Bazı Borçların Yapılandırılmasına İlişkin Yasada Yeni Düzenleme! Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiren Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bazı Borçların Yapılandırılmasına İlişkin Yasada Yeni Düzenleme! Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiren Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı

İŞ

2 Ocak 2021 Cumartesi 23:42:21

Bazı Borçların Yapılandırılmasına İlişkin Yasada Yeni Düzenleme! Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiren Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı

Vergi, sigorta gibi alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun değişikliği için yeni bir gelişme daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni kanun değişikliği ile birlikte borç yapılandırma süresi 1 ay daha uzatıldı.

Vergi, sigorta gibi alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun değişikliği için yeni bir gelişme daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni kanun değişikliği ile birlikte borç yapılandırma süresi 1 ay daha uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan ve 30 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamında yeni bir değişiklik yapıldı. Böylelikle 31 Aralık 2020 son tarih olan yapılandırma başvurusu süresi Ocak ayı sonuna ertelendi.

Uzun süredir gündemde olan ve 2020 Aralık ayı başında Resmi Gazete’de yayımlanan 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile birlikte milyonlarca vatandaş devlete olan borçlarını yapılandırma imkanına sahip oldu. Devlete borcu olanlara sağlanan yapılandırma başvurusu ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. 31 Aralık 2020 son başvuru tarihi olan borç yapılandırma başvuru süresinin 1 ay daha uzatıldığı belirtildi. 30 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kanun değişikliği ile birlikte borç yapılandırma süresi Ocak ayı sonuna ertelendi.

Yeniden Yapılandırma Başvuru Süresi Uzatıldı

Devlete borcu olan milyonlarca vatandaş için büyük bir ekonomik rahatlama sağlayacak yeniden yapılandırma başvuru süresi 1 ay süreyle uzatıldı. Böylelikle daha önce 31 Aralık 2020 olarak açıklanan yeniden yapılandırma başvuru süresi 31 Ocak 2021 tarihine kadar ertelenmiş oldu. Bu şekilde yeniden yapılandırmanın son başvuru gününde başvurusunu yapamayan vatandaşlar, 1 ay süreyle daha başvuru yapabilme şansına sahip olacak. Bu şekilde yeniden yapılandırma hakkından 1 ay süreyle daha başvuruda bulunan kişilerin yararlanması sağlandı.

Yeniden Yapılandırma İlk Taksit Süresi de Ertelendi

Yeniden yapılandırma başvuru süresinin 1 ay süreyle ertelenerek 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılması ile birlikte yeniden yapılandırma ilk taksit ödemeleri ile de ertelenmiş oldu. Daha önce 31 Aralık 2021 olarak belirlenen yeniden yapılandırmanın ilk taksit ödemelerinin, Şubat ayı sonuna ertelenmesi sağlanmış oldu. Buna göre yeniden yapılandırma ilk taksit ödemesi ne zaman? bilmeyenler için şubat ayı sonu tarih olarak gösteriliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı