Devletten Pandemi Desteği! 25.000 TL - 100.000 TL Arasında Bir Destek Daha!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Devletten Pandemi Desteği! 25.000 TL – 100.000 TL Arasında Bir Destek Daha!

İŞ

26 Eylül 2020 Cumartesi 22:40:04

Son Güncelleme: 26/09/2020 22:40:46

Devletten Pandemi Desteği! 25.000 TL – 100.000 TL Arasında Bir Destek Daha!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü, büyükten küçüğe tüm insanları maddi ve manevi büyük zarara uğratmıştır. İnsanlar sağlıklarını korumak için maske, eldiven ve dezenfektan gibi araçlarla önlem alırken, devletimiz de oluşan maddi sorunlar için kolları sıvamıştır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü, büyükten küçüğe tüm insanları maddi ve manevi büyük zarara uğratmıştır. İnsanlar sağlıklarını korumak için maske, eldiven ve dezenfektan gibi araçlarla önlem alırken, devletimiz de oluşan maddi sorunlar için kolları sıvamıştır. Farklı çalışma şekillerine farklı paketler sunmaya başlayan Devlet, kimseyi mağdur etmemek için yeni destek paketlerinin de yolda olduğuna vurgu yapmaktadır.

Devlet Destekli Esnaf Kredisi

En geç 1 Nisan 2020 tarihinden önce esnaf olan yani şahıs şirketini açmış olan esnaflar için üç devlet bankası tarafından çıkarılan 25.000 TL’lik destek kredisi imkânı, açıklanan ilk paketlerden biridir. Bu destekten yararlanmak için Halk Bankası’nın internet şubesinden başvuru oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda yine devlet bankaları olan; Ziraat Bankası ve Vakıf Bankasından da aynı şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvuruların internet üzerinden olmasının nedeni ise, bankalarda oluşacak olası kalabalığın önüne geçmektir. Bu sayede virüsten uzak kalarak, kredi başvurusunu kolayca yapabilirsiniz. Başvurunuzun ardından sizlere onay veya ret mesajı gelir. Eğer başvurunuz onaylanırsa, sizlere randevu verilir. Başvuru yaptığınız bankaya randevu verilen tarih ve saatte giderek kredinizi alabilirsiniz.

İşçi Destek Paketi

Esnaflardan sonra belki de en çok krediye ihtiyaç duyan sektör, işçi sektörüdür. İş yerlerinin uzun dönem kapalı kalması sonucu maaşlarında gecikme yaşayan çalışanlar, hatta bu süreçte işsiz kalmayla burun buruna olan kişiler için devlet, hem 10.000 TL ye varan kredi imkânı sağlıyor hem de işten çıkarmaların yasaklanması için çalışmalar yürütüyor.

Gerçekten ihtiyaç sahiplerine kredinin ulaşması için krediye başvuranlardan bir takım şartlara uygunluğu isteniyor. İlk olarak düzenli bir geliri olan kişiler krediye başvuru yapabiliyor. Ardından istenen şart ise, ailenin toplam gelirinin 5.000 TL’yi geçmeyecek şekilde olmasıdır. Örnek olarak, 4 kişilik bir ailede iki kişi çalışıyor olarak varsayılırsa ve bu iki kişinin toplam maaşı 5.000 TL’yi geçmiyorsa bu aile kredi desteğine başvuruda bulunabilir. Bu nokta da dikkat edilmesi gereken ise bir aileden yalnız bir kişinin bu krediye başvurabilmesidir. Aksi durumda kredi onaylanmayacaktır.

Kredi Ödemeleri Nasıl Olacak?

Kredi kullanmak isteyen vatandaşların aklını karıştıran en önemli soru, kredilerin geri ödeme konusudur. Unutmayalım ki bu normal ihtiyaç kredilerinden farklı bir kredidir. Ülkemizi de etkisine alan pandemiden dolayı, halkın ihtiyaçlarını karşılamak ve onların refahını korumak adına hazırlanan devlet destekli kredilerdir. Tam da bu sebeple geri ödemeler konusu özellikle dikkate alınarak paketler, halka sunulmuştur.

10.000 TL ye varan bireysel destek amaçlı sunulan kredinin geri ödemesi; kredi çekilen tarihin 6 ay sonrasından başlar. Bu sayede krediyi kullananlar 6 ay boyunca krediyi düşünmeden işlerine ve sağlıklarını korumaya rahatça odaklanabilir. Faiz oranları ise oldukça makuldür. Sabit faiz uygulanır ve bu oran, 0,49 TL’dir. Taksit seçenekleri de halkın yüzünü gülümsetmeyi başararak 36 ay olarak belirlenmiştir.

Devlet Destekli Diğer Paketler

Virüs tamamen bitmese bile yayılması ve bulaşması büyük oranda kontrol altına alındığı için, normalleşme sürecine girildiği bu günlerde devlet sürece destek olmak adına 4 farklı paket içeriği hazırlatmıştır. 10.000 TL’lik tatil desteği için hazırlanan paket bu dört paketten ilkidir. Yine 36 ay vadeli olarak hazırlanan bu destekten yararlanmak için devlet bankalarının internet şubelerini kullanabilirsiniz. Diğer üç paketin özellikleri ise şu şekildedir; taşıt kredisi, konut kredisi ve sonuncu olarak alışveriş kredisidir.

Bu yeni dört kredi paketi, normalleşme sürecine destek sağlarken aynı zamanda vatandaşın ihtiyaçlarından geri kalmamasının yolunu açmış ve rahat bir nefes alınmasına katkı sağlamıştır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı