Asgari Ücretliye, Geliri Olmayana ve Engelli Vatandaşlara Devletten Kira Yardımı Müjdesi! Kira Yardımı Nasıl Alınır? Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Asgari Ücretliye, Geliri Olmayana ve Engelli Vatandaşlara Devletten Kira Yardımı Müjdesi! Kira Yardımı Nasıl Alınır? Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞ

4 Ağustos 2020 Salı 19:38:47

Son Güncelleme: 04/08/2020 19:38:40

Asgari Ücretliye, Geliri Olmayana ve Engelli Vatandaşlara Devletten Kira Yardımı Müjdesi! Kira Yardımı Nasıl Alınır? Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletten kira yardımı nasıl alınır? Kira yardımı kimlere verilir? Asgari ücretliye kira yardımı başvurusu. Engellilere kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Nereye başvurulur? Kira yardım başvurusu yapma. Kira yardımı almak için başvuru ve şartlar neler?

04Devletten kira yardımı nasıl alınır? Kira yardımı kimlere verilir? Asgari ücretliye kira yardımı başvurusu. Engellilere kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Nereye başvurulur? Kira yardım başvurusu yapma. Kira yardımı almak için başvuru ve şartlar neler? Belediyeden kira yardımı nasıl alınır?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle milyonlarca vatandaş işsiz kaldı. Zor durumda kalan vatandaşlar için devlet tarafından kira yardımı yapılıyor. Kirasını ödeyemeyen milyonlarca vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda. Belediyeler ve devlet tarafından zor durumda kalan vatandaşlara kira yardımı yapılıyor. Peki kira yardımı kimlere verilir? Nasıl kira yardımı alınır? Belediye kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Devletten kira yardımı nasıl alınır? Fakirlik yardımı başvuruları nasıl yapılır?

Milyonlarca vatandaş coronavirüs nedeniyle zor durumda kaldı. Kiralarını zar zor ödeyen milyonlarca vatandaş Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve hayatı durduran kovid19 salgını nedeniyle iyice zor duruma düştü. İşsiz kalan vatandaşlar kiralarını ödeyemez duruma geldi. Zor durumda kalan vatandaşlara devlet sosyal yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Onlardan biri de kira yardımı.  Özellikle asgari ücretli çalışanlar, engelliler ve dar gelirli ailelere yardımlar tüm hızıyla devam ediyor.

İŞ YERİ VE KONUT SAHİPLERİ KİRA İSTEMEYE DEVAM EDİYORLAR

Koronavirüs pandemisi nedeniyle zorunlu izne çıkartılan vatandaşlar kiralarını ödeyemez duruma geldi. Pek çok iş yeri kapandı. Virüs nedeniyle dar gelirli aileler iyice zor duruma düştü. Kirasını ödeyemeyen vatandaşlar zor duruma düştü. Dükkan, iş yerleri ve konut sahipleri ise kira istemeye devam ediyor. Ev ve iş yeri sahipleri de kira ile geçindiklerini söyleyerek onlarda mağduriyet yaşadıklarını söylüyor.

Peki devletten kira yardımı nasıl alınır?

Koronavirüs pandemi sürecinde devlet tarafından kira yardımları devam ediyor. Devlet kira yardımları çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan kentsel dönüşüm kira yardımı tutarları ödüyor. Bu yardım sadece evini kentsel dönüşüme vererek yenileme yapmak isteyen vatandaşlara ödenecek. Kentsel dönüşüm yardımı almak isteyenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden başvuru yapabilir.

Koranavirüs salgını nedeniyle işten çıkarılan vatandaşlar, asgari ücretliler ve engelli vatandaşlar için ise kira yardımı yine devlet tarafından yapılıyor. İşten çıkarılan, asgari ücretli çalışanlar ve engelli vatandaşlar kira yardımı başvurusu yapabilir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kira yardımı almak isteyenlerin;

Sigortasının bulunmaması gerekmektedir.

SGK tarafından ödenen bir maaş almaması gerekmektedir.

Üzerine kayıtlı hiçbir taşınmaz ve araç olmaması gerekmektedir.

Düzenli bir gelire sahip olmaması  gerekmektedir.

Gelir testi sonucunda yoksulluk limitinin üzerinde bir gelire sahip olmaması gerekmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı