Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bankalardan Son Dakika! Kentsel Dönüşüm Kredisi Verecekler

İŞ

5 Mart 2020 Perşembe 22:59:51

Bankalardan Son Dakika! Kentsel Dönüşüm Kredisi Verecekler

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar hangileridir? Kentsel dönüşüm için uygun faizlerle kredi nasıl alınır? Kimler başvuru yapabilir? Şartları ve kampanyalar hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar hangileridir? Kentsel dönüşüm için uygun faizlerle kredi nasıl alınır? Kimler başvuru yapabilir? Şartları ve kampanyalar hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Eğer oturduğunuz binalar riskli yapı grubuna girdiyse ve bu yapı grubu için kentsel dönüşüm yapmak isteyip para bulamadıysanız bankalardan destek alabilirsiniz. Kentsel dönüşüm için bir müteahhit ile anlaşmanız durumunda bu kişiler sizden evlerin tekrardan yapılması için ek ücret isteyebilirler. Bu ücretler daire başına 50.000 TL ile 250.000 TL arasında değişmektedir. Evin metrekaresi ve konumu bu istenilen para için önemlidir. Eğer sizde bu parayı alamıyorsanız ve eviniz kentsel dönüşüme girecekse bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ NASIL ALINIR?

Son zamanlarda konutlarda yenilenme adıyla bilinen kentsel dönüşüm, konut kredisi kategorisinde krediler verilerek desteklenmektedir. Eğer bütçeniz yoksa ve eviniz kentsel dönüşüme girmesi için bir miktar para ihtiyacınız varsa bu ihtiyacı bankalardan hemen giderebilirsiniz. Yalnız kredi alabilmeniz için de banka şartlarına uygun olmanız ve başvuruları sadece banka şubelerinden yapmanız gerekmektedir.

Kentsel dönüşüme giren evler depreme dayanıksız olan, çökmek üzere olan, bina kullanım ömrünü tamamlamış yerlerdir. Sizin de bu şekilde bir eviniz varsa bir dilekçe vererek kentsel dönüşüm yaptırabilirsiniz. Evinizi kentsel dönüşüme sokmak için başvuru yaptıktan sonra değerlendirmeye alınacak ve evinizin gerçekten riskli yapıdır belgesi alınmasından sonra kredi için bankalara müracaat edebileceksiniz. İl ve ya ilçenizdeki kentsel dönüşüm merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu hizmet bulunduğunuz yerde yoksa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine başvurunuzu yapabilirsiniz.

En Uygun Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Eğer yapınız kentsel dönüşüm için onay aldıysa ve bu işlemleri yapmak için size zaman verildiyse bir miktar paraya ihtiyacınız olacaktır. Anlaşma yaptığınız firma size bir plan çıkartacak ve yeni yapılacak binanın ne kadar masrafı olduğunu gösteren belge verecektir. Eğer tüm bina olarak kentsel dönüşüme girecekseniz size verilen miktar kadarını daire başına bölerek sizin ödeyeceğiniz tutarı öğrenebilirsiniz. Kentsel dönüşüm kredisi alabilmeniz için firmadan size ait olan paranın ne kadar olacağını belirten bir sözleşme almanız gerekiyor. Daha sonra aşağıdaki banaklardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 • İş Bankası
 • Denizbank
 • Akbank
 • Türkiye Finans Katılım bankası
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • ING
 • Şekerbank
 • Garanti BBVA
 • TEB
 • Burgan Bank

Bu bankalardan kredi başvurusu yaparak sizde destek kredisi alabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kredileri 120 ay vadeye kadar verilmektedir. Kentsel dönüşüm kredisi aldığınızda ayrıca bankadan 3 ay ertelemeli olarak da işlem yapabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı