Bakan Elvan Faizsiz Konut Kredi Fırsatları İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu! Faizsiz Ev Alımı İçin Devlet Güvencesi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Elvan Faizsiz Konut Kredi Fırsatları İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu! Faizsiz Ev Alımı İçin Devlet Güvencesi

İŞ

1 Aralık 2020 Salı 22:22:25

Bakan Elvan Faizsiz Konut Kredi Fırsatları İle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu! Faizsiz Ev Alımı İçin Devlet Güvencesi

Faizsiz konut kampanyalarının düzenlenmesinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından önemli açıklamalar yapılması ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu önemli gelişmeler sonrasında faizsiz ev alımlarını gerçekleştiren bireyler için devlet güvencesi verildi.

Faizsiz ev kampanyaları ile ilgili önemli açıklamaların yapılması ile beraber pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirmek istemektedir. Kredi fırsatları sunulmasıyla beraber sadece ana para ödemeleri gerçekleştirerek kolay bir şekilde ev sahibi olma olanağına sahip olabilirsiniz. Faizsiz konut sahibi olmak isteyen bireyler için önemli açıklamaların yapılmasının ardından vatandaşlarımız için son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından sunulan olanaklar ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmeler ile birlikte vatandaşlarımız için büyük olanaklar sunulmaya devam etmektedir. On binlerce vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar ile beraber yapılan açıklamalar sonrasına ne gibi değişiklikler olduğu da merak konusu oldu. Vatandaşlarımızın akıllarında bulunan sorular arasında faizsiz ev alma sistemi güvenilir mi? Sorusu yer alması ile beraber bu konu hakkında önemli detaylar paylaşıldı.

FAİZSİZ KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI!

Faizsiz konut kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen bireyler için 17 Kasım 2020 tarihi itibari ile TBMM’de yapılan Plan ve Bütçe Komisyonu ile ilgili önemli açıklamalar yapılması üzerine dikkatleri üzerine çekmektedir. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması ve ekonomik açıdan rahat bir nefes alabilmeleri amacıyla ev sahibi olmak isteyen bireyler için faizsiz konut edindirme kampanyaları başlatıldı. Ekonomideki kayıt dışılığa ilişkin soru üzerine Elvan, bunun önemli ve öncelik verdikleri konulardan biri olduğunu ifade etti.

Bakan Elvan, faizsiz ev ve konut edindirme kampanyaları ve şirketlerine ilişkin soruya, “Bununla ilgili BDDK Başkanımızdan süratle bir çalışma yapılıp, bu çalışmanın bakanlığımızla paylaşılmasını istedim. Bu çalışmayı yapıyorlar, disipline etme adına bir çalışma yapılıyor. Eğer böyle bir kanun teklifi verilmesi hususu benimsenirse, açıkçası biz adım atmak arzusundayız. Arkadaşlarımız da çalışmaları, bildiğimiz kadarıyla teknik düzeyde yapıyorlar, bitirme aşamasına da geldiler. Bu konuyla ilgili bir adım atmalıyız.” yanıtını verdi. Şimdi faizsiz konut edindirme kampanyalarına dair atılacak adımlar merakla bekleniyor.

FAİZSİZ KONUT EDİNDİRME KAMPANYASI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

Akbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın BDDK bünyesinde konu ile ilgili bir çalışma başlattığını kaydederek, “Hükümet bu konunun üzerinde titizlikle duruyor. Yasal mevzuatın 2020 sonuna kadar hazır olacağını düşünüyoruz. Hükümetin yasal düzenlemesiyle sistem ve katılımcılar güvence altına alınacak.” demişti. Konut ve otomobil alımına yönelik tasarrufa dayalı faizsiz finansman sisteminin, özellikle faiz hassasiyeti bulunan ya da banka kredisindeki ek faiz maliyetini yüklenmek istemeyen kesimler tarafından ilgi gördüğünü vurgulayan Akbal, sistemin Türkiye’deki toplam konut satışlarından aldığı payın yüzde 15’e yaklaştığını bildirmişti. Akbal, “Yıl sonuna kadar yapılacak regülasyon sayesinde sistemin yasal güvenceye kavuşmasının da olumlu etkisiyle bu payın ikiye katlanacağını öngörüyoruz.” diye konuşmuştu.

Eyüp Akbal, son yıllarda sektördeki firma sayısı ve satışlardaki artışın bazı riskleri de beraberinde getirdiğini belirterek, “Hem bu alanda faaliyet gösteren firmalar için sermaye şartı aranmaması, hem de sisteme dahil olan katılımcıların bu firmalara yaptıkları ödemelerin devlet güvencesinde olmaması sisteme ilişkin önemli riskler oluşturuyor.” demişti. Sistem dahilindeki katılımcı sayısının 250 bin civarında olduğunun tahmin edildiğini aktarmıştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı