi en bilindik yöntemleri göz önünde bulundurulmaktadır. Bu hizmetler ile beraber yararlanmak isteyen vatandaşlarımız yıllar boyunca çalışmasına gerek kalmadan belli bir süre daha erken emekli olma fırsatını bulabileceklerdir.

HİZMET BORÇLANMASINDAN YARARLANIN!

Hizmet borçlanması ile ilgili ayrıntılar gündemimizde ki yerini almasıyla beraber ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız tarafından Hizmet borçlanması nedir? Hizmet borçlanmasının ne gibi faydaları bulunmaktadır? Gibi önemli sorular gündemimizde bulunuyor. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar haber adresimiz üzerinden öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz.

Çalışma hayatınız içerisinde kendi istek ve arzunuz dışında ara vermek zorunda kalır iseniz bu durumda hizmet borçlanmasından yararlanabilme hakkına sahip olabilirsiniz. Çalışma hayatından uzak kalınan dönem sürecinde SGK’ya işveren tarafından herhangi bir prim ödemesi yapılmamaktadır. Eksik prim günleri emeklilik süreci içerisinde gündemimizde bulunmasıyla beraber unutulmamalıdır ki emeklilik maaşınızda azalma meydana gelebilecektir. Mağduriyet yaşamamak adına eksik günlerin ödenmesi ile beraber hizmet borçlanmasının yararlanabilir ve eksik günlerinizi tamamlayarak olumsuz etkilerden uzaklaşabilirsiniz.

ASKERLİK VE DOĞUM HARİCİ HİZMET BORÇLANMALARI AÇIKLANDI!

 • Kamu görevlisi klasmanında değerlendirilen memurların ücretsiz izin süreleri,
  Sigortalı olmadan yapılan doktora öğrenimi ve tıpta uzmanlık için yurt içi ve yurt dışında geçirilen süreleri,
 • Yurt içi ve yurt dışında geçirilen normal doktora ve uzmanlık öğrenimi süreleri,
  Sigortalı olmadan zorunlu avukatlık stajının yapıldığı süreler,
 • Sigortalı olamadan geçirilen normal staj süreleri,
 • Sigortalı olarak çalışma hayatını sürdürürken herhangi bir suçtan dolayı tutuklanan ve gözaltına alınanların beraat ettikten sonra yükümlü olarak geçirdikleri süreleri,
 • Yasal olarak grev ve lokavta geçirilen süreleri,
 • Hekimlerin fahri asistanlık süreleri,
 • Yurt dışında çalışma hayatını sürdürenlerin geçirdikleri süreleri,
 • Uzman ve usta öğretici olarak çalışanların eksik prim günlerinin süreleri,
 • 5 yılı aşan borç nedeniyle durdurulan 4B sigortalılık sürelerinin aktif edilmesinden sonraki borçlanma süresi,
 • Kısmi süreli iş sözleşmesi kapsamında çalışanların çalıştıkları aylara ait eksik süreleri,
 • Seçim kanuna göre görevlerinden istifa edenlerin, istifa ettikleri tarih ile seçimin yapıldığı tarih arasında açıkta kalınan süreleri borçlanmasına izin verilir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı