Bankalardan 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faizleri Ne Oldu? 2021 En Fazla Kazandıran Banka
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bankalardan 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faizleri Ne Oldu? 2021 En Fazla Kazandıran Banka

İŞ

2 Ocak 2021 Cumartesi 23:02:04

Bankalardan 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faizleri Ne Oldu? 2021 En Fazla Kazandıran Banka

Bankalardan 32 günlük Vadeli mevduat kazançları değişti! 2021 yılında en çok kazandıran banka hangisi? 2021 Banka faiz oranları! 2021 yılında en çok kazandıran banka hangisi? 2021 yılı 32 Günlük vadeli mevduat oranlarında kim önde! İşte bankaların faiz oranları..

Ekonominin en önemli kıstaslarından biri de faizlerdir. Ülkemizde faiz oranları hemen her dönemde değişim gösterebilmektedir. Bu kapsamda değişimler;

 • Bankalar arasında rekabetin başlamasından,
 • Beklenmeyen ekonomik yeniliklerden,
 • Salgın hastalıklardan,
 • Yeni yılın gelmesinden kaynaklanabilmektedir.

32 günlük vadeli mevduat hesapları yatırımcıların en çok tercih ettiği kanallardan biridir. Hem çekim için beklenmesi gerekli olan süre azdır hem de kısa sürede çok para kazandırmaktadır. Tabi para kazanım miktarlarında hangi bankaya hangi faiz oranından yatırım yapıldığına dikkat edilmelidir.

Bankalar 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranlarını Güncelledi

Merkez Bankası açıklamaları direkt olarak para piyasalarını etkilemektedir. Bu çerçevede gerçekleştirilen toplantılardan sonra bankaların faiz oranları doğrudan güncellenmiştir. Güncellemeler ilk olarak politika faizleri üzerinden yapılmıştır. Bahsi geçen faizlerin oranları %17’lere kadar çıkmıştır. Vatandaşların asıl merak ettiği konu ise vadeli mevduat hesaplarına gelecek olan faiz miktarlarıdır.

32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da güncellendikten sonra sıralı olarak açıklanmaya başlanmıştır. Bu çerçevede hem özel bankalar hem de kamu bankaları yenilemeye gitmiştir. Böylelikle elinde bulunan 1.000 TL’yi doğru bankaya yatıran vatandaşlar 32 gün sonunda 1.500 TL’yi görebilmektedir. Yatırımlar için 90 günden oluşan vadeli mevduat hesaplarının tercih edilmesi de mümkündür.

32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabında Güncel Faiz Oranları

Bankaların faiz oranlarında meydana gelen güncellemeler çerçevesinde yatırımcılar daha sağlam gelirler eşde edebilmektedir. Bu da yatırım kanallarının özellikle son zamanlarda daha hareketli zamanlar geçirmelerini sağlamıştır. Özellikle risksiz olarak görülen yatırım fonları tarihinin en yüksek kullanım oranlarını görmüştür. Güncel 32 günlük vadeli mevduat hesabı faizleri;

 • Şekerbank için %15,5
 • Fibabanka için %18,
 • Halkbank için %16,
 • Odeabank için %17,
 • Akbank için %14,
 • Yapı Kredi için %15,25,
 • HSBC için %14,
 • İş Bankası için %11,45,
 • Garanti Bankası için ise %13 dolaylarındadır.

Faiz oranlarında incelemelerin yapılması hangi bankadan daha karlı yatırımların elde edilmesinde önemli belirleyicilerdir. Verilen faiz oranlarına göre 100.000 TL değerindeki yatırımını İş Bankasına yapanlar 953 TL net gelir kazanmaktadır. 32 günlük toplan kazanç ise 100.953 TL olarak açıklanmıştır. Aynı rakamlar Fibabanka için değerlendirildiğinde 1.510 TL ve 101.510 TL sonuçlarına erişim sağlanmaktadır.

Hangi Bankanın Faiz Oranı Daha Yüksek?

Bankaların faiz oranları arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Buna karşın banka avantajları da değişim gösterebilmektedir. Bundan kaynaklı olarak en fazla kazandıran banka sadece faiz oranlarına bakılarak anlaşılmamaktadır. Yatırımcılar banka tarafından temin edilen diğer artıları da göz önünde bulundurmak zorundadır. Yollarına rakamsal bazda devam etmek isteyenler için %18 faiz oranı ile Fibananka’yı tercih etmeleri önerilmektedir.

Bankalara yatırım yapmadan önce alternatif mevduat hesaplarının faiz oranlarının kontrol edilmesi de unutulmamalıdır. Çünkü vadenin değişim göstermesi demek faiz oranlarının da güncellenmesi demektir. Kontrollü olarak ilerlenmesi ile birlikte aslında beklenenden daha çok kazanmak mümkündür.

Bankalardan 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açtırılır?

Vatandaşlar ellerinde bulunan birikimleri 32 günlük vadeli mevduat hesabı ile katlamaları mümkündür. Tabi bunun için öncellikle bir hesap oluşturulması gerekmektedir. Hesap oluşturmak için herhangi bir bankanın tercih edilmesi mümkündür. İlla ki elde kartı bulunan bankaların kullanılması şart değildir.

Araştırma yaparken de son karar verildiğinde de en yakın banka şubesine gidilerek işe başlanmalıdır. Şubelerde konu ile alakalı olan bireysel müşteri temsilcileri bulunmaktadır. Temsilciler hesap açımında da yatırım ve para yönetiminde de müşterilerine yardımcı olmaktadır. Böylelikle işlemler beklemeden tamamlanabilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı