Bankalar İsteyen Herkese İhtiyaç Kredisi Veriyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bankalar İsteyen Herkese İhtiyaç Kredisi Veriyor!

İŞ

14 Ağustos 2020 Cuma 21:00:35

Son Güncelleme: 14/08/2020 20:41:59

Bankalar İsteyen Herkese İhtiyaç Kredisi Veriyor!

İhtiyaç kredisi; acil nakit ihtiyacı olan tüketicilere bankalar tarafından verilmektedir. Bu sayede, finansman desteği olanların bu ihtiyaçları giderilmektedir. Eğitim, düğün, borç kapatma ve daha birçok amaç doğrultusunda ihtiyaç kredisi alınmaktadır. Günümüzde kamu veya özel fark etmeksizin neredeyse her banka ihtiyaç kredisi sunmaktadır

İhtiyaç kredisi; acil nakit ihtiyacı olan tüketicilere bankalar tarafından verilmektedir. Bu sayede, finansman desteği olanların bu ihtiyaçları giderilmektedir. Eğitim, düğün, borç kapatma ve daha birçok amaç doğrultusunda ihtiyaç kredisi alınmaktadır. Günümüzde kamu veya özel fark etmeksizin neredeyse her banka ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Hatta, daha çok tüketicinin ihtiyaç kredisi alması adına bankalar devamlı olarak ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlemektedir. Kredi başvurusu yapmayı düşünenlerin bankaların belirlemiş olduğu şartlara uyum sağlaması gerekir. Bunun yanı sıra, başvuru yapılacak bankanın maaş müşterisi olmak ciddi bir avantajdır. Bu sayede, hem daha kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alınır hem de daha düşük faiz oranıyla ödemeler yapılır.

Tüketicilerin aklında hangi bankadan ihtiyaç kredisi almalıyım sorusu bulunmaktadır. TEB, ING Bank, QNB Finansbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank gibi bankaların vermiş olduğu ihtiyaç kredileri daha avantajlı olarak dikkat çekmektedir.

Hangi Banka Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Veriyor?

İhtiyaç kredisi veren bankaların birçoğu yapılan başvuruları aynı gün içerisinde onaylamaktadır. Bu noktada, her bankanın kendine özgü ihtiyaç kredisi seçenekleri bulunmaktadır.

  • ING Bank: En avantajlı ihtiyaç kredisi seçeneklerine sahip olan bir bankadır. 10 bin TL kredinin %0,79 faiz oranı sayesinde aylık 885,57 TL olarak ödenmesi söz konusu olmaktadır.
  • Garanti Bankası: 10 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen tüketiciye güncel %1,87 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu sayede, tüketicinin ödeyeceği aylık tutar 959,82 TL olacaktır.
  • CEPTETEB: 10 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar yüzde 0,89 faiz oranıyla kredi almaya hak kazanırlar. Bu sayede, ödeyecekleri aylık taksit tutarı 892,31 TL olacaktır.
  • TEB: Yüzde 0,79 faiz oranı sayesinde 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi 885,57 TL’lik aylık taksitler halinde geri ödenmektedir.
  • Qnb Finansbank: Yüzde 0,84 faiz oranıyla 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi aylık 888,94 TL’lik taksitler halinde ödenecektir.
  • İş Bankası: Yüzde 0,96 faiz oranı ile 10 bin TL olarak alınan ihtiyaç kredisi 897,04 TL olarak geri ödenecektir.
  • Denizbank: Yüzde 1,29’luk faiz oranı sayesinde 919,54 TL aylık taksitler halinde 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisinin geri ödemesi yapılmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Eğitim, beyaz eşya, tatil, ev yenileme ve altın kredisi olmak üzere farklı sebeplerden dolayı alınan ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyenlerin her şeyden önce yüksek bir kredi notuna sahip olması gerekir. Kredi notu; tüketicinin bankalara yapmış olduğu önceki ödemeleri göstermektedir. Ödemelerini düzenli olarak yapan bir tüketicinin kredi notu yüksek olacaktır. Bu noktada, bankaların kara listesinde bulunan ve icralık olan tüketicilerin ihtiyaç kredisi alması çok zordur.

İhtiyaç kredisi faiz oranları her bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktada, tüketicilerin en uygun faiz oranını sunan bankayı tercih etmesi gerekir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. İsteyenler banka şubesine giderek isteyenler ise internet bankacılığı ya da bankanın cep telefonu uygulaması üzerinden kredi başvurusu yapabilirler. Bilhassa bankanın maaş müşterisi olanların şubeye gitmesine dahi gerek yoktur. Bunun yanı sıra, başvuru sırasında nüfus cüzdanı fotokopisi başta olmak üzere gelir belgesi, ikametgah veya adresi gösteren fatura, emeklilik belgesi, kira gelir belgesi, şirket belgesi, çiftçi belgesi gibi kişinin iş ve çalışma durumuna göre farklılık gösteren belgeler kişinin yanında bulunmalıdır.

İhtiyaç kredisi almayı düşünenlerin ödemelerini düzenli olarak yapabilecekleri bir kredi miktarını seçmesi tavsiye edilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı