Büyük Devlet Destek paketi Açıklandı! Devlette Vatandaşa Büyük Maddi Destek Paketi Geliyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Büyük Devlet Destek paketi Açıklandı! Devlette Vatandaşa Büyük Maddi Destek Paketi Geliyor!

İŞ

8 Ocak 2021 Cuma 17:18:17

Son Güncelleme: 08/01/2021 17:18:15

Büyük Devlet Destek paketi Açıklandı! Devlette Vatandaşa Büyük Maddi Destek Paketi Geliyor!

Korona virüs süreci ile birlikte gelen yasaklar ve sağlık krizinin oluşturduğu maddi sıkıntılar devletin gündeminde yer almaya devam ediyor. 2020 Mart ayından bu yana onlarca farklı maddi destek paketi açıklayan ve milyarlarca TL’lik hibe ve destek sağlayan devlet, 2021’de de bu desteklerine devam edecek.

Korona virüs süreci ile birlikte gelen yasaklar ve sağlık krizinin oluşturduğu maddi sıkıntılar devletin gündeminde yer almaya devam ediyor. 2020 Mart ayından bu yana onlarca farklı maddi destek paketi açıklayan ve milyarlarca TL’lik hibe ve destek sağlayan devlet, 2021’de de bu desteklerine devam edecek. Pandemi destek paketleri olarak açıklanan bu yardım paketleri çerçevesinde 2021 yılında da vatandaş devletten maddi yardım alabilecek. İhtiyaç sahibi kimse kalmasın diye devlet desteği ödemeleri gerçekleştirilecek.

Devlet desteği kapsamında pandemi sürecinden olumsuz etkilenen ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar ekonomik olarak önemli bir rahatlama yaşayacak. 2020 Mart ayından beri süregelen pandemi sürecinden maddi anlamda da çok fazla etkilenen vatandaşlar için çok sayıda devlet desteği ödemesi gerçekleştirilmişti. 2021 yılında yeni devlet desteği ödemeleri ile vatandaşa yine önemli bir destek sağlanacak. Açıklanan son destek paketinde toplam 8 farklı kalemde destek sağlanacak. Bu destek paketlerine başvuruda bulunan vatandaşlar ise 277 TL ile 1460 TL aralığında devlet destek ödemesi alabilecek.

SGK’dan Çeyiz Desteği Ödemesi

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından Türkiye genelindeki milyonlarca yetim genç kız için SGK çeyiz parası ödemesi gerçekleştirilecek. SGK çeyiz parası desteği ile evlilik hazırlığında olan genç kızların maddi bir destek alabilmeleri sağlanmış olacak. Ebeveynlerinin SSK veya Bağkur emeklisi olması durumunda yararlanabildiği çeyiz desteği ile evlilik hazırlığı sürecinde maddi destek almaları sağlanıyor. SSK veya Bağkur emeklisi olan ebeveynlerin kaybederek yetim kalan genç kızlar için gerçekleştirilecek çeyiz parası 24 aylık emekli maaşına denk geliyor.

8 Ayrı Destek Ödemesi Gerçekleştirilecek

Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile vatandaşa 244 TL ile 1500 TL aralığında destek ödemeleri gerçekleştirilecek. Yetim maaşı, evde bakım ücretleri, sigortalılığın sona erdirilmesi ve emekliliğe az kalması gibi çeşitli destek paketleri açıklanırken, mevcut olan SGK destek ödemeleri ile ilgili olarak da limit arttırımı gerçekleştirildi. Bu şekilde pandemiden olumsuz etkilenen vatandaşların sıkıntıda olan maddi durumlarını bir nebze olsun düzeltebilmeleri sağlanacak

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı