Devlet o kişilere kira yardımı yapacak! Bu son fırsat olabilir!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Devlet o kişilere kira yardımı yapacak! Bu son fırsat olabilir!

İŞ

6 Ekim 2020 Salı 22:58:27

Devlet o kişilere kira yardımı yapacak! Bu son fırsat olabilir!

Devlet kira yardımı mı yapıyor? Devletin yaptığı kira yardımından kimler faydalanabiliyor? Devlet hangi illerde kira yardımı yapıyor? Devletin kira yardımı yaptığı kişiler kimler? Devlet kira yardımı yapmak için hangi şartları istiyor? Devlet kira yardımı yapmak için hangi kurum ya da kuruluşlardan başvuru alacak? Başvurular sadece şahsi olarak mı yapılacak? Devletten kira yardımı alabilmek için vatandaşlarımızın hangi koşulları sağlaması gerekiyor?

Devlet kira yardımı mı yapıyor? Devletin yaptığı kira yardımından kimler faydalanabiliyor? Devlet hangi illerde kira yardımı yapıyor? Devletin kira yardımı yaptığı kişiler kimler? Devlet kira yardımı yapmak için hangi şartları istiyor? Devlet kira yardımı yapmak için hangi kurum ya da kuruluşlardan başvuru alacak? Başvurular sadece şahsi olarak mı yapılacak? Devletten kira yardımı alabilmek için vatandaşlarımızın hangi koşulları sağlaması gerekiyor? Devlet kira ödemelerinin tutarlarını hangi şartlara bağlı olarak belirliyor? Kira yardımları kişiye göre değişiyor mu? Kira yardımları için başvurular ne zaman başlayacak? Kira yardımları için son başvuru tarihi ne zaman?

Korona virüs sebebiyle devletimiz tarafından yardımlar kapsamları genişletilerek yapılmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız korona virüsün etkisinde oldukça fazla etkilenmişlerdir. Bunun için de devlete yardım talebi vatandaşlarımız tarafında sürekli yapılıyor. Vatandaşımız korona virüsün getirdiği ekonomik sıkıntılarla tek başına mücadele edemeyebilir. Bunun için de devletimiz her türlü yardımı her kesimde olan insanlara ulaştırmaya çalışıyor. Korona virüsün git gide yayılmasıyla birlikte vatandaşlarımız da sıkıntılarının çoğaldığını dile getirdikçe sürenin uzamasıyla birlikte devlet tarafından yapılan yardımlar da hem sayıca çoğalmaya hem de her kesime hitap edebilmesi adına çeşitlenmeye hızla devam etmektedir.

DEVLET KİRA YARDIMI MI YAPIYOR?

Korona virüs salgını tüm hızıyla ülke genelinde etkilerini göstermeye devam ediyor. Devletimiz maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için gerekli yardımları ulaştırmaya çalışıyor. Yardımlar yapılırken ayrıcalıklar kimseye tanınmıyor bütün vatandaşlarımıza adaletli davranılıyor fakat diğerlerinden maddi durumu daha kötü olan ve bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı fazla olan hele ki son zamanlar da bir de bunların yanında ek olarak işsizlikle mücadele eden vatandaşlarımız için yardımlar daha çok yapılmaya çalışılıyor. Bu yardımlardan bir tanesi de kira yardımdır. Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için kira yardımı yapılıyor.

Vatandaşlarımız için kira yardımı özellikle kış aylarının yaklaşmasıyla da daha fazla önem kazanmıştır. Kış aylarının gelmesiyle bazı sektörlerin durmasıyla birlikte vatandaşlarımız işsizlikle daha fazla mücadele edip ekonomik sıkıntılar yaşarken, kış aylarında masraflarda artıyor. Kış ayında ısınma sorunu başlı başına maddi durumu yetersiz olan aileler için ekonomik anlamda büyük bir etkendir. Bunun için de bu giderlere yer açmak için özellikle kış aylarında vatandaşlarımız yapılacak olan kira yardımlarından faydalanmak istiyor. Vatandaşlarımız kira yardımını nasıl alacaklar? Kira yardımına e-devlet üzerinden başvuru yapılabilecek mi? Kira yardımı için hangi belgeler gerekli? Kira yardımı için hangi kurum ya da kuruluşlara başvuru yapılması gerekiyor sorularını sizler için haber kaynağımızda paylaştık.

HANGİ KURUMLAR KİRA YARDIMI YAPIYOR?

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (İstanbul, Ankara ve İzmir için kiracıya 595 lira ödenmektedir.)
 • Kaymakamlık ve Valiliklere bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
 • Özel Vakıflar ve Dernekler,
 • Sivil Toplum Kuruluşları,
 • Maddi Yardım Gönüllüleri,
 • Belediye Başkanlıkları

BAŞVURU YAPMAK İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?

 • C. kimlik fotokopisi
 • İkametgâh belgesi
 • Gelir belgesi
 • Muhtarlıktan alınacak olan fakirlik kâğıdı

E-DEVLET ÜZERİNDEN KİRA YARDIM BAŞVURUSU YAPILIR MI? KİRA YARDIMINA E- DEVLET ÜZERİNDEN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

 • C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 • “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” bölümüne gidin.
 • “Uygulamaya Git” sekmesine tıklayın.
 • “Giriş yapmak istediğiniz uygulama bazı kişisel bilgilerinize erişim hakkı istemektedir. Lütfen aşağıdaki listeyi kontrol ederek, paylaşmak istemediğiniz bir bilgi var ise işleme devam etmeyiniz.” uyarısını görerek, bilgilerinizi kontrol edin.
 • İşlemi onaylayarak başvuruyu gerçekleştirin.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı