Bankalardan Üzücü Haber Geldi! İstifa Sonrası Bankaların Verdikleri Faiz Oranları Değişti
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bankalardan Üzücü Haber Geldi! İstifa Sonrası Bankaların Verdikleri Faiz Oranları Değişti

İŞ

10 Kasım 2020 Salı 12:22:45

Bankalardan Üzücü Haber Geldi! İstifa Sonrası Bankaların Verdikleri Faiz Oranları Değişti

Ekonomik olarak zor dönemler geçiren kişiler korona virüs salgını sonrasında daha da arttı. Korona virüs döneminde ilan edilen pandemi sürecinde pek çok iş yeri kapandı ve iş verenler maddi anlamda zorluklar yaşadı. Aynı zamanda pek çok çalışan da işten çıkarıldı ve işsiz kaldı. Tüm bunlar ülkemizdeki işsizlik oranının da artmasına neden oldu. Ayrıca pandemi sürecinden sonra iş olanaklarının daralması nedeniyle vatandaşlar ekonomik olarak ciddi problemler yaşamaya başladı.

Maddi anlamda zorluklar yaşayan vatandaşlar bankaların müşterilerine tanıdıkları olanakları değerlendirmeye başladılar. Birçok banka bu süreçte en uygun şartlar altında müşterilerini zor duruma sokmadan kredi vermek için destek kredileri sağlamaya başladı. Ayrıca birikim yapmak isteyen ve birikimlerinin daha da katlanmasını isteyen kişiler için ise yüksek faiz oranlarıyla yeni bir imkân tanımaya başladı. Ancak son dönemlerde bankaların vatandaşlara sağladığı kredi faiz oranlarında bir takım değişiklikler gerçekleşti.

KREDİ FAİZ ORANLARINDA YAŞANAN DEĞİŞİMLER

Pek çok banka müşterilerine ekonomik anlamda çeşitli imkanlar tanıyor. Ancak son zamanlarda kredi faiz oranlarında bazı değişimler yaşanmaya başlandı. Bu değişimler birçok bankada yaşanırken müşteriler için de daha uygun fiyatlarla kredi çekme desteği sunuyor. Belli aralıklarla bu oranları değiştiren bankalar o dönemin en uygun kredisini verecek şekilde oranlar belirliyorlar. Son yapılan güncellemeler ile birlikte pek çok banka internet siteleri üzerinden taşıt, konut ve ihtiyaç faiz oranlarını açıkladı.

Yeni yapılan güncellemelerle birlikte kredi çekme düşüncesi olan vatandaşlarla bankaların sağladıkları kredi faiz oranlarını değerlendirerek en uygun olanına karar veriyorlar. Ancak kredi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebileceği gibi aynı zamanda çekilen krediye, ödeme sürecine ve ödeme şekline göre de değişiklikler gösterebiliyor. Bu nedenle her kredi çeken vatandaşın ödeme miktarı aynı olmayabiliyor.

KREDİ FAİZ ORANLARINDA GÜNCELLEME YAPAN BANKALAR NELERDİR?

Pek çok banka son zamanlarda yapılan açıklamalar ile kredi faiz oranlarında belirli değişiklikler yaptıklarını açıkladı. Bu değişimler ile birlikte vatandaşlar da yeni güncellenen rakamlara göre kredi başvurularını incelemeye ve kendilerine en uygun kredi faiz oranı veren banka ile görüşmeler yapmaya başladılar. Kredi faiz oranlarını güncelleyen bankalar arasında; Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, TEB, QNB Finansbank ve Denizbank yer alıyor.

Birçok bankanın yaptığı güncellemeler ile birlikte kredi çekmek isteyen müşterilerin en çok merak ettiği nokta ise hangi bankanın ne kadar kredi faiz oranı uyguladığı oldu. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler için detaylar haberimizin devamında…

BANKALARIN SAĞLADIKLARI KREDİ FAİZ ORANLARI NELERDİR?

Pek çok bankanın kredi faiz oranlarında değişiklik yapmasıyla birlikte kredi çekmek isteyen vatandaşlar da yeni kredi faiz oranlarını öğrenmek için araştırmalar yapmaya başladılar. İlk olarak kredi faiz oranlarında güncelleme yapan bankalar biri olan

Akbank; Direkt kredi: 1.80, İhtiyaç kredisi: 1.76, Taşıt kredisi: 1.40, Konut kredisi: 1.30 olarak kredi faiz oranlarını açıkladı. Bir diğer banka olan Ziraat Bankası ise Tüketici kredisi: 1.38, Taşıt kredisi: 1.42, Konut kredisi: 1.35 şeklinde belirledi. Aynı zamanda Halkbank ise İhtiyaç kredisi: 1.41, Taşıt kredisi: 1.40, Konut kredisi: 0.99 oranları ile oldukça düşük faiz imkanı sundu. Bir diğer banka ise Vakıfbank oldu. Vakıfbank Taşıt kredisi: 1.65, Taksitli ihtiyaç kredisi: 1.99, Sarı Panjur Konut Kredisi: 1.29 imkanı sağladı. İş Bankası da İhtiyaç kredisi: 1.30, Taşıt kredisi: 1.30,Ev kredisi: 1.25 sağladı. Garanti Bankası İhtiyaç kredisi: 1.29, Konut kredisi: 1.33, Taşıt kredisi: 1.47 sağlarken TEB ise İhtiyaç kredisi: 1.24, Taşıt kredisi: 1.30, Konut kredisi: 1.34 desteği sağladı. QNB Finansbank İhtiyaç kredisi: 1.19, Standart konut kredisi: 1.58, Taşıt kredisi: 1.61 iken Denizbank ise İhtiyaç kredisi: 1.9, Tüketici kredisi: 1.9, Taşıt kredisi: 1.54 imkanı sağladı.

Ancak bu kredi faiz oranları vade ve kredi çekeceğiniz limite göre değişiklikler gösterebilir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı