Başvuru Yapanlar Kaymakamlıklardan Bu Ödemeleri Alıyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Başvuru Yapanlar Kaymakamlıklardan Bu Ödemeleri Alıyor

İŞ

22 Ekim 2020 Perşembe 21:10:06

Başvuru Yapanlar Kaymakamlıklardan Bu Ödemeleri Alıyor

Korona virüs salgınından sonra ülkemizde çok fazla yaptırım geldi. Özellikle ekonomik olarak yaptırım bekleyen vatandaşlarımızın kaymakamlıklardan alabilecekleri çok fazla yardım modeli var. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hazırlanmış olan ödenekler ve başvuru yapması halinde ödeme alması olası olan vatandaşlarımızın listeleri tüm kaymakamlıklara dağıtıldı. Bu da kaymakamlıklardan alabileceğiniz yardım tutarlarının daha hızlı onaylanmasına neden olabilir.

Korona virüs salgınından sonra ülkemizde çok fazla yaptırım geldi. Özellikle ekonomik olarak yaptırım bekleyen vatandaşlarımızın kaymakamlıklardan alabilecekleri çok fazla yardım modeli var. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hazırlanmış olan ödenekler ve başvuru yapması halinde ödeme alması olası olan vatandaşlarımızın listeleri tüm kaymakamlıklara dağıtıldı. Bu da kaymakamlıklardan alabileceğiniz yardım tutarlarının daha hızlı onaylanmasına neden olabilir. Ülkemizde maddi sıkıntılar içerisinde olan vatandaşlarımızın çok fazla olması dolayısı ve Korona virüs salgını sebebi ile işsiz kalan kişi sayısı oldukça fazla. Ancak bu durum her ne kadar yapılacak olan yardımları etkilememiş olsa da kimse yardıma muhtaç olmayı istemez. Ancak yine de yardım talep eden vatandaşlarımız için kaymakamlıklardan alabileceğiniz iki farklı yardım modeli var. Alabileceğiniz bu yardım modelleri ile beraber en azından kısa bir süre için ekonomik sıkıntıların giderilebileceği ifade ediliyor.

Tek bir başvuru sonrasında alabileceğiniz tüm yardım modelleri şunlardır: Kira yardımı ve öğrenci çocuğu olan aileler için 500 TL’den başlayan yardım tutarları. Ancak bu iki yardım tutarından da aynı anda yararlanabilmek ne yazık ki muhtemel değil. O nedenden ötürü her başvuru yapan sadece bir yardım modelinden yararlanabilir. Kira yardımları genellikle ilgili bölgenin kira ortalamasına göre yapılıyor. Emlakçılardan alınmış olan verilere göre sokak sokak kira verileri kaymakamlıklara dağıtıldı. Bu da kira yardımı için başvuru yapmış olanların doğru bir kira yardım bedeli alabileceklerini gösterir.

İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN BÜYÜK FIRSAT GELİYOR!

İhtiyaç sahibi olan aileler için olağanüstü fırsatlar sunulmaya başlanmasının ardından ön plana çıkan kurum ve kuruluşlar arasında kaymakamlık yardımları bulunmaktadır. Maddi güvencesi ve maddi geliri olmayan bireylerin bu fırsat ödemelerinden yararlanabilmesi için öncelikle eğitim çağında çocuğu olan aile bireylerin olması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Sosyal devlet anlayışı kapsamında vatandaşlarımız için sunulan bu ödenekler dikkatleri üzerine çekmesi ile beraber titizlik içerisinde uygulanmaya devam etmektedir.

Bu kapsam doğrultusunda yapılan destek ödemeleri arasında eğitim ödemeleri pek çok vatandaşımız için büyük fırsatları beraberinde getirmesiyle beraber anaokul çağında bulunan çocuklar için 500 TL, ilköğretim çağında olan öğrenciler için ise 750 TL, lise öğrencileri için 800 TL, üniversite öğrencileri için ise 900 TL’ye varan pek çok destek ödemeleri vatandaşlarımız için umut kaynağı olmaya devam etmektedir.

KİRA YARDIMLARI BAŞLADI! İŞTE BAŞVURU DETAYLARI!

İşten çıkarılan vatandaşlarımız için gerekli şartlara uyum sağlaması doğrultusunda devlet tarafından kira destek ödemeleri verilmeye başlamasıyla beraber müjdeli haber sonunda geldi. Başvuru yapmak isteyen bireyler kaymakamlık ve Valilikler bünyesince yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuru yapma hakkına sahip olabileceklerdir. Maddi açıdan sıkıntı içerisinde olan bireylerin faydalanabileceği bu fırsatlar doğrultusunda kira yardımı yapan kurum ve kuruluşlar merak içerisinde araştırılmasıyla beraber şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Müdürlükler
  • Kaymakamlık bünyesinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
  • Belediyeler
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki kuruluşlar
  • Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları
  • Çeşitli özel vakıf ve dernekler

KAYMAKAMLIĞA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Öğrenci çocuğu için yardım talep etmek isteyen vatandaşlarımızın kaymakamlıklara yardım talebinde bulunmak için giderken yanlarında mutlaka e-Devletten alınacak olan öğrenci belgesi çıktısının ve öğrencinin TC kimlik belgesinin götürülmesi gerekiyor. Kira yardımı için başvuru yapacak olan vatandaşlarımızın ise kira kontratı ile beraber kaymakamlıklara gitmesi gerekiyor.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı