Bitcoin Hız Kesmeden Yükseliyor! Bitcoin'den Tarihi Rekor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bitcoin Hız Kesmeden Yükseliyor! Bitcoin’den Tarihi Rekor

İŞ

28 Aralık 2020 Pazartesi 22:55:40

Bitcoin Hız Kesmeden Yükseliyor! Bitcoin’den Tarihi Rekor

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin parası olarak bilinen Bitcoin 2020 tarihinin son günlerinde yükseltme grafiği çizmeye devam ediyor. Geçen günlerde 20.000 Dolar bandını aşan Bitcoin artışını hız kesmeden sürdürüyor. Bitcoin’in yaşadığı ralli dur durak bilmiyor ve rekorlar peş peşe geliyor. 1 Bitcoin kaç Dolar, kaç TL oldu? Yeni Dünyanın yeni yatırım aracı Bitcoin’e dair son gelişmeler haberimizde sizlerle…

Kripto para piyasanının gözü kulağı Bitcoin’e çevrildi. Dünyanın en güçlü kripto parası konuumunda bulunan Bitcoin, 2020 senesi genelinde yakaladığı yükselme grafiğini sene sonuna ve 2021 yılbaşına taşıyacak gibi görülüyor. Tarihinin zirvesini yaşayan Bitcoin 27 bin dolar bandının üstüne çıktı.

Bitcoin Tarihi Seviyelere Geldi

2020 tarihinin başında yakaladığı yükselme grafiğini pandemi sürecinde dahada ileri taşıyan Bitcoin, 2017 tarihinde ulaştığı önemli günlerine geri dönüş yaptı. Covid-19 salgını sürecinde, yıl genelinde değer artışı yaşamaya devam eden Bitcoin ilk olarak 10.000 Dolar bandını aştı. 2017 tarihinde sağladığı başarıyı yeniden yakalayıp yakalamayacağı konusunda ihtimallerin bulunduğu Bitcoin süreç genelinde artı puanla çıkmayı başardı.

Geçen haftalarda 20 bin dolar bandını geçerek tarihinin en yüksek zirvesine ulaşan Bitcoin süreçten sonra yükselme hızını da arttırdı. Son olarak ise sağladığı %10’luk değer artışı ile yeni bir rekora imza atmayı başaran Bitcoin 27.000 dolar bandınıda aştı. Bitcoin’in sağladığı 27 bin dolarlık bu düzey, kripto para dünyasının en güçlü para birimi olan Bitcoin’in en zirve noktası olarak kayıtlara geçti.

Pazar günü Bitcoin, Unvesting.com Index adresi üzerinde %10,03 oranında değer elde ederek $27.603.8 seviyesinden işlem gerçekleştirdi. Bu 5 Kasım tarihinden itibaren görülen en büyük bir günlük yükseliş oldu. Bitcoin’in son yakaladığı yükselme grafiği gidişatı ile toplam kripto para piyasalarındaki değerinin oranı %70,48 olarak kaydedildi.

Bitcoin’de Son Durum

25 Aralık tarihinde kripto para Bitcoin fiyatı 24.302.50 $ genel direncini aştı ve yükseliş trendini devam ettirdi. Bu kırılmanın 28.624.04 $’lık bir fiyat hedefi mevcut. BTC / USD kurunun aralıksız artışı, bir düşüşün olması yönünde beklentiye giren traderların pozisyonlraını iptal etmelerine neden oldu. Kurumsal yatırımcılar, momentum tüccarları ve spekülatörler de artış trendini sağlamlaştıran partiye dahil oldu.

Fakat mevcut yükseliş hızı devam ettirebilir düzeyde değil. Artış eğilimi durursa, kısa vadeli traderler çıkışa geçebilir ve bu da fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamaya geri çeker. Bu desteğe devam edilirse, parite tekrar artış trendini sürdürebilir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı