Bu testi yaptıranlara Bin 118 TL ödeme yapılacak! Şimdi Yaptırın Geç Kalmayın
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bu testi yaptıranlara Bin 118 TL ödeme yapılacak! Şimdi Yaptırın Geç Kalmayın

İŞ

26 Eylül 2020 Cumartesi 21:19:24

Son Güncelleme: 26/09/2020 21:20:17

Bu testi yaptıranlara Bin 118 TL ödeme yapılacak! Şimdi Yaptırın Geç Kalmayın

Günümüzde milyonlarca vatandaşımız ev sahibi olmamasının yanı sıra kira da oturarak her ay düzenli olarak gider sahibi olmaktadır. Ancak korona virüs salgını sebebiyle gündemimizde ki yerini alan bireyler ev kiralarını ödemekte güçlük çekmeye başlamış bulunmaktadır.

Günümüzde milyonlarca vatandaşımız ev sahibi olmamasının yanı sıra kira da oturarak her ay düzenli olarak gider sahibi olmaktadır. Ancak korona virüs salgını sebebiyle gündemimizde ki yerini alan bireyler ev kiralarını ödemekte güçlük çekmeye başlamış bulunmaktadır. Böylelikle devlet tarafından yardım elinin uzatılması ile birlikte 1118 TL kira destek ödemeleri sunulmaya başlamış bulunmaktadır. E Devlet üzerinden yapılmaya devam eden kira destek ödeme başvuruları ile ilgili pek çok vatandaşımız araştırmalarını sürdürerek gündemimizde ki yerini almaktadır. Peki, başvurular ne zaman yapılacak? Kira destek ödeme başvuruları ne zaman son?  İşte konuya dair ayrıntılar…

Devlet katkılarından yararlanmak isteyen bireyler tarafından araştırmalar son hızıyla devam etmesiyle beraber kira destek ödemeleri sürdürülmeye devam etmektedir. Pek çok vatandaşımız bu zorlu süreç içerisinde kiralarını ödeyemediğinden dolayı hem kiracılar hem de ev sahipleri güçlük çekerek gündemimizde bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda vatandaşlarımız için sunulan kira destek ödemeleri pek çok vatandaşımızın yüzünü güldürmeyi başarmış bulunmaktadır. Başvuruların gerçekleştirilmesi doğrultusunda pek çok vatandaşımız bu olanaklardan yararlanarak gündemimizde ki yerini alıyor.

KİRADA OTURANLARA MÜJDELİ HABER GELDİ!

Kirada oturan bireyler için kiralarını ödemekte güçlük çeken bireylere destek ödemeleri sürdürülmeye devam ediyor. Kiralarını ödeyemeyen bireyler için oluşturulan bu fırsatlar karşısında pek çok vatandaşımız bu durumları değerlendirerek ev kiralarını ödeme fırsatını bulabilmektedir. Böylelikle hem kiracılar hem de ev sahipleri güçlük çekmemek adına büyük fırsatlar sunulmaktadır. Devlet tarafından yapılan açıklamalar dahilinde 1118 TL olarak yapılan kira destek ödemeleri birçok vatandaşımız için büyük fırsatları beraberinde getirmektedir. Başvurularını gerçekleştirmek isteyen bireyler devlet katkılarından yararlanarak zorlu süreç içerisinde rahat nefes alma fırsatını elde etmek istemektedir.

Başvuru işlemlerinin e Devlet üzerinden yapılacağı açıklanmasının ardından başvuruların ne zaman yapılacağı ve ne zaman sona ereceği merak içerisinde araştırılıyor. Ekonomik açıdan olumsuz etkilenen bireyler için müjdeli haber verilmesiyle beraber düşük gelir sahibi olan ihtiyaç sahibi olan bireyler bu fırsatı değerlendirebilecektir. Salgın süreci içerisinde ekonomik açıdan olumsuz etkilenen bireyler kiralarını ödeyerek zor günleri kolay bir şekilde atlatmayı hedeflemektedir.

KİRA YARDIMINDAN YARARLANMA KOŞULLARI

Kirasını ödeyemeyen vatandaşlara verilecek olan kira yardımından yararlanabilmek için öncelikle başvuru yapacak olan kişinin Türk vatandaşı olması gerekiyor. Bunun dışında,

  • Kira yardımı talebinde bulunacak kişinin düzenli bir işi yoksa
  • Sigortalı herhangi bir işte çalışmıyorsa,
  • Hane toplam geliri yoksulluk sınırı altındaysa, (Yoksulluk sınırı gelir testi yapılarak belirleniyor)
  • Emekli, dul, yetim maaşına sahip değilse
  • Üzerine herhangi bir gayrimenkul, taşınmaz veya araç kayıtlı değilse kira yardımı için E-Devlet üzerinden başvuru yapabilme hakkına sahiptir.

Kira yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için sunulan olanaklar karşısında belli başlı koşullara uyum sağlamak önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Böylelikle bu koşullara uyum sağlayan bireyler e Devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmeleri ile birlikte aynı zamanda en yakın Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden de başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Böylelikle bu zorlu süreç içerisinde mağdur olmadan rahat bir nefes alma olanağına sahip olabilirsiniz.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı