Aylık aldığı maaş 5.000 TL den daha az olan kişilere 6 ay geri ödemesiz Kredi imkânı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Aylık aldığı maaş 5.000 TL den daha az olan kişilere 6 ay geri ödemesiz Kredi imkânı!

İŞ

1 Ekim 2020 Perşembe 22:42:50

Aylık aldığı maaş 5.000 TL den daha az olan kişilere 6 ay geri ödemesiz Kredi imkânı!

Vakıfbank Ziraat Bankası ve Halkbank  geliri 5000 TL den az olan kişilere kredi vereceğini söyledi.  Geçtiğimiz günlerde hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak bu konu hakkında detaylı bir şekilde açıklamalarda bulundu. Berat Albayrak bu açıklamalarını kendi resmi sosyal medya hesabından gerçekleştirdi.

Vakıfbank Ziraat Bankası ve Halkbank  geliri 5000 TL den az olan kişilere kredi vereceğini söyledi.  Geçtiğimiz günlerde hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak bu konu hakkında detaylı bir şekilde açıklamalarda bulundu. Berat Albayrak bu açıklamalarını kendi resmi sosyal medya hesabından gerçekleştirdi.  Bu açıklamalarda,  geliri 5000 TL den az olan kişilere lredi imkânı  tanınacağını  dile getirdi.  Bakan Berat Albayrak verilecek olan bu ihtiyaç kredisine  başvuran kişi sayısını ve onaylanan kişi sayısını açıkladı.  Daha önce verilen  kredilerin ise zamanının geldiğini söyledi. Detaylı bilgi için haberimizin devamını okuyun.

Berat Albayrak’tan açıklama geldi! Aylık geliri 5000 TL’nin altında olan kişilerin kredi başvurusu onaylandı!

Geçtiğimiz zamanlarda geliri aylık olarak 5.000 TL’nin altında bulunan kişiler krediye başvurmuştu.   Vatandaşlar tarafından başvurulan kredilerin onaylandığı bilgisi geldi.  Hazine ve maliye bakanlığı’nı yapan Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bu konu ile alakalı açıklamalarda bulundu.  Bakan Berat Albayrak yaptığı açıklamada bu kredilerin aylık olarak gelirinin 5000 TL’nin altında olan kişilere verildiğini belirtti.  Geliri 5000 TL nin altında olan kişiler başvuru yaptığında bazı şartlara bakılarak miktar belirlendi.  Geliri 5000 TL’nin altında olan kişilere 3000, 5000, 7000  ve 10000 kredi verildi.  Bu miktarlar için öncelikle kişinin aylık geliri hesaplan aldı. Bu parayı ödeyip ödemeyeceği ne de bakılarak miktarlar belirlendi ve kişilerin hesaplarına yattı.

İhtiyaç kredisinden kaç kişi yararlandı?

Pandemi sürecinden  birçok kişi olumsuz yönde etkilendi.  Devlet ise vatandaşların daha fazla etkilenmemesi için birçok kez yardımda ve kredi yardımında bulundu.  Hazine ve Maliye Bakanlığı olan Berat Albayrak bu konu hakkında detaylı bir şekilde açıklamalarda bulundu.  Hazine ve maliye bakanı olan Albayrak pandemi sürecinin başından beri  vatandaşlara 8000 000  kişiye kredi imkânı tanıdıklarını dile getirdi.  Toplamda miktar olarak  vatandaşlara 47,5  milyar tutar verildiğinin altını çizdi.  Vatandaşlara verilen bu krediler 6 ay geri ödemesiz olarak verilmişti.  Krediyi alan kişiler 6 ay sonra ödemelerini başlayacaklar.  Virüsün ilk başında krediye başvurup ve başvurusu onaylanan kişiler yani nisan ayında kredi alan kişiler Ekim ayında ilk ödemelerini gerçekleştirecekler.  Mayıs ayında krediye başvurup, kredisi onaylanan kişiler ise kasım ayında ilk ödemelerini yapacaklardır.  Son olarak da haziran ayında krediye başvuru onaylanan kişiler ise Aalık ayında ilk ödemelerini gerçekleştireceklerdir.

Yeni müracaatlar Ekim ayında gelecek!

Pandemi sürecinin devam etmesi ile beraber Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankası aylık geliri 5000 TL nin altında olan kişilere tekrardan kredi imkanı tanıyacak. Yine aynı şekilde ödemeler ilk 6 ay ödenmeyecek ve 6 ayın sonunda ilk ödemeler gerçekleştirilecektir.  Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank vatandaşlara ihtiyaç kredisi sunmaya 5 Ekim’de başlayacaklarını bildirdiler.  Başvurular yine e-devlet üzerinden yapılacak ve e-devlet üzerinden takip edilecektir.  E – devlete girip ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapmanız ve ardından sıklıkla e – devleti takip etmeniz gerekecektir.  Eğer 5 Ekim’de yapılacak olan kredi başvurusu onaylanır ise ilk ödemeniz Nisan  2021 yılında olacaktır.

İlk kredi imkanı tanınan kişilerin ise  ödemeleri bu ay başlayacaktır.  Fakat pandemi sürecinin devam etmesi ve birçok kişinin işsiz kalması sebebiyle vatandaşlar kredi ödemelerinin birkaç ay daha ertelenmesinden yana olduğunu dile getiriyor.  Bu konu hakkında şimdiye kadar hiçbir bilgi yapılmadı fakat kısa bir süre içerisinde bu konu hakkında da açıklama yapılması umuluyor.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı