Bakan Selçuk'tan asıl müjde bu: Emeklilere 3 ödeme birden yapılacak!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Selçuk’tan asıl müjde bu: Emeklilere 3 ödeme birden yapılacak!

İŞ

23 Ağustos 2020 Pazar 17:06:21

Son Güncelleme: 23/08/2020 17:07:06

Bakan Selçuk’tan asıl müjde bu: Emeklilere 3 ödeme birden yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından pek çok vatandaşımız için müjdeli haber geldi! Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamalar ile pek çok vatandaşımız heyecan içerisinde araştırmalarını sürdürüyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından pek çok vatandaşımız için müjdeli haber geldi! Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamalar ile pek çok vatandaşımız heyecan içerisinde araştırmalarını sürdürüyor. Emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili yapılan açıklamalar doğrultusunda pek çok vatandaşımız erken yatırılmasını beklerken bakan tarihleri hakkında gerekli açıklamalar da bulundu. Bu kapsam doğrultusunda Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri emekli maaşları ile birlikte alınacağı açıklanarak gündemimizde ki yerini almaktadır. Ayrıca emekli sandığı kapsamında bulunan vatandaşlar içinde ayrı bir müjdeli haber geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalar kapsamında emekli sandığı kapsamında bulunan vatandaşlarımız için 3 ödemenin bir arada yapılacağı açıklandı. Bakan Selçuk tarafından yapılan bu açıklamalar kapsamında Hem temmuz aylık zam farkları, ağustos ayı maaşları ve ikramiye ödemeleri yapılacağı bildirildi.

MAAŞ VE İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILIYOR?

Pek çok memur ve emekli vatandaşlarımız tarafından maaş ve ikramiye ödemeleri hakkında araştırmalar son hızıyla sürdürülüyor. Yapılan açıklamalar kapsamında bayram ikramiyelerinden faydalanan bireyler için alınan maaş ile birlikte aynı anda yatacağı açıklanarak gündemimizde bulunuyor. Bu kapsam doğrultusunda bayram ikramiyeleri 17 Temmuz ila 29 Temmuz arasında yapılacağı açıklandı. SSK emeklileri için emekli ve bayram ikramiye ödemelerinden yararlanan vatandaşlarımız için ise ödemelerin 7 Temmuz ila 26 Temmuz aralığında yapılacağı bildirildi. Ayrıca BAĞ-KUR’lu emekliler için ise bu ödemeler 28 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

Yapılan bu açıklamalar kapsamında Ziraat bankasının her ayın 1. Ve 2. Gününde aylıklarını alan bireyler için ikramiye ödemeleri 28 Temmuz, 3. 4. Ve 5. Günlerinde aylıklarını alan bireyler için ikramiye ödemelerinin 29 Temmuz da yapılacağı bildirildi. Açıklamanın gelmesiyle beraber pek çok vatandaşımız ödemelerin yapılmasını sabırsızlık içerisinde beklemeye devam ediyor. Pek çok vatandaşımız İkramiye ödemeleri sayesinde Kurban kesimlerini yapma planları kurmaları doğrultusunda ikramiyelerin ne kadar erken yatırılırsa o kadar iyi olduğunu savunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda beklenen ikramiye ödemeleri bayram öncesinde muhakkak hesaplara yatırılmış olacaktır. Hatta günümüzde pek çok emekli maaşını alan vatandaşlarımızın bir kısmı için maaş ödemesi yapılırken ikramiyelerinin de yatırıldığı açıklandı.

YAPILAN ZAM İLE ALINACAK MAAŞ MİKTARLARI!

MEMUR EMEKLİSİ ( EN AZ )

Eski: 2.661)

Yeni: 2.814

BAĞKUR ESNAF:

Eski: 1784 TL)

Yeni: 1886 TL

SSK 2000 ÖNCESİ EMEKLİ:

Eski: 2111 TL)

Yeni: 2233 TL

EMEKLİ SANDIĞI

ESKİ: 2661 TL)

YENİ: 2814 TL)

Temmuz ayı enflasyon oranlarının hesaplanması ile beraber zamlı maaşlar da belli oldu. Bu kapsamda en düşük emekli aylığı 2000 öncesi SSK emeklilerinde 2 bin 112 TL’den 2 bin 233 TL’ye, en düşük esnaf BAĞ-KUR aylığı bin 539 TL’den bin 627 TL’ye, en düşük tarım BAĞ-KUR’lu aylığı da bin 451 TL’den bin 534 TL’ye yükseldi. Corona virüsü salgını döneminde en düşük emekli maaşı bin 500 TL’ye çıkarılmıştı. Bu nedenle yeni bir zam yapılmadı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı