Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı! Nakdi Ücret Desteği Hesaplara Yatırılıyor! Tarih Açıklandı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı! Nakdi Ücret Desteği Hesaplara Yatırılıyor! Tarih Açıklandı

İŞ

11 Ocak 2021 Pazartesi 12:30:10

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı! Nakdi Ücret Desteği Hesaplara Yatırılıyor! Tarih Açıklandı

2020 Aralık ayına ait Nakdi Ücret Destekleri’ nin ne zaman yatacağı ve desteğin ne zamana kadar devam edeceği merak ediliyordu. Nakdi Ücret Desteği 2021 yılında da sürecek mi? Ödemeler ne zaman yapılacak? Konuyla ilgili tüm merak ettikleriniz haberimizde yer alıyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca kişi tarafından beklenen açıklamayı yaptı. 2020 Aralık ayına ait Nakdi Ücret Desteği, kişilerin hesaplarına 11 Ocak’ da yatacak. Bunun yanında Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin, 2021 yılında da olup olmayacağı da merak ediliyor.

Nakdi Ücret Desteği 2021’ de Devam Edecek mi?

Korona virüs salgını nedeniyle, 2020 Yılı Mart ayı içerisinde ilk alınan tedbirler kapsamında başlayan Nakdi Ücret Desteği ödemeleri, o zamandan beri yapılıyor. Aylık düzenli yapılan ödemelerin Aralık 2020 için hesaplara yatırılması 11 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Bunun yanında ödemelerin 2021 yılında devam edip etmeyeceği ile ilgili, müjdeli bir haber geldi. Nakdi Ücret Desteği 17 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldı. Yani Nakdi Ücret Desteği ödemesi alanların, aylık düzenli ödemeleri devam edecek.

Bakan Selçuk ödemelerin banka hesapları aracılığıyla gerçekleştirildiğini hatırlattı. Sistemde kayıtlı olan IBAN bilgisinde yanlışlık bulunması halinde, hak sahibinin ödemesi PTTBank aracılığıyla gerçekleşiyor.

Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri İki Ay Uzatıldı

Salgının ekonomik etkilerinin hafifletilmesi ve istihdamın korunmasını hedefleyen bir destek olan Nakdi Ücret Desteği, salgın nedeniyle alınan ilk tedbir destekleri arasında yer alıyordu. O zaman için alınan karar doğrultusunda bu ödemelerin süresi 17 Ocak 2020 tarihinde bitiyordu. Ancak salgının ve alınan önlemlerin oluşturduğu ekonomik zorluklar nedeniyle, desteğin süresi iki ay daha uzatıldı. Buna göre Nakdi Ücret Desteği 17 Mart 2021 Tarihine kadar devam edecek. Bakan Selçuk, ileride gerekli görülmesi halinde sürenin tekrar uzatılabileceğini dile getirdi. Şu anda iki aylık bir süre uzatması uygun görüldü.

Salgının izleyeceği seyir ve yanı sıra ekonomide 2021 yılında oluşacak tablo, yeni desteklerin de hazırlanmasına neden olabilir. Nakdi ücret desteği ödemeleri için, başvurular E-Devlet alt yapısı üzerinden gerçekleştiriliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı