Binlerce Çalışana Müjde! 910 TL Ödeme Yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Binlerce Çalışana Müjde! 910 TL Ödeme Yapılacak

İŞ

12 Aralık 2020 Cumartesi 22:34:27

Binlerce Çalışana Müjde! 910 TL Ödeme Yapılacak

Yüz binlerce çalışan için müjdeli haber geldi! Yüzbinlerce çalışanın hesabına 910 TL ödeme yatırılacak. İlk olarak Pazartesi günü başlayacak ödemelerden kimlerin yararlanacağı merak konusu oldu. Kamuda çalışan işçilere 2021 yılına sayılı günler kala 13 günlük ikramiye ödemesi gerçekleştirilecek.

2020 yılının ilk 6 ayı için 26 günlük ikramiyesi ödemesi alan kamu işçileri şimdi de 2020 yılının ikinci yarısı için kalan son taksit ikramiye ödemelerini alıyorlar. Ödeme takvimi ve kimlerin 910 tl ödemeden yararlanacağı ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle…

Yüzbinlerce çalışanın beklediği haber geldi! Kamu işçilerine müjdeli haber! 2020 yılında 4 taksit biçiminde ödenecek ikramiye ödemelerinin son taksitiyle ilgili detaylar netlik kazandı. 2020 yılının ilk 6 ayı için 26 günlük ikramiye ödemesi alan kamu işçileri aynı şekilde 2020 yılının ikinci 6 aylık dönemi içinde 26 günlük ikramiye ödemesine hak kazanmıştı. İkinci 6 aylık dönemin ilk taksiti, yani 13 günlük ikramiye tutarı hesaplara daha önceden yatırılmıştı. Şimdi ikinci taksitle 13 günlük ikramiye tutarları da hesaplara geçilecek. Yüzbinlerce kamu işçisi 13 günlük ikramiye ödemelerinin hesaplara yatırılacağı tarihi merakla bekliyordu. Ödeme takvimi de netleşti!

PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 910 TL HESAPLARDA

Kamu işçilerinin 2020 yılının son ilave tediye taksit ödemeleri için takvim belli oldu! 500 bine yakın kamu işçisi, 2020 yılının son ikramiye tediye taksit ödemelerini bu Pazartesi gününden itibaren hesaplarında görecek. Kamu işçilerine her yıl olduğu gibi bu yıl da ikramiye ödemeleri gerçekleştiriliyor. Fazla mesai, yol yemek gibi ilave ödemeler olmaksızın gerçekleştirilen brüt ikramiye tutarları 52 gün üzerinden hesaplanıyor.

İKRAMİYE ÖDEMELERİNDEN YAPILAN KESİNTİLER

500 bine yakın kamu işçisine ödenen ikramiye ödemelerinden SGK primi, gelir ve damga vergisi kesintileri yapılıyor. 2020 yılında ilk 6 ay için 26 gün, ikinci 6 ay için de 26 gün üzerinden yapılan ikramiye ödemelerinin ilk taksiti 27 Temmuz’da yatırılmıştı. Şimdi gözler ikinci taksit ödemelerine çevrildi. İkinci taksit ödemeleri 14 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacak.

500 BİN KAMU İŞÇİSİNE EN AZ 910 TL ÖDEME

13 günlük ikramiye ödemeleri Pazartesi gününden hesaplara yatırılmaya başlanacak. Kamu işçilerine kıdem ve diğer statü durumlarına göre en az 911,73 TL ikramiye ödemesi (13 gün üzerinden) gerçekleştirilecek. Söz konusu Cumhurbaşkanı kararına göre yılın son ikramiye taksit ödemeleri 14 Aralık Pazartesi itibariyle başlıyor.

BELEDİYE İŞÇİLERİNE YOK!

2020 yılında İlave Tediye ödemelerinden Belediye işçileri ve Belediye şirketlerinde çalışan işçiler yararlanamıyor! Tediye ödemeleri; Genel ve katma bütçeli kurumlar, Özel bütçeli idareler, Sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar ve Kamu iktisadi teşekküllerinde çalışan işçilere yapılıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı