Asgari Ücret ile Çalışana 686 TL Ek Ödeme Müjdesi Geldi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Asgari Ücret ile Çalışana 686 TL Ek Ödeme Müjdesi Geldi

İŞ

21 Eylül 2020 Pazartesi 22:46:03

Asgari Ücret ile Çalışana 686 TL Ek Ödeme Müjdesi Geldi

Asgari ücret ile çalışan vatandaşlara ekonomik yönden müjdeli bir haber geldi, Günden genelde sıkça söz edilen tam 686 TL ek ödeme tekrardan yerini almıştır. Özellikle de son dönemlerde korona virüs yüzünden ekonomik yönden pek çok problem yaşanmasının sonrasında devlet zor konumda olan ve vatandaşlara destek vermeye devam etmektedir.

Asgari ücret ile çalışan vatandaşlara ekonomik yönden müjdeli bir haber geldi, Günden genelde sıkça söz edilen tam 686 TL ek ödeme tekrardan yerini almıştır. Özellikle de son dönemlerde korona virüs yüzünden ekonomik yönden pek çok problem yaşanmasının sonrasında devlet zor konumda olan ve vatandaşlara destek vermeye devam etmektedir. Son dönemlerde pek çok çalışmada yerini koruyan devlet kısa çalışma ödeneği konusunda ücretsiz bir biçimde izne ayrılmak mecburiyetinde olan kişilere destekler sağlayarak rahat bir nefes almalarına olanak sağlamaktadır. Bu dönemlerde en çok da zorluk çeken isimlerden bir adeti de asgari ücretli çalışan kişiler olmuştur.

2020 senesi içinde asgari ücretle iş yaşantısına devam eden kişiler adına günlük ücret bazında 98,1 TL olarak açıklamıştı. Senelerdir gündemde yerini koruyan ayın 31 gün sürdüğü aylar için konular hakkında açıklamalar da yapıldı. Maaşlar üzerine gelecek olan ekstra gün ödemeleri sayesinde personeller için 31 çeken aylara iş karşılıklarında ödemeleri sağlanacaktır.

Bayramdan daha öncesinde verilmeye başlayan ikramiye ödemeleriyse asgari ücretle çalışan personellere verilecek mi yoksa verilmeyecek mi diye tartışma maddesi olmuştur. Konuya dair daha doğru bir bilgi sahibi olabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir müjdesinin olduğunu gündeme getirmesinin sonrasında herkesi mutlu etmeye başarmıştır.

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI ASGARİ ÜCRETLİLER İÇİN YENİ BİR AÇIKLAMA YAPTI

Ek asgari geçim indirimi olarak bireyler için Gelir İdaresi Başkanlığı yeni bir açıklamada bulundu. 31 çeken aylarda kişilerin emekliliklerinin boşa gitmesine engel teşkil etmek için asgari ücret indirimi konusunda bir husus olmayacağı için asgari ücret indirimi konusunda bir husus olmayacağını açıklamıştır. Şu an maalesef ki bir indirim söz konusu olmayacaktır.

ASGARİ ÜCRETLİ VATANDAŞLAR İÇİN UYGULANACAK OLAN EK ÖDEMELER NE KADAR OLACAK?

Kişilerin rahat etmesi için yapılacak olan ödemeler günlük 98,1 TL olarak açıklanmasının sonrasında yapılacak kesintilerin sonrasında 77,45 TL olmasına net bir karar verilmiştir. Son dönemlerde 31 gün süren aylar için maaşlarına ek bir ödeme yapılması gerekmektedir. Yapılan açıklamalara göre senenin 7 ayının 31 gün sürmesinin sonrasında 7 gün için ödemeler yapacaktır. Senelik olarak 7 gün için yapılacak ödeme 686,7 TL değerinde olacakken ek ödeme esnasında personellerin aldıkları maaşlara göre belirlenebilecektir.

Şayet personellerin hakları döneminde verilemez ise de mahkeme yöntemleri ile dava başlatılarak haklarını arama durumları yer almaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı asgari ücretli çalışa vatandaşlar için yeni bir açıklama dile getirilmiştir. Ek asgari geçim indirimi olarak kişiler için Gelir İdaresi Başkanlığı yeni bir açıklama yapmıştır. 31 gün süren aylarda kişilerin emeklilerin boşa gitmesine engel olmak için asgari ücret indirimi durumunda bir etkisinin olmayacağı dile getirilmiştir. Şu an ne yazık ki bir indirim gündemde değil ve olmayacaktır. Asgari ücretliler için yapılacak ek ödemeler ne kadar olacak? Vatandaşların rahat etmesi için yapılacak ödemeler günlük olarak 98,1 TL olarak açıklanmasın sonrasında yapılacak kesintilerin sonrasında 77,45 TL olmasına net bir kadar geldi.

Son dönemlerde 31 gün süren alar için de maaşlarına ek bir ödeme yapılması gerekmektedir. Yapılan belirtmeler sonrasında senenin 7 ayının 31 gün çekmesi sonucunda 7 gün için ödemeler yapılacaktır. Senelik olarak 7 gün için yapılacak ücret 686,7 TL değerinde olurken ek ödeme esnasında personeller aldıkları maaşlara göre açıklanacak. Eğer çalışanların hakları doğru zamanda verilmez ise de mahkeme yollar ile dava başlatarak haklarını durumları yer almaktadır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı