Devlet Dar Gelirli Ailelere Prefabrik Ve Betonarme Ev Yapım Desteği, Hibe Para Desteği Verecek! 40.000 TL Destek Ödemesi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Devlet Dar Gelirli Ailelere Prefabrik Ve Betonarme Ev Yapım Desteği, Hibe Para Desteği Verecek! 40.000 TL Destek Ödemesi

İŞ

12 Ocak 2021 Salı 11:12:31

Devlet Dar Gelirli Ailelere Prefabrik Ve Betonarme Ev Yapım Desteği, Hibe Para Desteği Verecek! 40.000 TL Destek Ödemesi

Konut sahibi olamayan dar gelirli ailelere barınma yardımı gerçekleştiriliyor. Barınma yardımı, oturulmayacak düzeyde olan eski, bakımsız ve sağlıksız konutlarda yaşamaya çalışan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım ve onarımı, betonarme ev yapım desteği, prefabrik ev yapım desteği ve afet çerçevesinde ev eşyası almak için aynı ya da nakdi olarak gerçekleştirilen yardımlar olarak adlandırılmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dar gelire sahip, muhtaç ailelerin ev yapım ve onarımına ilişkin barınma desteklerinde üst sınırı 40 bin liraya çıkardıklarını daha önce yaptığı açıklamayla duyurmuştu. Peki, 40.000 TL ev yapım yardımı başvuru koşulları nelerdir? Betonarme ev yapımı yardımı başvuruları nereye yapılır? Konuya yönelik ayrıntıları haberimizde sizler için derledik.

Konut sahibi olamayan dar gelirli ailelere sevindiren müjde geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ailelere barınma desteğinde bulunuyor. Bakanlığın sosyal destekleri içerisinde bulunan aile destekleri çerçevesinde bulunan barınma destekleri, oturulmayacak kadar kötü bakımsız konutlarda yaşamını sürdüren dar gelirli vatandaşlara sağlanıyor.

Kendi Evini İnşaa Edene Yardım Desteği Verilecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bakanlık olarak gerçekleştirdikleri barınma yardımları çerçevesinde gerçekleşen yeni düzenlemeleri duyurdu. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere ilişkin olarak “Yardımlar normaleşmenin ardından da bu oranlarla sürecek. Barınma anlamında ev yapımına yönelik bir ailenin 2021 yılında alabileceği azami destek miktarını 25 bin liradan 40 bin liraya, ev onarımında hane başına 15 bin liradan 20 bin liraya yükselttik. Prefabrik ev yapımı yardımını da 20 bin liradan 30 bin liraya arttırdık. 3 Bin TL olan, afet sonrası gerçekleştirilen ev eşyaları desteğimizi 5 bin lira olarak güncelledik” ifadelerini kullanarak destek ödemesi çerçevesinde yardım ödemeleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini ve devam edeceklerini söyledi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları üzerinde gerçekleştirilen destek ödemesi ile ihtiyaç sahibi olan ailelerin daha iyi şartlarda yaşaması amaçlanıyor. Söz konusu olan yardım müracaatları ise vakıflar üzerinden ve il/ilçelerde yer alan bakanlığın şube müdürlükleri aracılığıyla alınıyor.

Barınma destekleri 2021 tarihinde de sürecek. Bakanlık barınma yardımları ile zor koşullar içerisinde yaşamını sürdürürken ailelerin daha iyi şartlarda ev sahibi olmalarının yolu açılıyor. Aile Bakanlığı vasıtasıyla gerçekleşecek olan barınma yardılarına yönelik ayrıntılar paylaşıldı.

40.000 TL Ev Yapım Desteği Verilecek

Devletin pek çok sayıda destek ödemelerinden bir tanesi olarak gündeme gelen barınma yardımlarının hedefi, ihtiyaç sahibi olan kötü ve sağlıksız şartlarda yaşamını sürdüren ailelerin içerisinde oldukları mağduriyet durumlarının ortadan kaldırılması. Doğrudan ödemesi yapılmayan, yazılı başvuruda bulunulması gerekli olan barınma yardımlarından faydalanmak isteyenlere ev yapımı için farklı, tadilat bakım onarımı ve eşyaları için farklı ödemeler gerçekleştiriliyor.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün yolunu açtığı barınma yardımlarında en fazla 40.000 TL ile beonarme ev yapacaklar için destek sağlanıyor. Kendi arsası olan fakat yaşadığı ev kötü halde olan vatandaşlar, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü birimlerine başvuru yaptıkları zaman bakanlık inceleme gerçekleştirilecek. İncelemeden sonra onay verilmesi halinde 40 bin TL’ye varan destekler gerçekleştirilecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı